fbpx

Bluzy z nadrukiem na imprezy i eventy – jak je zrobić?

Autor
bluza

Odzież reklamowa, na przykład Slazenger, z ciekawym lub zabawnym nadrukiem to coraz częściej produkowane gadżety, które pracownicy dostają na firmowych imprezach, eventach oraz wyjazdach integracyjnych. Jeśli są solidnie wykonane, pozostają pamiątką na bardzo długi czas, a podwładni chętnie zakładają je także przed wyjściem do pracy, w takie dni jak Casual Friday, gdy firmowy dress code nie obowiązuje. Jak zrobić szalone bluzy firmowe? Sprawdźcie nasze podpowiedzi!

Bluzy z nadrukiem – jaką wybrać?

Istnieje kilka rodzajów bluz, na które możemy postawić. Warto wśród pracowników przeprowadzić ankiety, który z wymienionych typów jest przez nich najchętniej ubierany, aby nie zamówić niekomfortowej odzieży.

Bluzy z kapturem

Pierwszym modelem popularnym wśród pracowników będą na pewno bluzy z kapturem. Są z reguły dość ciepłe, często wykonuje się je z grubszego materiału niż inne, choć oczywiście nie zawsze. Mogą być zapinane lub wkładane przez głowę.

Bluzy bez kaptura

Podobny sposób wkładania będą miały bluzy bez kaptura. Częściej są one stworzone z lżejszego materiału, który nie powoduje nadmiernego pocenia się. Z reguły posiadają dodatkowe ściągacze na karku czy nadgarstkach.

Kangurki

Ten rodzaj bluz może być bez kaptura, ale częściej go posiada. Na brzuchu ma również dużą kieszeń, w której połączyć można ze sobą obie dłonie. To z oczywistych względów sprawia, że kangurka musi być wkładana przez głowę i nie ma zamka błyskawicznego.

Polary

Polary, na przykład Sol’s, wykonane są z ciepłego i przyjemnego w dotyku materiału. Mogą przyjmować różne formy, ale najczęściej są zakładane normalnie i zapinane zamkiem pod samą szyję.

Jak zrobić nadruk na bluzie?

Rodzajów nadruków, które możemy wykonać jest kilka. Pierwszym jest własnoręczne naprasowanie go na bluzę za pomocą żelazka. Nie jest to jednak zbyt trwałe rozwiązanie. Przygotowanie nadruku lepiej jest zlecić zewnętrznej firmie, która posiada odpowiednie maszyny. Jakiego rodzaju nadruki mogą nam zostać polecone?

Termotransfer

Czyli także naprasowanie przy użyciu wysokiej temperatury. Czym różni się ono od walki z żelazkiem? Tym, że cały nadruk jest nagrzany i przyciśnięty w tym samym czasie, co pozwala na równomierne rozłożenie go, a tym samym osiągnięcie oczekiwanego przez nas efektu.

Sitodruk

To rodzaj stosowany głównie w przygotowaniu T-shirtów, jednak niektóre bluzy też mogą zostać pokryte przy jego pomocy. Na drobną siatkę nakładany jest szablon, a następnie farba przenika przez miejsca, które nie są odsłonięte, tworząc w ten sposób oczekiwany wzór.

Haft komputerowy

Pozwala tworzyć eleganckie i profesjonalnie wyglądające fragmenty odzieży. Jego minusem jest to, że nie mogą być one bardzo szczegółowe, gdyż maszyna nie będzie w stanie ich odtworzyć. Lepiej stosować go na grubszych materiałach.

Interesuje Cię moda? Przeczytaj również: Buty Vans – wysokie czy niskie? Jaki model wybrać?

Co powinno znaleźć się na bluzach?

Firmowa impreza, event lub wyjazd integracyjny, cechują się lekkim podejściem uczestników. Warto więc, aby i odzież którą dajemy w ramach gadżetu, cechowała swoboda oraz luz. Hasła i obrazy powinny pozostać w gestii projektującego.

5/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.