Wrześniowe wydarzenia kulturalne w Gorlicach

Autor
koncert wrzesień

Nie masz pomysłu, jak spędzić wrzesień w Gorlicach i okolicach miasta? Dzięki naszemu przewodnikowi na pewno nie będziesz się nudzić. Prezentujemy kilka najciekawszych wydarzeń kulturalnych, zaplanowanych na wrzesień na tych terenach. W tym miesiącu w ziemi gorlickiej nie zabraknie wydarzeń związanych z muzyką, sportem czy zabytkami. Zobacz, czego nie możesz przegapić.

Gorlice i okolice – wrześniowe wydarzenia muzyczne

W tym miesiącu w Gorlicach znajdą coś tutaj dla siebie zarówno fani muzyki klasycznej, jak i nieco mocniejszych brzmień.

Muzyka u podnóża Beskidów – koncert Airis String Quartet

Występ kwartetu grającego na instrumentach smyczkowych będzie kolejnym koncertem z serii “Muzyka u podnóża Beskidów”. Airis String Quartet jest nazywany jednym z najciekawszych zespołów młodego pokolenia w Polsce. Mimo że działa dopiero od 2008 roku, ma już na koncie sporo nagród. Inspiruje się nie tylko muzyką klasyczną.

Termin i miejsce: 14 września, Dwór Karwacjanów w Gorlicach.

Festiwal Muzyczny KrushFest

By wziąć udział w tym koncercie, trzeba przejechać z Gorlic około 30 kilometrów. Kilkadziesiąt minut drogi wynagrodzą występy zespołów Frontside, Percival Schuttenbach, Krusher, The Bill, PAGE, Killsorrow, As Night Falls oraz INSIST. To przede wszystkim zespoły preferujące mocne, rockowe i metalowe dźwięki.

Termin i miejsce: 7 września, ośrodek rekreacyjny „Przystanek Kwiatowa” w Jaśle.

Gorlice i okolice – wrześniowe wydarzenia sportowe

Sport często bywa nazywany kulturą fizyczną. Pozwala zadbać o sprawne ciało, a to w zdrowym organizmie najlepiej rozwija się świeży umysł. We wrześniu w Gorlicach będzie można przede wszystkim wziąć udział w imprezach biegowych.

Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu

Bieg w Szymbarku zostanie rozegrany już po raz trzynasty. Organizatorzy przygotowali nagrody za miejsca na podium dla kilku kategorii wiekowych, które obejmują również dzieci. Trasy prowadzące głównie po asfalcie, a częściowo także po nawierzchni szutrowej, są zróżnicowane pod względem długości – startujący w głównych kategoriach pobiegną na 5 i 10 kilometrów.

Termin i miejsce: 14 września, Szymbark.

Mini Bieg Naftowy

Doskonałym wydarzeniem dla dzieci jest gorlicki mini bieg naftowy. Najmłodsi, podzieleni na kilka kategorii wiekowych, będą ścigać się po stadionie. Na każdego uczestnika czeka pakiet startowy z pamiątkowym gadżetem, a na najlepszych – puchary.

Termin i miejsce: 7 września, stadion OSiR w Gorlicach.

Gorlice i okolice – inne wrześniowe wydarzenia kulturalne

Poza muzyką i sportem Gorlice oferują we wrześniu również kilka innych atrakcji.

Pociąg retro

Pociąg retro od maja jeździ po małopolskich torach, a do Gorlic i Biecza zawita we wrześniu. Wszyscy chętni będą mogli znów obejrzeć na torach zabytkowe lokomotywy i wagony z pierwszej połowy XX wieku. Co najważniejsze, będzie można również przejechać się tym wyjątkowym pociągiem.

Termin i miejsce: 22 września, stacje kolejowe w Gorlicach i Bieczu.

Pogórzańskie Targowisko Staroci

Gratka dla miłośników unikatowych przedmiotów z dawnych lat. Do Szymbarku przyjadą kolekcjonerzy i handlarze z całej Polski. Na targowisku będzie można obejrzeć i kupić między innymi monety, książki czy przedmioty związane z wojskowością.

Termin i miejsce: 1 września, Skansen Wsi Pogórzanskiej w Szymbarku.

5/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *