Kolczyki koła – dla kogo i do jakiej twarzy pasują modele ze stali chirurgicznej?

Autor
kolczyki koła ze stali chirurgicznej do jakiej twarzy

Kolczyki koła to nieśmiertelna biżuteria. Niemal każda kobieta ma je w swojej kolekcji – słusznie! Różne warianty kół oraz ich modowa wielofunkcyjność spisują się doskonale na co dzień i od święta. Poznaj bliżej wykonane ze stali chirurgicznej kolczyki koła – dla kogo zostały stworzone i do jakiej twarzy pasują szczególnie dobrze? Oto odpowiedzi!

Kolczyki koła mają wiele twarzy!

Gdy chodzi o kolczyki koła, stal chirurgiczna stwarza designerom ogromne możliwości artystyczne. Ten materiał cechuje plastyczność, a równocześnie solidność – dzięki temu mogą pozwalać sobie na precyzyjne kształtowanie biżuterii. Właśnie modele ze stali szlachetnej są dostępne w przeróżnych wydaniach, spośród których każda kobieta może znaleźć to, które najkorzystniej zaprezentuje się z jej urodą. Nie musi się przejmować potencjalną reakcją uczuleniową, gdyż stal chirurgiczna jest hipoalergiczna – w wyborze ważny jest tylko gust. 

Oczywiście, kolczyki koła wykonane z innych materiałów również są przepięknym wyborem. Może się jednak zdarzyć, że wybrane kolczyki będą uczulały (domieszka niklu), lub słaba próba szybko straci swój urok. Konieczna jest więc szczegółowa weryfikacja producenta biżuterii. Ponadto nie każdy materiał stwarza równie oryginalne możliwości designerskie.

Zanim sprawisz sobie kolczyki koła ze stali chirurgicznej lub innego materiału, dowiedz się, jakie najbardziej Ci pasują!

Kolczyki koła – do jakiej twarzy pasują różne typy?

Najłatwiej w dobieraniu idealnych kół mają panie o owalnym kształcie twarzy. To właśnie on jest najbardziej funkcjonalny zarówno gdy chodzi o fryzurę, jak i dobór biżuterii. Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką owalnej twarzy, w doborze kolczyków kieruj się swoim gustem!

Do twarzy w kształcie trójkąta i prostokąta – z szeroką szczęką – będa pasowały krótkie kolczyki koła. Lepiej zaś zrezygnować z długich kół, gdyż takie modele optycznie dodają objętości i tak szerokiej szczęce. Twarze prostokątne i trójkątne są naturalnie długie, toteż krótkie kolczyki nie będą ich optycznie rozciągały.

Twarz kwadratowa i okrągła, wyraźnie krótka, polubi się z długimi modelami. Kolczyki kończące się nisko będą wyszczuplały i łagodziły mocny zarys szczęki. Jeżeli chcesz dodatkowo złagodzić rysy twarzy, rozejrzyj się za eliptycznymi kształtami – zrobią swoje jeszcze lepiej, niż pełne koła.

długie kolczyki koła ze stali nierdzewnej
Ciekawa opcją wyszczuplającą szeroką żuchwę są także przedłużone kolczyki koła na łańcuszku. Źródło: strona sklepu Gal-art.

W przypadku pań o twarzy bardzo szczupłej w dolnej częśći – odwrócony trójkąt, diament – idealne będą kolczyki koła ze stali chirurgicznej z dużą średnicą. Mile widziane będą dodatkowe ozdoby, dodające objętości na linii żuchwy.

Dodatkowe zasady doboru kół do twarzy

Pamiętaj, że im większa twarz, tym mniejsze kolczyki – ponieważ imponujące akcesoria jeszcze dodałyby jej objętości. I w drugą stronę – mała twarz lubi duże kolczyki, przyciągające uwagę, wyrównujące proporcje. 

Znaczenie ma także długość szyi. Szyja krótka – krótkie kolczyki. Szyja długa – równie długie kolczyki będą się przy niej dobrze prezentować. Ta zasada obejmuje zarówno kolczyki koła, jak i również resztę tej biżuterii.

Jak widzisz, niezależnie od dokładnego typu urody, zawsze możesz postawić na kolczyki koła. Do jakiej twarzy pasują? Do każdej – po prostu wybierz właściwe.

Kolczyki koła – dla kogo będą idealne?

Podobnie, jak dobór kolczyków do twarzy – to, jakie kolczyki koła ze stali chirurgicznej będą odpowiednie, zależy dobrania ich do okazji i stylizacji. Jeśli chodzi o wiek i typ urody, bez znaczenia – zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe panie wyglądają z taką biżuterią promiennie.

Możesz nosić koła do biznesowej stylizacji – wtedy wybierz skromne, minimalistyczne obręcze na krótkim biglu. Na wieczór zaszalej z dużymi kołami, dodatkowo przyozdobionymi cyrkoniami bądź kamieniami szlachetnymi. Moda festiwalowa i imprezowa? Wszystkie chwyty dozwolone – mocno zdobione koła będą odpowiednim wyborem. W przypadku dużych akcesoriów postawienie na stal chirurgiczną okaże się najwygodniejsze, bo to lekki materiał, nienadwyrężający uszu.

podwójne ozdobne kolczyki koła ze stali chirurgicznej
Podwójne, spektakularne kolczyki koła ze stali chirurgicznej – w sam raz na wieczór. Źródło: strona sklepu Gal-art

Kiedy ubierasz się bardzo wyraziście, dobrym wyborem będzie skromna biżuteria – postaw na klasyczne kolczyki koła z gładkiego metalu, bez dodatkowych ozdób. Z kolei delikatne sukienki i monochromatyczne stylizacje możesz przełamać gęsto zdobionymi akcentami. 

Każda kobieta powinna mieć w kolekcji przynajmniej jedne kolczyki koła – te najprostsze. Trudno o bardziej funkcjonalną biżuterię. Broni się tak naprawdę przy każdej okazji. Gdy nie wiesz, jakie kolczyki założyć, załóż klasyczne koła bez dodatkowych ozdobników!


Dobierając kolczyki koła ze stali chirurgicznej, weź pod uwagę swój kształt twarzy i długość szyi. Pamiętaj także o dopasowaniu biżuterii do reszty stroju – im bardziej wyrazisty ubiór, tym skromniejsza biżuteria. Znaczenie ma również okazja, a przede wszystkim Twój gust! Traktuj nasze wskazówki jako sugestię i nie bój się tworzyć własnych modowych zasad.

Kolczyki koła – do kogo pasują? Do każdej kobiety, niezależnie od wieku. Przejrzyj różnorodne warianty obręczy, a z pewnością znajdzie się wśród nich ten stworzony dla Ciebie.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *