Tkaniny dla odzieży firmowej – na które warto się zdecydować?

Autor
tkaniny dla odzieży firmowej

Po podjęciu decyzji o wprowadzeniu odzieży firmowej dla zatrudnionych osób, kolejnym problemem, z którym musimy się zmierzyć, jest wybór odpowiedniego materiału oraz metody znakowania odzieży. Zastanawiamy się jak firmowe stroje powinny wyglądać, jaki mieć kolor, fason a także jakiego rodzaju haft lub nadruk. Warto skupić się najpierw na rodzaju materiału i jego jakości. Dlaczego?

Dlaczego jakość odzieży firmowej ma duże znaczenie?

To, czy wybierzemy tkaniny wysokiej niż niskiej jakości ma bardzo duże znaczenie. Wybierając drugą opcję ryzykujemy, że odzież biznesowa szybko się zniszczy i ostatecznie będziemy zmuszeni do kolejnych zakupów. Tkaniny niskogatunkowe mogą powodować uczulenia skóry i doprowadzić do zmniejszenia komfortu pracy a nawet do problemów zdrowotnych naszych pracowników. Ponadto tanie materiały wyglądają mało profesjonalnie, a czasem wręcz tandetnie. Szybko tracą fason, a kolory płowieją.

Decyzja o pierwszej opcji zaprocentuje profesjonalnym i eleganckim wyglądem zatrudnionych osób, a także zwiększonym komfortem ich pracy. Istotny jest również fakt, że odzież dla pracowników powinna być łatwa w utrzymaniu w czystości. Tylko wysokogatunkowe materiały będą wyglądać dobrze po wielu praniach i prasowaniach. Najlepiej sprawdzą się tkaniny naturalne, takie jak bawełna, wiskoza, wełna lub ich mieszanki. Dobrze unikać poliestru, który nie pozwala skórze oddychać i szybko się niszczy.

Zastanawiasz się, jakie właściwości posiada wiskoza? Sprawdź nasz artykuł „Cała prawda o wiskozie, czyli co musisz wiedzieć o tej tkaninie?”

Jakość i rodzaj materiału a znakowanie odzieży

Rodzaj i jakość tkaniny ma ogromny wpływ na finalny efekt znakowania, a także na sam fakt, czy takie znakowanie możemy w ogóle wykonać. Przykładowo, metoda jaką jest haft komputerowy, powinna być wykonywana jedynie na grubym materiale, np. polarach, kurtkach, bluzach lub koszulkach z dobrego jakościowo materiału o wysokiej gramaturze. Na cienkich materiałach, np. lekkich bawełnianych lub wiskozowych T-shirtach lepiej sprawdzi się nadruk cyfrowy lub sitodruk. Haftem nie powinniśmy także znakować materiałów wodoodpornych, ponieważ mogą stracić swoje właściwości. W tym przypadku sprawdzą się tylko i wyłącznie nadruki.

Materiały dla branż specjalistycznych

Odzież dla gastronomii czy pracowników outdoorowych, znacznie się różni od ubrań roboczych, osób pracujących w biurze czy sklepie. Chodzi tu głównie o materiały, które w przypadku branż, w których występują liczne niebezpieczeństwa, powinny spełniać funkcje ochronne. W kuchniach restauracyjnych możemy najczęściej zobaczyć fartuchy czy koszule z tkanin trudnopalnych, a na placach budowy czy przy ruchliwych drogach kamizelki i kurtki uszyte ze specjalistycznych materiałów w mocnych kolorach o dobrej widzialności, które charakteryzuje jaskrawość i odblaski.

Tkaniny wybrane? Czas na projekt! Dowiedz się jak w pięciu krokach stworzyć projekt odzieży firmowej: https://www.gorlice.info.pl/2021/07/26/piec-krokow-do-dobrego-nadruku-na-ubraniach-firmowych/.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *