Stylowe ściany. Modne kolory w kuchni

Autor
kuchnia kolory ścian

Jaki kolor ścian do szarych mebli? Jaki odcień do pomieszczenia z dużymi oknami? Wiele osób stawia sobie podobne pytania w czasie rozmyślań nad aranżacją kuchni. Odpowiednio dopasowany kolor ścian sprawi, że Twoja kuchnia stanie się przytulnym kącikiem w rustykalnym stylu lub efektownym pomieszczeniem lśniącym nowoczesnością. Przedstawiamy najmodniejsze kolory ścian w kuchni – na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Kuchnia – kolory ścian i najważniejsze zasady

Nad kolorem ścian w kuchni zastanawiają się nie tylko ci, którzy właśnie wykańczają dom czy mieszkanie. W końcu przemalowanie wnętrza to prosty sposób, który pozwoli zmienić jego charakter nawet po kilku latach użytkowania. Można się zdecydować na takie rozwiązanie nawet wtedy, kiedy nie planujemy generalnego remontu.

rolety okienne, rolety dzień noc

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że kolory, które nas otaczają, mają wpływ na nasze samopoczucie. Podobnie jest w kuchni – niektóre mogą wzmacniać apetyt! Zanim jednak wybierzesz odpowiedni odcień, poznaj kilka generalnych zasad, o których warto pamiętać przy aranżacji tego pomieszczenia. W mniejszych kuchniach dobrze jest postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. W nowoczesnym wystroju powinien sprawdzić się szary, z kolei pastelowe barwy będą się dobrze uzupełniać z wnętrzem w starym stylu.

Jesteś na etapie aranżacji kuchni? Zajrzyj na mossdecor.pl!

Jak dobrać kolor ścian do mebli i podłogi?

Jeśli już wcześniej zdecydowałeś się na konkretne meble i podłogę, a kolor ścian zostawiasz na koniec, powinieneś zadbać, by wszystko stworzyło spójną całość. Nowoczesne wnętrza często są utrzymane w odcieniach szarości. Jaki kolor ścian do szarej podłogi i mebli będzie najlepszy? Najprostsze rozwiązanie to postawienie na nieco jaśniejszy odcień szarości albo biel, co nada kuchni typowo skandynawskiego charakteru. Ciekawym pomysłem jest dobranie koloru na zasadzie kontrastu – wtedy najlepiej postawić na ściany w kolorze żółtym albo złocistym.

Jasne kolory będą też stanowić dobry kontrast do ciemnych mebli. Kiedy zdecydować się na bardziej intensywne barwy na ścianach? Najlepiej wówczas, gdy Twoja kuchnia posiada duże okna. Wtedy możesz postawić na głęboki fiolet, a nawet sięgnąć po czarną farbę. Czerń oraz różne odcienie brązu dobrze wkomponują się również w industrialne wnętrza, które cieszą się ostatnio coraz większą popularnością.

Oryginalne aranżacje dla odważnych

Wystrój w typie skandynawskim, odwołanie do rustykalnych, wiejskich pomieszczeń, wreszcie industrialna, fabryczna atmosfera – coraz więcej osób uważa, że to najlepsze pomysły na to, jak powinna wyglądać kuchnia. Kolory ścian tego pomieszczenia mogą jednak również zupełnie odbiegać od tych wyobrażeń. Energii i apetytu wszystkim przebywającym w kuchni doda farba w kolorze intensywnej czerwieni. Przeciwne działanie przypisuje się barwie niebieskiej. Mocny błękit zrobi z Twojej kuchni miejsce na uspokojenie myśli, a przy okazji nieco przyhamuje apetyt domowników. Pomarańczowe i różowe ściany powinny z kolei spowodować, że pomieszczenie będzie się wydawało weselsze.

5/5 - (4 votes)
Kategorie artykułu:
Remont i budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *