Lustrzane meble – w jakich aranżacjach sprawdzą się najlepiej?

Autor
lustrzane meble

Szklane i lustrzane meble stają się coraz popularniejszym wyborem w trakcie urządzania mieszkań. Dzieje się tak dlatego, że pasują do większości aranżacji i mają wiele zalet, mimo iż na początku mogą się wydawać mało funkcjonalne. Swoją wytrzymałością dorównują meblom drewnianym i wystarczy odpowiednia pielęgnacja, aby wyglądały naprawdę efektownie. W jakich aranżacjach i pomieszczeniach sprawdzą się lustrzane meble?

Zalety lustrzanych mebli

Transparentność lustrzanych powierzchni sprawia, że optycznie nie zabierają przestrzeni, w której się znajdują. Dzieje się przeciwnie, wydaje się, że wręcz ją powiększają. Dlatego właśnie najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach dość małych, jednak równie dobrze będą się prezentować na dużych przestrzeniach.

Lustrzane fronty prezentują się niesamowicie elegancko, a wnętrze wygląda na bardziej luksusowe. Pasują do wielu innych materiałów, dzięki czemu łatwo stworzyć z nimi spójną aranżację. Zwykle mają proste formy, więc nie wyjdą z mody po jednym sezonie, a będą nam służyć latami. Odpowiednio zaaranżowane mogą wyglądać i minimalistycznie i glamour.

Do jakich aranżacji będą pasowały?

Tak naprawdę, możemy zdecydować się na lustrzane meble, w przypadku praktycznie każdego wybranego stylu. We wnętrzu urządzonym minimalistycznie, szklane meble podkreślą przestronność i lekkość pomieszczenia. Jeśli nasze mieszkanie planujemy w stylu glamour, lustrzane fronty będą świetnie odbijać światło i współgrać z kryształowymi i metalowymi dodatkami. Szklane meble, mogą świetnie prezentować się także w mieszkaniach eleganckich, w których luksus gra główną rolę.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lustrzane meble?

Salon

W pokoju dziennym, szklane meble będą wyglądały najlepiej. Komoda lustrzana może pełnić rolę dekoracji i jednocześnie być naprawdę funkcjonalna. Możemy na niej położyć drobiazgi lub metalowe świeczniki, a w środku przechowywać dodatkową zastawę stołową lub magazyny. Możemy wybrać szafkę całą z frontów lustrzanych lub połączyć szkło z jasnym, np. pomalowanym na biało, drewnem.

Sypialnia

Tutaj najlepiej postawić na jeden lustrzany akcent, który będzie świetnie współgrał z dużym, wiszącym lub stojącym zwierciadłem. Może to być toaletka lustrzana lub niewielkich rozmiarów szafka nocna. W towarzystwie miękkich koców i poduszek będzie się prezentować elegancko, ale i przytulnie.

Łazienka

Szafka lustrzana nad umywalką w łazience, zawsze będzie dobrym pomysłem. Zastąpi nam tradycyjne lustro i zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania kosmetyków, przyborów łazienkowych czy leków. Sprawdzi się w przypadku łazienek w każdym stylu. Wszystko zależy od jej oprawy oraz oświetlenia i wielkości. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów aranżacji lustrzanych mebli.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Remont i budowa

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *