Świetne aplikacje na iPhone, których nie znajdziesz w Google Play. Nasze TOP 6

Autor
Aplikacje na iOS

Świat nie jest czarno biały, ale przepaść między zwolennikami systemu Android oraz iOS wydaje się nie do przeskoczenia. Wyznawcy tego pierwszego chwalą swoje urządzenia za poziom kontroli jaki mają nad procesem jego personalizacji, możliwość pobierania aplikacji i plików niemal z dowolnych źródeł. Drudzy natomiast, cenią urządzenia iPhone za wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania i przechowywania danych czy klasyczną konfigurację, która nie przytłacza użytkownika dzięki swojej prostocie. Niemniej jednak, nie tylko sami użytkownicy ograniczają się do wyboru jedynie jednego z tych systemów, ale również i właściciele aplikacji, którzy nierzadko dedykują swoje dzieła jedynie wybranemu z nich.

Aplikacje mobilne przeznaczone jedynie na iPhone dzięki temu, że obsługują tylko jeden system mają to do siebie, iż ich działanie jest w pełni dostosowane do danego sprzętu. Co za tym idzie, nie musimy się martwić niezgodnością w konfiguracji np. ich interfejsu z wyświetlaczem naszego telefonu lub zbędnym obciążeniem systemu.

Poniżej przedstawiamy 6 aplikacji na Iphone, z których nie mogą korzystać użytkownicy innych systemów operacyjnych poza iOS, a które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Overcast – sprawdzony sposób na jeszcze przyjemniejsze słuchanie ulubionych podcastów

Aplikacja do słuchania podcastów na iphone
Źródło: https://9to5mac.com/guides/overcast/

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich podcastów w jednym miejscu oraz być na bieżąco z nowymi odcinkami, to ta aplikacja jest idealna dla Ciebie!

Overcast służy do pobierania i odsłuchiwania podcastów i jest bezpłatną aplikacją przeznaczoną na system iOS oraz dostępną w App Store. Jednak jak to w życiu bywa nic tak naprawdę nie jest za darmo, dlatego też, aby odblokować wszystkie dostępne funkcje tej aplikacji konieczna jest inwestycja ok. 10 dolarów rocznie. Kwota ta jest jedynie poglądowa, gdyż może się ona różnić w zależności od kraju użytkownika. Aby korzystać z aplikacji wymagane jest założenia konta i dodanie listy wybranych podcastów, które przechowywane są na serwerach Overcast. Lista jest na bieżąco sprawdzana przez aplikację i gdy pojawia się nowy odcinek, zostaje on pobrany do aplikacji. Jeśli chcemy, możemy utworzyć alerty powiadomień o dostępności nowej pozycji na liście subskrybowanego twórcy. Ogromnym plusem takiego działania jest oszczędność baterii w urządzeniu, ale przede wszystkim czasu. Jeśli lista jest długa, to w przypadku zwykłej aplikacji urządzenie musiałoby przeglądać całą listę zapisaną w urządzeniu w poszukiwaniu nowych odcinków, a następnie – jeśli taką opcję wybraliśmy – automatycznie je pobrać.

Po utworzeniu konta otrzymujemy możliwość zaimportowania listy podcastów z dowolnej zainstalowanej już aplikacji (o tym jak tego dokonać Overcast instruuje nas krok po kroku), gdy to już zostanie zrobione, każdy nowy odcinek z zapisanych list zostaje tam pobrany i jest gotowy do odtworzenia.
Obsługa aplikacji jest prosta i intuicyjna, a interfejs składa się z zaledwie 5 zakładek, przy czym aby móc skorzystać ze wszystkich wymagane jest posiadanie konta premium.

Co uzyskujemy dzięki kontu premium?

 • Kontrolę prędkości odtwarzanego podcastu.
 • Wzmocnienia i wyrównania głosu (również między podcastami),
 • Automatyczne przyspieszanie odcinka w miejscach przerw w wypowiedzi rozmówcy.
 • Możliwość ustawienia powyższych ustawień jako domyślnych wszystkich podcastów lub tylko dla jednego.
 • Możemy ustalić za ile minut podcast zostanie automatycznie zatrzymany (drzemka) oraz czy chcemy, by po jego zakończeniu został odtworzony od razu następny.

Podsumowując

Jeśli jesteś fanem słuchania wielu podcastów i chcesz mieć na bieżąco ich nowe odcinki w jednym miejscu – jest to aplikacja dla Ciebie. Koszt subskrypcji wersji premium nie jest wygórowany jak na cenę rocznego korzystania z pełnych możliwości aplikacji, a korzyści z niej płynące (opcje dostępne w aplikacji jak i łatwiejsza praca dla urządzeń Apple) bez wątpienia odpłacą się w postaci większej przyjemności ze słuchania naszych ulubionych podcasterów.

Ocena w App Store: 4,7

Hitlist – wszystko czego potrzebuje wytrawny podróżnik w jednym miejscu

Aplikacja dla podróżnika na iOS
Źródło: https://www.kozacinski.com/project/hitlist-app/

Jesteś entuzjastą podróżowania, ale czasami czujesz, że przeszukiwanie dziesiątek stron, by wreszcie znaleźć to właściwe miejsce na następny trip odbiera ci chęci na wyjazd? W takim razie mamy coś dla Ciebie, oczywiście pod warunkiem, że znajdujesz się w tym ekskluzywnym gronie użytkowników mogących korzystać z aplikacji iPhone.

Hitlist proponuje najlepsze oferty wyjazdów dopasowane do naszych preferencji i zainteresowań, a także zasugeruje kiedy wybrać się do danego miejsca tak, abyśmy w pełni i w rozsądnej cenie mogli cieszyć się podróżą.

Co jeszcze daje korzystanie z tej aplikacji na telefon?

 • Oferty turystyczne wysyłane na naszego maila lub powiadomienia push.
 • Oferty lotów oparte na naszych preferencjach co do daty podróży lub miejsca docelowego.
 • Dostępność zdjęć z miejsc, w które planujemy się wybrać, co pozwala na podjęcie ostatecznej decyzji o wyjeździe.
 • Informacje o poprzednich cenach biletów lotniczych.
 • Jeśli inni nasi znajomi również korzystają z aplikacji możemy podejrzeć ich pomysły i wspólnie coś zaplanować.

Jest to aplikacja darmowa w swojej podstawowej ofercie, ale z dostępem do wersji pełnej. Istnieje kilka opcji subskrypcji, z czego najtańszą (po przeliczeniu na miesiąc) jest taryfa roczna w cenie 56,99 dolarów za rok, odnawiana automatycznie (jeśli nie zmienimy tego w opcjach aplikacji).

Jakie dodatkowe przywileje udostępnia wersja premium?

 • Zniżki podróżnicze dla członków premium.
 • Ustalenie liczby przystanków jakie chcemy zrobić w czasie podróż.
 • Wybór linii lotniczych, którymi chcemy podróżowa.
 • Wybór o jakiej porze dnia chcemy otrzymywać alerty lotnicze.

Podsumowując

Wersja darmowa wydaje się niezwykle kuszącą opcją, jako że zawiera dokładnie to, czego każdy podróżnik i entuzjasta wyjazdów może oczekiwać od aplikacji tego typu. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele aplikacji na iPhone jest płatnych, a i tak nie oferują takiego wachlarza opcji co bezpłatna wersja Hitlist, jest on jak najbardziej godny polecenia. Co do wersji premium, cena podana przez App Store może lekko odstraszać, chyba że jest się faktycznie nałogowym obieżyświatem.

Ocena w App Store: 4,8

Enlight Photofox: Digital Art – niezbędnik każdego fotografa (nie)amatora

Aplikacja do edycji zdjęć na iphone
Źródło: https://www.tapsmart.com/apps/enlight-photofox-sequel-favorite-ios-image-editor/

Jeśli jesteś fanem robienia zdjęć, to bez względu na to, czy dopiero zaczynasz kroczyć tą droga, czy już jesteś “starym wyjadaczem” w tym temacie, wiesz że zdjęcie zrobione nawet przez utalentowanego fotografa i zrobione najlepszym sprzętem trzeba poddać obróbce. Dlatego też App Store dedykuje swoim użytkownikom aplikację, która kompleksowo zajmie się poprawą jakości każdego zdjęcia.

Enlight Photofox: Digital Art to następca Enlight. Jego poprzednik był w pełni płatną aplikacją, choć opłata była jednorazowa i wynosiła niespełna 4 dolary. Obecna wersja jest aplikacją wyłącznie na Apple’a i została udostępniona użytkownikom tych urządzeń za darmo. Oczywiście, tak jak i poprzednie wspomniane tutaj aplikacje na iPhone, dla bardziej wymagających użytkowników stworzono również wersję premium. Koszt nielimitowanego dostępu według informacji umieszczonych w App Store to 35,99 dolarów za roczną subskrypcję.

Co oferuje to narzędzie?

 • Prostota i intuicyjne użytkowanie aplikacji.
 • Łatwe w użytkowaniu nawet dla nowych osób chcących dopiero spróbować swoich sił w edycji zdjęć.
 • Technologia pozwalająca na tworzenie efektów i filtrów, które używane są obecnie wszędzie.
 • Wiele profesjonalnych i zaawansowanych funkcji jak np. najwyższa precyzja w dopasowywaniu tonów, barw, detali i kształtów.
 • Podwójne ekspozycje i glitch art.
 • Łatwa w zastosowaniu dyspersja.
 • Narzędzia do wprowadzania tekstu.
 • Edytor tworzenia memów.
 • Możliwość dzielenia się swoim dziełem ze znajomymi dzięki zintegrowanemu działaniu z mediami społecznościowymi.
 • Dużo opcji zautomatyzowanych, dzięki czemu początkujący lub mniej zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z oferowanych funkcji bez większych trudności.

Podsumowując

Nowa wersja Enlight stawia na dostęp do większej liczby opcji dostępnych przy edycji, choć by cieszyć się nimi wszystkimi konieczne jest posiadanie wersji premium, która oczywiście trochę kosztuje. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnej obróbce zdjęć już z poziomu iPhone i chcemy rozwijać się w kierunku bardziej profesjonalnej pracy nad grafiką, może warto jednak zainwestować coś więcej niż tylko czas? Jednak jeśli nie chcemy wydawać, aż takiej sumy pieniędzy, ale wciąż potrzebujemy bardzo dobrego edytora, warto spojrzeć przychylnym wzrokiem w kierunku pierwszej wersji Enlight nadal dostępnej jako aplikacja na iOS w App Store.

Ocena w App Store: 4,7

Sky Guide – najlepszy przewodnik po galaktyce

Aplikacja do oglądania gwiazd na iPhone
Źródło: http://skysurvey.org/new-blog/skyguide

Możliwość patrzenia w nocne niebo pełne gwiazd to jeden z najlepszych sposobów na relaks, jednak po godzinach wpatrywania się w nie możemy wreszcie uznać tą czynność za nudną, szczególnie, gdy nie znamy się na astronomii. Warto wtedy sięgnąć po dedykowaną aplikację, która pomoże nam zrozumieć trochę więcej o tym co widzimy nad głowami każdej nocy.

Aplikacja do oglądania gwiazd, czyli Sky Guide jest jedną z nich, na dodatek dedykuje się ją wyłącznie na iOS. Samo jej pobranie wyniesie nas jedynie 2.99 dolarów, a roczna subskrypcja za płatne rozszerzenie to 19.99 dolarów.

Co oferuje aplikacja (nie tylko) do obserwowania nieba?

 • Automatyczna konfiguracja umożliwiająca obserwację nieba dokładnie nad użytkownikiem.
 • Tryb AR rozpoznający konstelacje.
 • Informacje i grafiki z dziedziny astronomii.
 • Informacje dotyczące ważnych wydarzeń astronomicznych, spadających gwiazd, czy czasu kiedy i gdzie na niebie pojawi się wybrane ciało niebieskie.
 • Śledzenie satelitów.
 • Możliwość korzystania z aplikacji offline.
 • Rozbudowany katalog gwiazd.
 • Filtrowanie nieba w celu uzyskania lepszej przejrzystości,
 • Czerwony tryb nocny dla komfortu naszych oczu w nocy.
 • Widget z najważniejszymi powiadomieniami.
 • Powiadomienia o ciekawych wydarzeniach na niebie w naszej okolicy,
 • Filmy i zoom w wysokiej rozdzielczości (dostępne w rozszerzonej wersji aplikacji).

Podsumowując

Aplikacja oferuje ogromny zakres funkcji dla każdego kto pragnie zgłębić swoją wiedzę w temacie gwiazd i wszystkiego co dzieje się nad nami. Wersja podstawowa będzie wystarczająca dla przeciętnego użytkownika, ci bardziej zaawansowani w świecie ciał niebieskich z pewnością jednak docenią dodatkowe funkcje rozszerzenia.

Ocena w App Store: 4,9

Timepage by Moleskine Studio – narzędzie, które wreszcie ułoży nam życie

Aplikacja-kalendarz na system iOS
Źródło: https://hiconsumption.com/moleskine-actions-productivity-app/

Timepage to kalendarz i organizer w jednym, pomagający zorganizować nam całe dnie i miesiące. Płynne animacje i przejrzysty interfejs czynią pracę w nim bardzo przyjemną, a dostępne aktualizacje wprowadzają coraz to nowsze ulepszenia w działaniu aplikacji.

Jest to aplikacja na urządzenia Apple, bezpłatna przy pobieraniu, jednak obowiązuje tutaj płatne członkostwo zależne od naszego miejsca zamieszkania. Jego cena oscyluje w granicy 12 dolarów.

Co oferuje Timepage?

 • Przejrzysty interface.
 • Regulacja kalendarza – to my decydujemy ile dni na raz pokazuje aplikacja.
 • Mapa cieplna przedstawiająca nasze dni wolne i zajęte.
 • Możliwość dopasowania motywu aplikacji do własnych preferencji.
 • Prognozy pogody.
 • Szacowanie czasu podróży różnymi środkami komunikacji z punktu A do punktu B.
 • Bieżące powiadomienia, np. o tym ile czasu zostało nam do następnej zaplanowanej czynności.
 • Kompatybilność z innymi kalendarzami na urządzeniu.

Podsumowując

Timepage to świetne narzędzie do organizacji dnia zawierające wszystko to, czego potrzebujemy do właściwego rozplanowania naszego czasu w jednym miejscu.

Ocena w App Store: 4,6

Stylebook – niezbędnik każdego modowego entuzjasty (i nie tylko)

Aplikacja modowa na telefon Apple
Źródło: https://thelaurieloo.com/blog/stylebook-app-review

Opcja dla każdego kto nie lubi tracić czasu przed szafą mierząc i komponując kolejny outfit. Aplikacja modowa na telefon Apple pozwala na zrobienie zdjęcia zawartości swojej szafy, a następnie zestawiać ubrania tak jak chcemy.

Pobranie aplikacji z App Store to kwota rzędu 3,99 dolarów. Nie ma w tym przypadku żadnych dodatkowych opłat, ani opcji dostępnych jedynie dla użytkowników premium.

Co dostajemy po zainstalowaniu Stylebook?

 • Statystyki badające jak często i kiedy ostatnio korzystaliśmy z konkretnej części garderoby oraz ile wynosi koszt zużycia zawartości naszej szafy.
 • Narzędzia do precyzyjnego wycinania zdjęć naszych ubrań i usuwania tła.
 • Shuffle outfit, czyli opcja losowego doboru outfitu, gdy nie mamy pomysłu co na siebie założyć.
 • Możliwość kategoryzowania wirtualnej szafy pod względem marek, rozmiarów, kolorów itp., dodatkowo możliwość edytowania kategorii,
 • Brak limitu dodanych ubrań.
 • Możliwość planowania outfitów z wyprzedzeniem.
 • Możliwość sprawdzenia dopasowania ubrań dostępnych w sklepach online przed ich zakupem z ubraniami z wirtualnej szafy.
 • Artykuły i wywiady z ekspertami stylu.
 • Opcja szukania ubrań w aplikacji za pomocą słów kluczowych.
 • Możliwość udostępnienia wirtualnej szafy i przygotowanych przez na outfitów znajomym.

Podsumowując

Za niewielką kwotę pieniędzy otrzymujemy dostęp do świetnego narzędzia pomagającego nam w organizacji i zapewniającego oszczędność czasu każdego dnia. Dodatkowo, zamiast kojarzyć poranny wybór outfitu ze stresem i presją czasu, teraz mamy możliwość traktować tą czynność jako zabawę nie wymagającą nawet wyjścia z łóżka.

Ocena w App Store: 4,7

1:0 dla iPhone

Każdy użytkownik sprzętu od Apple wymaga najwyższej jakości obsługi. Dzięki pełnemu dostosowaniu powyższych aplikacji do działania iPhone’ów nie musimy się martwić żadnymi problemami w ich obsłudze od strony technicznej. Jeśli jesteś pasjonatem próbowania nowych aplikacji na swoim smartfonie, a dodatkowo cenisz sobie wygodę użytkowania i oszczędność czasu – wejdź w App Store i wypróbuj którąś z podanych opcji najbardziej pasującą do Ciebie.

Jeśli poza telefonem Apple posiadasz również laptopa tej marki zajrzyj na nasz artykuł Laptop – jak o niego zadbać? Praktyczne wskazówki, dzięki tym wskazówkom będzie służył Ci jeszcze dłużej!

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Elektronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *