Jaki tusz i toner do drukarki Canon?

Autor
canon printe

W naszych domach znajdziemy nie tylko aparaty fotograficzne i kamery firmy Canon, ale także drukarki i urządzenia wielofunkcyjne.

Przedsiębiorstwo to powstało w 1933 w Japonii – produkty tworzone przez firmę z tak dużym dorobkiem jak Canon są doskonałe – funkcjonalne i niezawodne. Przedstawimy Wam kilka podstawowych zasad, które będą pomocne podczas dokonywania wyboru zamienników.

Dlaczego warto stosować zamienniki?

Zwykle decydujemy się na korzystanie z zamienników ze względu na cenę – niekiedy zamienniki są nawet o połowę tańsze od oryginalnych tuszy i tonerów, a zupełnie nie odstają jakością wydruków.

Jakie obawy pojawiają się przed zakupem tuszy i tonerów zamiennych?

Istnieją dwa stereotypy w tym temacie. Pierwszy dotyczy ewentualnej utraty gwarancji, a drugi uszkodzenia drukarki.

Informacje o warunkach przysługującej nam gwarancji znajdziemy w karcie gwarancyjnej. Często jednak producenci drukarek pozwalają na stosowanie zamiennych produktów uzupełniających.

Uszkodzenie drukarki poprzez stosowanie tuszy zamiennych to druga kwestia, budząca ogrom wątpliwości. Jeżeli odpowiednio dobierzemy pojemnik – tak, aby idealnie pasował do drukarki, nasz sprzęt pozostanie w nienaruszonym stanie. Warto również sprawdzić skład tuszy i tonerów – on również będzie miał wpływ na stan naszego urządzenia. Kluczowe jest tutaj postawienie na sprawdzonego producenta. Przykładowo, tusze i tonery Printe cieszą się dobrą renomą na rynku – posiadają podstawowe atesty, a ich cena, w stosunku to tuszy oryginalnych Canon, jest bardzo atrakcyjna.

Na co zwrócić uwagę podczas wybieranie zamienników?

Po pierwsze, sprawdź model swojej drukarki. W naszym sklepie wystarczy wpisać go w wyszukiwarkę i pierwsze produkty, które Ci się ukarzą, zapewne będą pasować do Twojego sprzętu. Dla potwierdzenia, warto przyjrzeć się także oznaczeniom na oryginalnych pojemnikach Canon – szukaj zamienników, które posiadają ten sam symbol. Często jest to zgadzający się ciąg cyfr i liter. Zwykle, do tego numeru, producenci dopisują jeszcze kilka swoich indywidualnych oznaczeń.

Sprawdzeni producenci zamienników do drukarek Canon: Printe, Black Point, ELO.

Najczęściej wybierane przez polaków drukarki i urządzenia wielofunkcyjne Canon:

  • Canon Pixma iP7250 – do której pasują tusze zamienne marki Black Point BPC551XLBK.
  • Canon Pixma MG5750 – do tego modelu idealnie sprawdzi się kartridż z czarnym tuszem marki Black Point – BPC570XLBK.
  • Canon Pixma MG2550 – z tą drukarką współgrają kartridże zamiennie marki Black Point o numerze BPC546.
Rate this post
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *