Zegarki męskie – na co zwracać uwagę wybierając uniwersalny czasomierz?

Autor
jaki zegarek męski uniwersalny kupić

Mimo że wszechobecna technologia stale przypomina nam która jest godzina, zegarki męskie nie wychodzą z mody. To świetne dopełnienie zarówno casualowej stylizacji jak i biznesowego wizerunku. Jaki zegarek męski uniwersalny kupić i czy w ogóle taki istnieje? Wybierając idealny model zwróć uwagę na kilka podstawowych spraw – styl, główne elementy oraz jakość produktu. Na rynku jest ogromny wybór modeli, a my pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję!

Jaki zegarek męski – uniwersalny, bo klasyczny!

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup swojego pierwszego zegarka i poszukujesz modelu ,,do wszystkiego”, musimy nieco Cię zmartwić. Zegarki męskie występują w takiej mnogości wariantów, że ciężko wybrać jedyny słuszny – tylko rzuć okiem na ofertę sklepu Happy Time: https://happytime.com.pl!

Jeśli już planujesz mieć tylko jeden czasomierz, najbardziej rozsądnym wyborem będzie model klasyczny osadzony na pasku. Jak wybrać zegarek męski uniwersalny pasujący na co dzień, do różnych ubrań? By mieć większą gwarancję dopasowanie do stylizacji zegarki męskie występujące z bransoletami lepiej sobie odpuścić, a zamiast niej postawić na kilka pasków w różnych kolorach i stylach. Swobodne wymienianie jest na wagę złota, jeśli na co dzień ubierasz się różnorodnie.

Jak wybrać zegarek męski? Uniwersalny mechanizm

Wybierając zegarki męskie na wstępie zwróć uwagę na mechanizm. Najbardziej prestiżowe dzieła sztuki zegarmistrzowskiej to czasomierze mechaniczne z ręcznym lub automatycznym naciągiem. Te pierwsze trzeba nakręcać ręcznie za pomocą osadzonej po boku koronki. Zegarki męskie bazujące na mechanizmie automatycznego naciągu są pod tym względem wygodniejsze – nie wymagają samodzielnego nakręcania. W środku maja wahnik poruszający się w miarę ruchów nadgarstka, aby zegarek działał wystarczy więc po prostu go nosić. Niestety, zegarki mechaniczne są najdroższą opcją. Mimo że stawiamy tutaj na jakość – zegarki męskie tego typu przechodzą wręcz z pokolenia na pokolenie – jest to raczej wybór dla pasjonatów.

Jaki zegarek męski uniwersalny w mniejszym budżecie? Jeżeli traktujesz czasomierze nieco mniej poważnie, lepszym pomysłem będzie postawienie na nowocześniejsze modele kwarcowe. Ich mechanizmy opierają się na bateryjce, a za przesył energii odpowiada właśnie kwarcowy kryształek. Zegarki męskie tego typu cechują się nienaganną precyzją przy odmierzaniu czasu. Bateria wytrzymuje około dwóch lat, a potem trzeba ją wymienić.

Lubisz ekologię i nowinki technologiczne? Zainteresują Cię zegarki męskie czerpiące energię ze światła słonecznego!

Zegarki męskie – najważniejsze elementy

Jak wybrać zegarek męski uniwersalny? trzeba wziąć pod uwagę parametry kluczowych elementów konstrukcyjnych. Przede wszystkim przyjrzyj się rozmiarowi koperty. Nie powinna wystawać poza nadgarstek – zbyt duży zegarek jest po pierwsze niewygodny, a po drugie po prostu wygląda źle. Zegarki męskie poza podkreślaniem stylizacji i wizerunku muszą zapewniać komfort podczas całodziennego noszenia, a ciężko mówić o wygodzie, gdy koperta stale stuka na przykład o klawiaturę. Ponadto, taki czasomierz trudniej schować pod mankietem koszuli. Zegarki męskie posiadają imponujące koperty wystające poza nadgarstek przytłaczają dłoń i sprawiają wrażenie jakby posiadacz za wszelką cenę chciał zrobić wrażenie, a to nie świadczy o nim najlepiej szczególnie w biznesowym środowisku, gdzie o prestiżu decyduje subtelność jego demonstrowania.

Kolejnym elementem jest tarcza. Zegarki męskie w estetyce nieco bardziej awangardowej, wzbogacone dodatkowymi funkcjami i designerskimi wzorami to dość ryzykowny wybór dla chcących mieć jeden zegarek na każdą okazję. Bezpieczniej stawiać na zegarki męskie o prostej, jasnej tarczy – białej bądź ecru.

Jaki zegarek męski uniwersalny jeśli chodzi o szkło? Popularne są czasomierze ze szkłem hesalitowym – syntetycznym – szkłem sa najmniej odporne na zarysowania. Jeśli zależy Ci na trwałości, postaw na bardziej wytrzymały wariant kwarcowy – szkło mineralne. Najbardziej odporne na uszkodzenia, a przy tym nienagannie przejrzyste będzie natomiast szkło szafirowe.

Zegarki męskie muszą oczywiście cechować się jakością – z reguły czasomierz nie jest małym wydatkiem. Stawiaj na sprawdzone marki słynące z jakości i kupuj tylko w salonach lub sklepach internetowych o nienagannej renomie. Zrezygnuj z szukania okazji na portalach aukcyjnych – to najprostszy sposób by zamiast porządnego zegarka sprawić sobie podróbkę, która szybko się zepsuje!

Jeśli nosisz się z zamiarem kupienia czasomierza, od razu pomyśl o tym jak będziesz go przechowywał – to bardzo ważne, by służył długo! Sprawdź nasz artykuł tutaj: https://www.gorlice.info.pl/2021/07/26/jak-przechowywac-zegarki-meskie-poznaj-najlepsze-sposoby/.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *