4 pytania, które usłyszysz zamawiając T-shirty z nadrukiem

Autor
t-shirty

Aby zamówione przez Ciebie T-shirty z nadrukiem zachowały trwałość i estetykę przez długi czas, należy odpowiednio dobrać zarówno ich materiał, jak i metodę znakowania. Sprawdź, jakie czynniki decydują o wyborze modelu koszulek i stosownej techniki nadruku!

1. Ilu t-shirtów z nadrukiem potrzebujesz?

Przy zamówieniach wysokonakładowych rekomendowaną metodą znakowania jest sitodruk. Grafiki wykonane w ten sposób są wyjątkowo trwałe, ale sam zadruk wymaga wcześniejszego przygotowania matryc – czynność ta wiąże się z dodatkowym wydatkiem, dlatego metoda opłaca się bardziej po rozłożeniu kosztu matrycy na więcej sztuk odzieży. Przy znakowaniu krótkich serii odzieży często stosuje się techniki termotransferu lub druku cyfrowego.

2. Jaki jest materiał znakowanych koszulek?

Techniki nadruku stosowane w naszej firmie – sitodruk, termotransfer, druk cyfrowy – doskonale przyjmują się zarówno na naturalnej bawełnie, czystych syntetykach, jak i mieszankach obu rodzajów przędz.

Ewentualne ograniczenia mogą dotyczyć tu jedynie faktury: przykładowo, materiały o grubym splocie i wyraźnie wyczuwalnej fakturze mogą nierównomiernie wchłonąć farbę z prasy sitodrukowej. Konsultacja z profesjonalnym wykonawcą nadruku pozwoli Ci jednak uniknąć tego rodzaju problemów.

3. Jak wygląda Twoje logo?

Aby logo zachowało pełną czytelność i estetykę, należy wybrać taką metodę nadruku, która umożliwia odtworzenie go na materiale z zachowaniem maksymalnej ostrości, odcieni i głębi kolorów.

Emblematy złożone z jednego lub kilku (do 5) kolorów wykonujemy techniką sitodruku lub druku transferowego. Metody te nie sprawdzą się natomiast przy wielobarwnych grafikach z przejściami tonalnymi, np. grafik z modnym efektem ombre. W przypadku sitodruku przeszkodą jest tu konieczność wykonania matrycy dla każdego odcienia. Folia termotransferowa występuje natomiast w ograniczonej palecie kolorów. Optymalną techniką jest wówczas druk cyfrowy, wykonany za pomocą kolorowego ploteru atramentowego.

Chcesz wiedzieć jak wykorzystać odzież z nadrukiem do promowania własnej firmy? Przeczytaj koniecznie! Jak reklamować się za pomocą koszulek firmowych? Najlepsze pomysły na promocję firmy 

4. Jak często i w jakich warunkach będą użytkowane t-shirty z nadrukiem?

Koszulki robocze są na ogół często noszone i równie często prane, tym bardziej, że na wielu stanowiskach pracy – w gastronomii, zaopatrzeniu, transporcie itd. – nietrudno o przypadkowe zaplamienie. Zamawiając t-shirty z nadrukiem należy więc wziąć pod uwagę zasady pielęgnacji ich materiału, ale i właściwości wybranej metody znakowania.

Decydując się na druk cyfrowy trzeba wiedzieć, że wykonane nim logo zachowa nienaganną estetykę tylko przy praniu odzieży w temperaturze do 40ºC. Metoda świetnie sprawdzi się więc przy znakowaniu bawełny i tkanin o niskiej gramaturze, które wymagają prania w równie chłodnej wodzie. Materiały syntetyczne, nadające się do prania w wysokich temperaturach, można bezpiecznie oznakować metodą sitodruku lub termotransferu. Takie emblematy zachowają swoją formę i kolor nawet przy 70-80ºC.

Szukasz informacji na temat odzieży firmowej z nadrukiem? Odwiedź: odziezbiznesowa.pl

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *