Bluzy z nadrukiem na imprezy i eventy – jak je zrobić?

Autor
bluza

Odzież reklamowa, na przykład Slazenger, z ciekawym lub zabawnym nadrukiem, to coraz częściej produkowane gadżety. Pracownicy dostają je na firmowych imprezach, eventach oraz wyjazdach integracyjnych. Jeśli są solidnie wykonane, pozostają pamiątką na bardzo długi czas, a podwładni chętnie zakładają je także przed wyjściem do pracy. Na przykład w takie dni jak Casual Friday, gdy firmowy dress code nie obowiązuje. Modne bluzy z kapturem męskie i damskie są wtedy jak znalazł. Jak zrobić szalone bluzy firmowe? Sprawdźcie nasze podpowiedzi!

Bluzy z nadrukiem – jaką wybrać?

Bluzy z nadrukiem na zamówienie to szeroki temat. Można wybierać wśród kilku rodzajów takich ubrań. Warto wśród pracowników przeprowadzić ankiety, który z wymienionych typów jest przez nich najchętniej ubierany. Dzięki temu zamówimy bluzy, w których pracownicy będą czuć się w pełni komfortowo.

Bluzy z kapturem z nadrukiem

Pierwszym modelem popularnym wśród pracowników będą na pewno modne bluzy z kapturem męskie oraz damskie. Są z reguły dość ciepłe, często wykonuje się je z grubszego materiału niż pozostałe modele. Mogą być zapinane lub wkładane przez głowę.

Bluzy z kapturem z nadrukiem wywodzą się z mody związanej z kulturą hip-hopu i do dziś często uważa się je za element nieformalnego stroju. Faktycznie są niezwykle wygodne, ale dziś mogą być również elementem całkiem stylowych kreacji. Bluzy z kapturem wcale nie oznaczają, że pracownicy Twojej firmy zamienią się w „blockersów”.

Bluzy bez kaptura

Za nieco bardziej „elegancki” rodzaj bluz uważa się zwykle modele bez kaptura. Częściej szyje się je z lżejszego materiału, który nie powoduje nadmiernego pocenia się. Z reguły posiadają dodatkowe ściągacze na karku czy nadgarstkach.

Bluzy z nadrukiem na zamówienie bez kaptura docenią z pewnością kobiety. Takie modele można bowiem dobrze dopasować do sylwetki, co może stać się podstawą ciekawych kreacji. Jeśli zależy nam na tym, by bluzy były wygodne, ale wyglądały jak najmniej sportowo, warto wybrać fasony bez kieszeni.

Kangurki

Ten rodzaj bluz najczęściej posiada kaptur. Wyróżnia się przede wszystkim dużą kieszenią na brzuchu. Można w niej połączyć ze sobą obie dłonie. To z oczywistych względów sprawia, że kangurka musi być wkładana przez głowę i nie ma zamka błyskawicznego.

Kangurki trudno już oddzielić od sportowego outfitu. W czasie luźniejszych imprez i eventów strój, którego są podstawą, nie powinien jednak zbytnio rzucać się w oczy. To świetne ubrania na wszelkie wyjazdy integracyjne, w czasie których przewidziane są piesze wycieczki. Bluzy z kapturem z nadrukiem tego typu zapewnią skuteczną ochronę przed chłodem.

Polary

Polary, na przykład Sol’s, wykonane są z ciepłego i przyjemnego w dotyku materiału. Mogą przyjmować różne formy, ale najczęściej wybiera się modele z zamkiem błyskawicznym.

Polarowe bluzy z nadrukiem na zamówienie również dobrze nadają się na wszelkie eventy na świeżym powietrzu. Nie tylko bowiem zapewnią ciepło pracownikom, ale ochronią ich też przed niewielkim deszczem.

Jak zrobić nadruk na bluzie?

Przy znakowaniu bluz można skorzystać z kilku rodzajów nadruków. Pierwszym jest własnoręczne naprasowanie go na bluzę za pomocą żelazka. Nie jest to jednak zbyt trwałe rozwiązanie. Pracownicy zapewne nie będą zadowoleni, gdy z ich bluzy szybko zacznie coś odpadać. Przygotowanie nadruku lepiej jest zlecić zewnętrznej firmie, która posiada odpowiednie maszyny. Jakiego rodzaju nadruki na bluzach sprawdzą się najlepiej?

Termotransfer

Czyli także naprasowanie przy użyciu wysokiej temperatury. Czym różni się ono od walki z żelazkiem? Tym, że cały nadruk jest nagrzany i przyciśnięty w tym samym czasie, co pozwala na równomierne rozłożenie go, a tym samym osiągnięcie oczekiwanego przez nas efektu. Profesjonalne urządzenia do znakowania termotransferem operują pod dużym ciśnieniem i trudno je porównać z naprasowankami. Termotransfer świetnie nadaje się nawet do skomplikowanych, wielokolorowych nadruków.

Sitodruk

To rodzaj stosowany głównie w przygotowaniu T-shirtów, jednak bluzy również mogą zostać pokryte nadrukiem przy jego pomocy. Na drobną siatkę nakładany jest szablon, a następnie farba przenika przez miejsca, które nie są odsłonięte, tworząc w ten sposób oczekiwany wzór. To bardzo trwała metoda – bluzy znakowane sitodrukiem bez problemu przetrwają nawet sto wizyt w pralce. Warto postawić na tę technikę wtedy, gdy zamawiamy wiele dokładnie takich samych bluz. Wówczas sitodruk jest najbardziej opłacalny.

Haft komputerowy

Bluzy z haftem to odzież, która będzie wyglądać elegancko i profesjonalnie. Haft komputerowy dodaje odzieży prestiżu. Tworzy również niezwykle trwałe nadruki, które nie obawiają się ani prania, ani prasowania gorącym żelazkiem.

Minusem tej techniki jest fakt, że nadruki nie mogą być bardzo szczegółowe, gdyż maszyna nie będzie w stanie ich odtworzyć. Lepiej stosować go na grubszych materiałach, można nim efektownie znakować na przykład bluzy z kapturem z nadrukiem z polaru.

Co powinno znaleźć się na bluzach?

Firmowa impreza, event lub wyjazd integracyjny cechują się lekkim podejściem uczestników. Warto więc, aby i odzież, którą dajemy w ramach gadżetu, cechowała swoboda oraz luz. Hasła i obrazy powinny pozostać w gestii projektującego.

5/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *