Wykończenie łazienki. Pięć pomysłów na ciekawe wnętrze

Autor
łazienka oświetlenie

Łazienka to pomieszczenie, w którym codziennie spędzamy co najmniej kilkadziesiąt minut. To szczególna część każdego domu i mieszkania, dlatego warto zadbać o styl, w jakim wykończona jest łazienka. Oświetlenie, pokrycie ścian, kolory – to wszystko ma wpływ na to, czy będziemy czuć się w tym pomieszczeniu komfortowo. Przedstawiamy pięć inspiracji, których zastosowanie może uczynić wnętrze łazienki wygodnym i nowoczesnym.

Rośliny w łazienkach

Rośliny w łazienkach to rzadki widok. Zieleni zazwyczaj nie ma w nich z prozaicznego powodu – przez brak dostatecznego oświetlenia. Rośliny potrzebują światła naturalnego albo sztucznego, które świeci przez co najmniej 10 godzin na dobę. Jeśli nasza łazienka jest w stanie zapewnić takie warunki, warto zastanowić się nad wprowadzeniem do niej żywych roślin. Najprostszym rozwiązaniem będą donice z kwiatami, ale można postawić również na zdecydowanie bardziej efektowny ogród wertykalny. Takie zielone ściany zajmują sporo miejsca, wprowadzą jednak do łazienki ożywczy powiew natury.

Nie masz pomysłu jak wykończyć łazienkę? Zobacz mech chrobotek na mossdecor.pl!

Łazienka w 3D

Najpopularniejszym elementem stosowanym w wykończeniu łazienkowych podłóg i ścian są płytki. Nieszablonowym rozwiązaniem może być jednak postawienie na płytki z efektem 3D. Na ścianach sprawdzą się kafelki z fakturą przestrzenną, gładkie będą bardziej odpowiednie na podłogę. Dzięki ich użyciu można nadać łazience niezwykłego wyglądu i zastosować kilka trików optycznych, zwiększając w ten sposób głębię pomieszczenia. Płytki mogą udawać pikowaną tkaninę czy diamenty i służyć właściwie dowolnej stylizacji. Niezwykły, trójwymiarowy efekt w łazience z pewnością zaskoczy wszystkich, którzy po raz pierwszy odwiedzą Twoje mieszkanie.

Łazienka pokryta starą cegłą

A właściwie płytkami do złudzenia ją przypominającymi. Mają one charakterystyczne dla cegieł rysy i wgłębienia, co skutkuje niezwykle autentycznie wyglądającą powierzchnią. Zastosowanie tego typu materiału do pokrycia ścian łazienki może przemienić ją w industrialne wnętrze, ale i wprowadzić nieco rustykalnego klimatu. Cegła doskonale sprawdzi się nie tylko jako pokrycie całych ścian – ciekawym rozwiązaniem jest połączenie jej z materiałami. Dobrze współgra z drewnem i kamieniem, ale także nowoczesnymi tworzywami. Industrialny charakter wnętrza można dodatkowo podkreślić stylizowanym oświetleniem.

Wykończenie łazienki bez płytek

Z płytek można jednak również zupełnie zrezygnować. Oryginalnym rozwiązaniem będzie z pozoru proste wyjście – pomalowanie ścian. Jaki rodzaj malowania nada się do specyficznego pomieszczenia, jakim jest łazienka? Farba przeznaczona do takich wnętrz musi być odporna na wilgoć i plamy. Najlepsze w tym wypadku będą farby akrylowe, lateksowe i ceramiczne. Pokrycie ścian w łazience farbą to również tanie i praktyczne rozwiązanie – umożliwia łatwą zmianę aranżacji wnętrza.

Wykończenie z drewna

Przez lata w łazience unikano drewna, we wnętrzach królowały płytki i surowa biel. W ostatnich latach coraz bardziej zwraca się jednak uwagę na to, by także łazienka była ciepła i przytulna. A skoro tak, drewniane elementy sprawdzą się znakomicie. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem będzie drewno olejowane, które w ten sposób jest dodatkowo chronione przed panującą w łazience wilgocią. Wykończenia z drewna zastosujmy na ścianach, które nie są zagrożone regularnym zalewaniem.

5/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Remont i budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *