Dobry hotel na podróż służbową – czym się charakteryzuje?

Autor
hotel na podróż służbową

Do działania na najwyższych obrotach konieczne jest zadbanie o wypoczynek. Stawiając na przykład na hotel Best Western, Kraków zostanie miło zapamiętany przez pracownika – jego dobre samopoczucie to gwarancja powodzenia na spotkaniu biznesowym! Wybór hoteli w miastach jest bardzo duży, a nie każdy obiekt wie jak zadbać o gości w służbowej podróży. Po czym rozpoznać dobry hotel na delegację?

Hotel w podróży służbowej – co jest najważniejsze?

Jeżeli delegacja ma na celu wizytę w konkretnym punkcie, by uniknąć wszelkich komplikacji najlepiej rozejrzeć się za obiektem położonym w jego bezpośredniej okolicy. Gdy natomiast wyjazd służbowy będzie wymagał przemieszczania się, trzeba postawić na dobrze skomunikowany hotel. Kraków Centrum, stołeczne Śródmieście czy Śródka w Poznaniu, to punkty z których łatwo dostać się wszędzie. W każdym dużym mieście są miejsca słynące z doskonałej komunikacji i to je warto brać pod uwagę w pierwszej kolejności.

Wybrany hotel powinien gwarantować gościom biznesowym pełne wyżywienie. W delegacji niekoniecznie jest czas na poszukiwanie dobrej restauracji, a jedzenie zimnych kanapek czy popularnych fast foodów nie sprzyja ani zdrowiu, ani wydajności.

Do pracy i odpoczynku nieodłączny jest spokój, więc hotel na wyjazd służbowy musi zapewniać cichą atmosferę. Poza solidną konstrukcją nieprzepuszczającą miejskiego gwaru, dobrym wyborem będzie obiekt który nie akceptuje zwierząt. Takie obostrzenie pozwoli uniknąć niedogodności związanych ze szczekającymi pupilami w sąsiednich pokojach.

Pokój hotelowy – miejsce pracy i relaksu

Warto wybrać miejsce, które będzie blisko centrum, aby po pracy móc wyjść na miasto i zwiedzić najciekawsze zabytki. W większych miastach na pewno znajdziesz takie lokum i będziesz mógł zobaczyć np. ciekawe atrakcje po wyjściu przed hotel – Kraków – Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, czy Warszawa – Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Łazienki. Jednak to nie wszystko. Należy się zastanowić nad wyposażeniem pokoju, które umożliwi bezproblemową pracę. Tego rodzaju wyjazd wymaga pozostawania w stałym kontakcie pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, więc hotel na delegacji musi zapewniać gościom stały dostęp do bezprzewodowego, szybkiego Internetu oraz telefonu. Nieodłączne jest również dobre oświetlenie pokoju, ergonomiczne krzesło i klimatyzacja, a o wygodnym łóżku z pewnością nie trzeba wspominać.

Na wyjeździe służbowym przyda się także deska do prasowania i żelazko umożliwiające odświeżenie koszuli przed ważnym spotkaniem. Biorąc pod uwagę, że większość biznesmenów nie wyobraża sobie dnia bez kawy, warto by pokój wyposażony był w ekspres lub czajnik.

W stresującej delegacji niezbędny jest również relaks. Dobrze by pracownik miał do dyspozycji saunę, basen czy kącik SPA, w którym zażyje wytchnienia po wyczerpującym dniu. Z pewnością pozytywnie przełoży się to na jego efektywność.

Wyjazd służbowy – oferty specjalne 

Wiele hoteli w swoich ofertach mają przygotowane specjalne oferty dla osób, które wybierają się w podróż służbową. Takie pakiety idealnie łączą wygodne i komfortowe warunki pracy z wypoczynkiem i relaksem. Po pracy możesz skorzystać z basenu, spa, czy nawet siłowni. Wszystko zależy od tego, jakie atrakcje zapewnia oferta i co jest dostępne w hotelu. Często przewidziane są także zniżki.  

Podróż służbowa w większej grupie 

Jeśli wybierasz się na wyjazd służbowy w większej grupie, powinieneś znaleźć hotel, który zaoferuje Ci pokoje dla wszystkich pracowników koło siebie. Dzięki temu możecie szybciej się ze sobą komunikować, wspólnie wyjść z hotelu i nie szukać się wzajemnie na wielu piętrach. To także przyczynia się do integracji wszystkich uczestników wyjazdu. Zarezerwuj tyle pokoi, ile pracowników ze sobą zabierasz. Każdy będzie miał swoją własną strefę wypoczynku. 

Wyjazd służbowy połączony z integracją 

Jeśli planujesz wyjazd służbowy połączony z integracją, to warto wybrać miejsce w centrum miasta. Nawet bez korzystania z komunikacji miejskiej można zwiedzić ciekawe miejsca, budynki i zabytki. Co więcej, do wyboru będzie bardzo dużo restauracji, w których możecie wspólnie zjeść posiłek. Taki wyjazd, to idealny moment, aby poznać się bliżej. 

Wyjazd służbowy, co ci przysługuje? 

Udajesz się w podróż służbową? Masz już nocleg? Świetnie. Pamiętaj jednak, że Twój pracodawca powinien zwrócić Ci koszty podróży, komunikacji, hotelu i innych wydatków, które możesz udokumentować. 

Hotele – organizacja konferencji

Niektóre obiekty hotelowe umożliwiają organizację konferencji w nienagannie wyposażonych salach – projektory, flipcharty, nagłośnienie i wygodne krzesła gwarantują pełen komfort spotkania w gronie kilkudziesięciu osób. Wydarzenia odbywają się w asyście profesjonalnej obsługi. Ofertę organizacji konferencji ma hotel Best Western – Kraków to częste miejsce służbowych eskapad, więc doświadczeni pracownicy doskonale wiedzą czego potrzebują goście biznesowi. Na konferencji nie może zabraknąć wyśmienitej kawy i cateringu zadowalającego nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dobrze zorganizowana konferencja nie przejdzie w biznesowym środowisku bez echa – z pewnością wydarzenie dopięte na ostatni guzik pozytywnie wpłynie na wizerunek stojącej za nim marki.

Wybór hotelu na służbową delegację musi zostać podjęty z pełną rozwagą. Niezależnie od tego ile czasu pracownik spędzi w obiekcie, stale powinien mu być zapewniony komfort pracy oraz spokojne warunki do odpoczynku. Szybki Internet oraz wygodne wyposażenie pokoju są absolutnie niezbędne do wypełniania zawodowych obowiązków zaś smaczne jedzenie i możliwość zrelaksowania się po ciężkim dniu to gwarancja dobrego samopoczucia. Podczas ważnej podróży służbowej jest ono na wagę złota – kondycja pracownika w dużej mierze warunkuje powodzenie biznesowego spotkania.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *