fbpx

Plecak szkolny dla dziewczynek – jaki powinien być?

Autor
plecak szkolny

Kupując plecak szkolny dla naszego dziecka, musimy kierować się szeregiem istotnych kwestii. Musi on być odpowiedni dla zdrowia, wytrzymały, a także stylowy. To szczególnie ważne dla dziewczynek, które chcą, aby inne koleżanki zazdrościły im ich plecaka – żeby to właśnie on był tym najpiękniejszym w całej szkole. Jaki powinien być plecak szkolny dla dziewczynek? Podpowiadamy!

Najważniejsze cechy plecaków szkolnych

World Health Organization wskazuje, że obciążenie pleców najmłodszych dzieci nie powinno wynosić więcej niż 10% ich masy własnej. Dlatego, jeśli nasza córka waży 30 kilogramów, zapakowany plecak nie powinien przekroczyć trzech kilogramów. Niestety rzeczywistość jest zgoła odmienna. Przy zakupie warto zatem zwrócić uwagę, jaka jest masa samego plecaka, aby i on nie był zbytnim ciężarem. Musimy go dopasować także do wzrostu dziecka, by nie przekraczał linii ramion i bioder. Ważną kwestią będzie dodatkowe usztywnienie na plecach, które wymusi na dziecku utrzymywanie prawidłowej postawy. Regulowane ramiączka, pas biodrowy oraz piersiowy dają możliwość dobrego dopasowania plecaka podczas noszenia.

Jaki plecak dla nauczania początkowego?

Wiedząc, co jest najistotniejsze dla naszych dzieci, rodzice wraz z nimi mogą ruszyć do sklepu, aby obejrzeć oferowane plecaki. Paso, St. Right oraz plecaki Coolpack – to firmy oferujące wytrzymałe produkty, których na rynku jest naprawdę sporo. Poza kwestiami ergonomicznymi, na uwadze musimy mieć także upodobania naszej córki. To ona będzie nosiła ze sobą plecak przez cały rok, a może nawet dłużej. To bardzo istotne, aby jej się po prostu podobał.

Najpopularniejsze wizualizacje

Dziewczynki w różnym wieku decydują się na plecaki z innym dizajnem. Najmłodsze pierwszoklasistki bardzo często wybierają takie, na których widnieją postaci z ich ulubionych bajek. Częstym motywem są także urocze zwierzątka, wśród których prym wiodą kotki i pieski. Natomiast uczennice wyższych klas wolą kolorowe kwiaty, motyle, a także klasyczne plecaki bez nadruków.

Plecak na kółkach – inny niż wszystkie

Jeśli regularnie odwozimy dziecko do szkoły samochodem lub ma do niej bardzo prostą drogę, a wszystkie zajęcia odbywają się na jednym poziomie, dobrym pomysłem jest popularny w ostatnich latach plecak na kółkach. Co wyróżnia takie plecaki? Majewski, Coolpack, Paso i inni producenci tworzą wiele modeli z wytrzymałymi kauczukowymi lub gumowymi kółkami oraz solidnymi rurkami do ciągnięcia i pchania. To sprawia, że obciążenie kręgosłupa jest mniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że są one cięższe od klasycznych i nie powinny być zbyt często noszone na plecach.

Czytaj też: Filmy, piosenki, reklamy. Najsłynniejsze plecaki popkultury

Plecaki damskie – szkolne i na wycieczkę

Nieco starsze dziewczynki na pewno niejednokrotnie prosiły rodziców o kupno plecaczka vintage. Choć wiele modeli ma nieusztywnione plecy oraz wąskie ramiączka, są one bardzo modne, promują je blogerki i instagramerki. Nic więc dziwnego, że córki chcą je mieć. Ze względu na rozmiar takie plecaki nadają się szczególnie na wycieczki szkolne lub dni, w których zajęć jest naprawdę niewiele. Można do nich zapakować drugie śniadanie, portfel oraz notatnik z długopisem.

Więcej porad dla rodziców na: dzieciswiat.pl

5/5 - (1 vote)
Tagi artykułu:
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.