Najlepsze akcesoria papiernicze do domu i biura – ranking

Autor
akcesoria papiernicze

Sklep papierniczy online to świetne miejsce do wyposażenia naszego biura. Akcesoria papiernicze przydadzą się jednak nie tylko tam, ale również i w domu. W końcu często mamy potrzebę, by coś zanotować albo wydrukować. Na jakie artykuły zwrócić uwagę? Przedstawiamy nasz ranking akcesoriów papierniczych do domu i biura.

Zeszyty i notatniki

To niezbędny element wyposażenia każdego biura. Chociaż coraz częściej piszemy na klawiaturze, tradycyjne odręczne notatki wciąż mają wiele zalet. Łatwo i szybko je sporządzić, poza tym wiele osób po prostu lubi mieć coś do pisania pod ręką. Dobrym i stylowym wyborem będą notatniki Midi Peter Pauper, dostępne w kilku wzorach. Twarda okładka i zamykanie na gumkę zapewnia komfort użytkowania, a wymiary 15×20 centymetrów pozwolą zmieścić notatnik w każdej torbie czy plecaku. W skład wyposażenia tego modelu wchodzi znajdująca się z tyłu koperta na dodatkowe notatki. 160 stron do zapisania powinno sprawić, że notatnik długo nam posłuży.

120 kartek ma brulion B5 Top 2000 w szeroką linię. Również jest dostępny w kilku kolorach, a twarda okładka daje możliwość pisania na nim w każdych warunkach – nawet, jak to czasami bywa, “na kolanie”. Na rynku jest też dostępny szeroki wybór klasycznych zeszytów z cienką oprawką w różnych wzorach – to rozwiązanie dla tych, którzy chcą łatwo i szybko wyrwać kartkę i maksymalnie ograniczyć wagę notatników.

Skorowidze

Porządek w papierach i notatkach pomoże utrzymać skorowidz. Może być z powodzeniem używany jako kalendarz czy organizer, w którym w przejrzysty sposób rozpiszemy czekające nas zadania albo podsumujemy dzień w pracy. Na przykład skorowidz Koh-I-Noor posiada alfabetyczny register z 24 literami. Skorowidz Peter Pauper jest z kolei osadzony na spirali, co pomoże w sprawnym zarządzaniu notatkami, posiada też opisy poszczególnych działów w języku angielskim.

Papier ksero i blok

Papier do kserowania i drukowania to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego biura. Również obsługa domowej drukarki się bez niego nie obejdzie – dobrym miejscem do zakupu będzie sklep papierniczy online. Fotograficzną jakość wydruku zagwarantuje papier satynowany POLcolorlaser, sprzedawany w opakowaniach zawierających 250 arkuszy. Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest również wybór kolorowego papieru do drukowania. Zestaw arkuszy w kilku kolorach oferuje między innymi firma Kreska.

Czasami przydatne mogą się jednak okazać twardsze kartki, warto więc mieć pod ręką blok techniczny. Takie rozwiązanie pomoże dobrze rozrysować ważny projekt. Kredki Stabilo to ciekawy dodatek – w domu mogą ich używać dzieci, ale czasem mogą się przydać także dorosłym. Do czarno-białych notatek warto nieraz dodać nieco barwnego ożywienia.

Artykuły do pisania

Mamy już notatniki i skorowidze, ale czym w nich pisać? Klasyczne rozwiązanie to długopis lub pióro wieczne. Warto zdecydować się na produkty firmy Staedtler. Cienkopisy mogą być niestandardowym wyborem. Często kojarzą się z kolorowankami, ale dobrze nadają się także do tworzenia szybkich i niebanalnych notatek. Są wzmocnione metalową obudową. Ciekawostką jest fakt, że sprawdzają się w czasie lotów samolotem. System automatycznego wyrównywania ciśnienia chroni pisak przed wylaniem.

5/5 - (4 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *