Jak przechowywać zegarki męskie? Poznaj najlepsze sposoby!

Autor
jak przechowywac zegarki meskie

Zegarki męskie to akcesoria, które większość panów lubi zbierać oraz kolekcjonować. Są bowiem idealnym dodatkiem, nadającym wyjątkowego charakteru każdej ze stylizacji. Dodatkowo uważa się je za swego rodzaju dobra luksusowe. Jeśli posiadamy kolekcję zegarków, nawet taką niewielkich rozmiarów, warto pamiętać o odpowiednim przechowywaniu takich skarbów. Jest to bowiem klucz do sukcesu, jeśli zależy nam na ich idealnym wyglądzie oraz długowieczności. Jak przechowywać zegarki męskie? Sprawdź nasze propozycje i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Sposób nr 1: w oryginalnym opakowaniu

Nie da się ukryć, że większość z nas będzie przechowywała wszelkie swoje zegarki męskie w ich oryginalnym opakowaniu. Zegarek męski Tommy Hilfiger i te mniej znanych marek zawsze są przy zakupie pakowane w pudełka. Czy to dobry pomysł by stale je tam trzymać? Oczywiście, że tak. Takie pudełeczko jest bowiem całkowicie dopasowane do danego modelu. Mamy w nim także specjalną poduszeczkę, na którą możemy założyć zegarek, dbając tym samym o idealny wygląd paska. Dodatkowo całość jest zamykana, zatem nie musimy obawiać się o kurz czy inne zanieczyszczenia. Po zakupie nowych akcesoriów zawsze zostawiajmy zatem ich opakowanie – nie musimy już martwić sie tym jak przechowywać zegarki. Co ciekawe, pudełko to może okazać się niezastąpione, gdy zdecydujemy się na odsprzedaż swojego zegarka. Z takim dodatkiem nasze akcesoria zawsze będą miały większą wartość.

Porada: w oryginalnym opakowaniu po zegarku przechowujemy tylko jeden model. Już nawet dwie sztuki umieszczone w takim pudełku mogą zacząć się wzajemnie rysować. 

Jak przechowywać zegarki? Sposób nr 2: w specjalnym organizerze

Jak przechowywać zegarki w większej liczbie? Jeśli nasza kolekcja zegarków jest dość spora, warto rozważyć zakup specjalnego organizera. To najczęściej swoim wyglądem przypomina duże opakowanie lub szkatułkę. Wewnątrz znajdziemy natomiast specjalne przegródki oraz poduszeczki. Całość będzie także wyściełana odpowiednio miękkim materiałem, który ochroni nasze zegarki męskie przed zarysowaniem. Osoby, które lubią chwalić się swoimi zdobyczami, powinny zainwestować w organizer z przezroczystą klapą. Wtedy każdy będzie mógł podziwiać całą kolekcję bez konieczności otwierania skrzyneczki.

Jak dbać o zegarek? Sposób nr 3: przechowywanie we własnoręcznie wykonanej skrzynce

Gdy majsterkowanie to zaraz po zegarkach nasze największe hobby, możemy pokusić się także o własnoręczne wykonanie specjalnej skrzyneczki czy organizera na zegarki męskie. To na zawsze rozwiąże problem tego jak przechowywać zegarki. Wystarczy tak naprawdę złożyć ramę z małych deseczek, całość wyłożyć odrobiną waty, pokryć miękkim materiałem i gotowe. Teraz zostało nam już tylko wydzielić odpowiednie przegródki i ewentualnie wykonać specjalne poduszeczki podtrzymujące każdy z naszych elementów kolekcji. Taka skrzyneczka to naprawdę ciekawe rozwiązanie, z którego powinien skorzystać każdy pasjonat majsterkowania oraz zegarków męskich. 

Jak przechowywać zegarki? Sposób nr 4: w szufladzie z przegródkami

Jak dbać o zegarki? Bardzo ciekawym sposobem na przechowywanie zegarków jest także zaadaptowanie dla nich specjalnej szuflady. Unikniemy dzięki temu bałaganu. Wszystko będzie bowiem wtedy na swoim miejscu – tak właśnie powinno być kiedy pytamy jak przechowywać zegarki automatyczne i nie tylko je. Jak jednak powinna wyglądać taka przestrzeń? Wystarczy po prostu opróżnić całą szufladę i włożyć do niej specjalne przegródki. Te znajdziemy w większości sklepów. Co ciekawe, wcale nie muszą być to wkłady do przechowywania biżuterii czy zegarków. Zdecydowanie wystarczy mały płócienny organizer na… skarpetki. Składa się on bowiem z kilku oddzielonych od siebie przestrzeni. Tym sposobem każdy z zegarków znajdzie swoje miejsce, a my nie będziemy musieli obawiać się, że poszczególne modele zaczną się wzajemnie rysować. 

Sposób nr 5: na specjalnym wieszaczku

Przechowywanie zegarków – jak? W sklepach, zamiast klasycznych organizerów, możemy znaleźć także specjalne wieszaczki na zegarki. Najczęściej przyjmują one formę belki przypominającej swoim kształtem literę “T”. Na części poziomej możemy po prostu powiesić wszystkie swoje zegarki. Brzmi ciekawie, prawda? Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto pamiętać, aby między każdym z zegarków zachować ok. 3 cm lukę. Dodatkowo, aby nasza kolekcja nie stała się łapaczem kurzu, całość możemy po prostu włożyć do odpowiednio dużej szafki. 

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *