Toalety myjące – poznaj zalety tej innowacyjnej technologii do łazienki 

Autor
Myjące toalety z funkcją bidetu

Wraz z postępem technologii, rozwijają się również nasze oczekiwania, jeśli chodzi o higienę i komfortu. Dotyczy to także armatury łazienkowej, który przez lata ewoluowała. Teraz na rynku możemy znaleźć toalety myjące, nazywane również toaletami elektronicznymi. 

Te innowacyjne urządzenia przynoszą ze sobą liczne zalety, które sprawiają, że stanowią znaczący krok naprzód, jeśli chodzi o komfort z korzystania z toalety oraz dokładniejszą higienę okolic intymnych. W tym artykule przedstawię Ci kilka zalet, które wynikają z zakupu toalety myjącej do mieszkania. 

Czym tak naprawdę są toalety myjące?

Zanim przejdziemy do zalet, zacznijmy od początku. Zadajmy sobie podstawowe pytanie. Czym są tak naprawdę toalety z funkcją bidetu? To armatura łazienkowa, która łączy funkcje tradycyjnej toalety z możliwością mycia okolic intymnych za pomocą strumienia wody. Mała dysza wysuwa się z tyłu muszli i dzięki wodzie pod ciśnieniem zapewnia dokładną higienę. 

Zwykle wyposażone są w kontrolę temperatury i ciśnienia wody oraz różne funkcje, takie jak suszenie powietrzem, lampkę czy wolnoopadającą klapę. Ich celem jest zapewnienie wyższego poziomu higieny i komfortu w porównaniu do standardowych toalet.

1. Toalety myjące, czyli wyższy poziom higieny

Toalety myjące zapewniają znacznie wyższy poziom higieny niż tradycyjne toalety. Dzięki wbudowanym dyszom i systemom oczyszczania wodą umożliwiają dokładne mycie okolic intymnych. Wspomniane dysze mają funkcję samoczyszczenia. Przed i po każdym użyciu oczyszczają się, dzięki temu nie musisz martwić się o żadne bakterie i inne zanieczyszczenia. 

Takie toalety myjące pozwalają także osobom starszym i niepełnosprawnym w pełni korzystać z toalety bez większych problemów. Mogą samodzielnie załatwić swoje potrzeby. Dysze z wodą pod ciśnieniem oraz suszenie zapewniają także wysoki komfort dla kobiet w ciąży, które nawet w końcowej fazie ciąży mogą swobodnie korzystać z WC. 

toalety z funkcją bidetu - dysza myjąca
Dysza, która wysuwa się z tyłu toalety może być metalowa lub wykonana z materiałów sztucznych. Wszystko zależy od modelu, jaki wybierzesz. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker. 

2. Dostosowanie do potrzeb użytkownika

Toalety myjące są zazwyczaj wyposażone w różne tryby pracy i funkcje, które pozwalają użytkownikom dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Można regulować temperaturę wody i powietrza, kierunek strumienia wody, a także czas trwania cyklu mycia. Dzięki temu każdy może znaleźć optymalne ustawienia.

Co więcej, możesz także liczyć na lampkę nocną, dzięki której nie będziesz musiał w nocy włączać światła, masaż, automatyczną spłuczkę, samootwierającą się i wolnoopadającą klapą. 

Pamiętaj jednak, że każda z toalet i modeli może mieć różne funkcje. Dlatego przed zakupem dokładnie przeczytaj na stronie producenta, co dany produkt może Ci zapewnić. 

3. Funkcje zdrowotne dla każdego domownika

Niektóre toalety myjące są wyposażone w dodatkowe funkcje zdrowotne, takie jak podgrzewane siedzenie, systemy jonizacji powietrza czy dezodoranty. Te funkcje mogą pomóc w zminimalizowaniu dolegliwości związanych z hemoroidami lub innymi problemami zdrowotnymi.

Dla jeszcze większego komfortu i higieny możesz dodać do niej płyn dezynfekujący, który będziesz mógł użyć po każdym skorzystaniu z toalety. Jeśli chcesz zachować swoje okolice intymne w jak najlepszym zdrowiu i uniknąć niechcianych problemów zdrowotnych, postaw na toalety myjące. Naprawdę mogą odmienić Twoje życie. 

4. Oszczędność na papierze toaletowym

Korzystanie z toalety myjącej oznacza wyeliminowanie użycia papieru toaletowego praktycznie do zera. Wszystko dlatego, że toalety z funkcją bidetu te umożliwiają dokładne oczyszczenie, potrzeba znacznie mniejszej ilości papieru do osuszenia. To nie tylko wpływa pozytywnie na środowisko naturalne, ale także redukuje koszty związane z zakupem papieru toaletowego, który niestety tani nie jest. Za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić coś dla siebie. 

Co więcej, zmniejszenie zużycia papieru toaletowego przyczynia się pozytywnie do redukcji odpadów. Przyczyni się to pozytywnie na kwestie związane z ochroną środowiska. 

5. Oszczędność wody 

Nowoczesne toalety myjące są zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu wody. Dzięki inteligentnym systemom i czujnikom, zużycie wody jest minimalizowane. Woda jest dostarczana tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, co pomaga w ograniczeniu jej zużycia. Po zamontowaniu takiego urządzenia w łazience możesz liczyć na nie tylko na komfort, ale także na oszczędność i oczywiście pozytywny wpływ swojej decyzji na środowisko.

6. Oszczędność miejsca 

Masz małą łazienkę, a marzysz o bidecie w swoim pomieszczeniu? W takim razie toaleta myjąca będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się o umieszczenie WC i dodatkowo bidetu koło niej. Z toaletą myjąca masz te dwie armatury łazienkowe w jednej. 

Taka opcja sprawdzi się doskonale zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Zaoszczędzone miejsce możesz wykorzystać np. do wstawienia innego urządzenia.

7. Toalety myjące i proste czyszczenie 

Jak już na pewno wcześniej zauważyłeś, toalety z funkcją bidetu wyposażone są w wiele ciekawych innowacji, które zapewniają samoczyszczenie. Dlatego nie musisz każdego dnia myć muszli klozetowej. 

Jest to idealna opcja dla osób, które nie przepadają za częstym i dokładnym sprzątaniem. Co więcej, tego rodzaju toalety są najczęściej wykonywane z materiałów łatwo czyszczących. Wystarczy przejechać deskę wilgotną szmatką z małą ilością płynu. Taka “pielęgnacja” toalety na pewno załatwi sprawę i oczyści WC.

Toalety myjące z bidetem w nowoczesnych łazienkach.
Nie kupuj osobno bidetu, który tylko “zagraci” pomieszczenie. Postaw na toaletę z funkcją bidetu. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker. 

8. Nowoczesny design

Toalety myjące nie tylko dostarczają innowacyjnych rozwiązań technologicznych, ale często prezentują również nowoczesny i estetyczny design. Dzięki temu stają się integralną częścią nowoczesnych łazienek, dodając im elegancji i stylu.

Toalety z funkcją bidetu i ich wady 

Wymieniliśmy wyżej naprawdę sporo zalet toalety myjącej. Jednak, czy to innowacyjne rozwiązanie na swoje wady? Tak, ma. Nie każde urządzenie jest perfekcyjne. 

Po pierwsze musisz liczyć się z kosztem początkowym – czyli z zakupieniem toalety z funkcją bidetu. Nie jest to tania inwestycja i musisz wydać kilka tysięcy na to, aby zakupić dobre WC do swojej łazienki. Musisz także mieć na uwadzę instalację armatury łazienkowej. Instalacja toalety bidetowej może wymagać pewnych zmian w łazience, w tym dodatkowych źródeł zasilania i przyłączy wodociągowych. Na samym początku możesz doświadczyć uczucia nie komfortu podczas korzystania z toalety myjącej.  

Jak widzisz, toalety myjące mają naprawdę dużo zalet. Tak, trzeba na samym początku trochę na nie wydać, ale opłaca się zainwestować w taką innowacyjną technologię swoje fundusze. Jeśli chcesz wprowadzić taką nowość do swojego wnętrza, a dodatkowo zadbać dzięki temu o środowisko i lepszy komfort korzystania z toalety i higieny swoich domowników, koniecznie przejrzyj propozycje producentów. Na pewno znajdziesz ciekawe modele z funkcjami, które poprawią jakość użytkowania każdego dnia.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Remont i budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *