Dziecko na wycieczce szkolnej – obowiązkowe elementy wyposażenia

Autor
Lista rzeczy na zieloną szkołę

Wycieczki szkolne są czymś, czego dzieci wyczekują z niecierpliwością. Zwykle już na pierwszej godzinie wychowawczej, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, zasypują nauczyciela sprawującego nad nimi opiekę pytaniami dotyczącymi zorganizowania wycieczki szkolnej. Młodsze dzieci często zabierane są na jednodniowe wyprawy. Te w wieku nastoletnim pragną jednak zaplanowania nieco dłuższego wyjazdu. Najczęściej są to dwu lub trzydniowe wycieczki albo zielone szkoły trwające około tygodnia. Na taki wyjazd należy jednak zabrać ze sobą znacznie więcej rzeczy niż na jednodniową wycieczkę do kina czy w plener. Co dziecko powinno zabrać ze sobą na wyjazd trwający kilka dni? Sprawdź!

Pojemny plecak

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia dziecka, które przygotowuje się na dłuższy wyjazd, jest pojemny plecak. Często plecak szkolny może okazać się zbyt mały, by pomieścić ubrania i kosmetyki niezbędne na kilkudniowy wyjazd. Dlatego też jeśli nasze dziecko udaje się na tygodniową wycieczkę, warto zapakować najpotrzebniejsze rzeczy do niewielkiej walizki. Oczywiście należy także zadbać o bagaż podręczny, do którego zostanie włożony prowiant niezbędny podczas długiej podróży. Pamiętajmy jednak, by nie obciążać dziecka zbyt dużymi bagażami. W sytuacji, gdy pociecha pakuje ubrania do walizki, jako bagaż podręczny świetnie sprawdzą się plecaki dla przedszkolaka. Są one niewielkiego rozmiaru, jednakże pomieszczą się w nich drobne przekąski oraz napoje. Jeśli natomiast na wycieczkę wybiera się nastolatek, warto mieć pod ręką plecaki vintage, które z pewnością bardziej spodobają się wkraczającemu w dorosłość młodemu człowiekowi.

Nie wiesz, co jeszcze będzie potrzebne Twojemu dziecku na wycieczce szkolnej? Wejdź na http://dzieciswiat.pl/!

Odzież

Oczywiście pakując dziecko na dłuższy wyjazd, należy umieścić w walizce odpowiednią ilość różnej grubości ubrań. Nigdy nie wiadomo, jakie warunki pogodowe zaskoczą nasze dziecko. Z tego względu zawsze lepiej jest umieścić w torbie podróżnej dwie lub trzy pary bielizny więcej. Nie wolno zapomnieć także o kilku t-shirtach, spodniach długich oraz krótkich, a także o wygodnej bluzie. Warto także schować do mniejszej kieszeni pelerynę przeciwdeszczową. Jeśli dziecko udaje się na wycieczkę trekkingową, niezbędne będą także wygodne buty, dzięki którym maluch będzie mógł przemierzać długie szlaki turystyczne bez odcisków czy otarć na stopach.

Artykuły do higieny osobistej

Zarówno na dłuższy, jak i krótszy wyjazd dziecko powinno zabrać ze sobą swój własny ręcznik oraz kosmetyki do higieny osobistej. Wśród nich nie może zabraknąć szamponu, żelu pod prysznic oraz pasty do zębów w komplecie ze szczoteczką. Aby jednak nie obciążać zbytnio walizki dziecka, warto zakupić kosmetyki o mniejszych pojemnościach. Obecnie można nabyć podróżnicze żele pod prysznic czy szampony o pojemności 100 lub 200 ml. Taka ilość artykułów kosmetycznych z pewnością będzie wystarczająca na kilkudniową wycieczkę szkolną dziecka. Wybierając produkty o małych pojemnościach sprawimy, że walizka dziecka nie będzie bardzo ciężka oraz unikniemy sytuacji, w której niemożliwe będzie zamknięcie bagażu.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *