Jak nosić perły? Poradnik na każdą okazję

Autor
jak nosić perły wskazówki modowe

Jak nosić perły, by prezentowały się niczym u legendy Hollywood? Zarówno na co dzień jak i od święta możesz uzupełnić stylizację tymi wyjątkowymi szlachetnymi kamieniami. Pamiętaj o tych zasadach, a z pewnością nie popełnisz modowego faux pas!

Jak nosić perły w zależności od okazji

Ta biżuteria – perły – może dopełnić zarówno codzienną stylizację biurową, casualowy zestaw na wyjście ze znajomymi, jak i elegancką wieczorową suknię. Czasy, gdy były zarezerwowane tylko na wielkie wyjścia, minęły bezpowrotnie – i bardzo dobrze, bo ta piękna biżuteria zasługuje na podziwianie także w świetle słońca.

Jaki wariant biżuterii z perłami wybrać?

  • Do biurowej i biznesowej stylizacji wybieraj elegancką prostotę. Kolczyki-sztyfty, pojedynczy sznur w formie naszyjnika lub bransoletki, bez dodatkowych ozdobników. Doskonale sprawdzą się małe, okrągłe perły w kolorze białym lub kremowym. Wystarczy jedna, maksymalnie dwie części biżuterii – w takich ubiorach skromność jest najbardziej pożądana.
  • Na wieczór można wybrać bardziej okazałą biżuterię z pereł. Dobrze sprawdzą się duże, okrągłe lub podłużne perły w kolorze białym lub czarnym. Mile widziane są okazałe naszyjniki z kilku sznurów oraz długie kolczyki obficie zdobione kamieniami.
  • Biżuteria z perłami dobrze sprawdza się do casualowych stylizacji z jeansami, swetrem czy koszulą. Wtedy sama decydujesz o kształcie biżuterii – to, czy wybierzesz prostą wygodę, czy widowiskowość, zależy tylko od Twojego stylu.

Co do tego, jak nosić perły, ogólna zasada jest prosta – minimalistyczne sprawdzają się zawsze, i do dżinsów, i do małej czarnej. Mocno zdobione komplety rezerwujemy przede wszystkim na eleganckie wieczorowe okazje, ale są od tego odstępstwa, jeżeli Twój codzienny styl zakłada wysoki połysk. Czytaj dalej, a poznasz więcej wskazówek.

Kolczyki perłowe a fryzura i kształt twarzy

Biżuteria z perłą zasługuje na miejsce na pierwszym planie. By należycie wyeksponować perłowe kolczyki, warto postawić na wysokie upięcia odsłaniające uszy lub przynajmniej zaczesać włosy na stałe do tyłu. Perły podkreślą kolor cery i wyciągną z rysów twarzy jeszcze więcej piękna. Na wieczór wybierz wysoko upięty kok, na co dzień różnorodne kucyki i warkocze. Przy krótkich włosach zadbaj o ułożenie ich tak, by kosmyki nie spadały do przodu zasłaniając uszy.

Dobór kolczyków jest uwarunkowany przede wszystkim kształtem twarzy. Panie o okrągłej i kwadratowej twarzy powinny wybierać długie modele, zdobione perłami osadzonymi na metalowej bazie. Z kolei kobiety z twarzami pociągłymi mogą swobodnie eksperymentować z krótkimi kolczykami perłowymi na sztyftach bądź biglach angielskich.

Czy perły można nosić z inną biżuterią?

W casualowej wersji możesz potraktować biżuterię z perłą jako element zróżnicowanej kompozycji. Perły doskonale komponują się z metalami szlachetnymi, tworząc klasyczny i elegancki efekt.

Bardziej odważne panie mogą pokusić się o zestawianie pereł z innymi materiałami naturalnymi, takimi jak drewno, koraliki ceramiczne lub skóra. Rezultat? Kreatywny, nietuzinkowy, odzwierciedlający artystyczną osobowość.

Perły – jak nosić naszyjnik zależnie od dekoltu?

Najważniejsza przy doborze perłowego naszyjnika jest jego długość. To ona decyduje o tym, jak biżuteria wpłynie na optyczne proporcje sylwetki.

Naszyjnik musi być tak dopasowany, by nie wpadać za materiał w żadnym momencie. Wybieramy więc albo naszyjnik krótki, kończący się wysoko ponad linią dekoltu, albo długi sznur sięgający znacznie poniżej wycięcia.

Długie naszyjniki +65 cm kończące się poniżej biustu to dobry wybór dla osób wysokich, o smukłej sylwetce bez krągłości na brzuchu. Podkreślają proporcje figury, zaś u pań wysokich i dobrze zbudowanych pomoże wysmuklić sylwetkę. Długi naszyjnik może być noszony z dekoltem w serek, w łódkę lub w V. Pasuje na wieczorowe okazje.

Krótkie naszyjniki 35-45 cm to dobry wybór dla osób o pełniejszej sylwetce oraz tych o niższym wzroście. Przyciąga uwagę do rejonu klatki piersiowej, bardzo dobrze układa się u pań posiadających wydatny biust. Ta długość zgrywa się z dekoltem w serek, łódkę lub dekoltem halter. To dobry wybór do biznesowej garsonki, koszuli, jak również na co dzień do sweterków.

Są jeszcze naszyjniki z perłami o średniej długości 45-65 cm. Sprawdzają się u większości pań, wieczorem i na co dzień. Im niższy wzrost, tym krótszy sznur korzystnie zagra proporcjami.


Perły – jak nosić tę klasyczną biżuterię? Elegancko, kreatywnie, nowocześnie… Eksperymentuj! Biżuteria z pereł jest uniwersalna, więc swobodnie możesz jej używać w kreowaniu codziennego stylu, jak również podkręcaniu wieczorowej stylizacji. W biznesowej wersji stawiaj na prostotę, w wieczorowej na mocny błysk, a na co dzień tym, co gra Ci w duszy.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *