Październikowe wydarzenia kulturalne w Gorlicach

Autor
Gorlice informacje

Czym w październiku zaskoczą Gorlice? Informacje o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w tym miesiącu są już dostępne. Tym razem nie zabraknie przede wszystkim atrakcji dla fanów uśmiechu i dobrej zabawy. Zobacz, czego nie możesz przegapić w październiku w Gorlicach i okolicach miasta.

Gorlice – atrakcje kabaretowe

W październiku wszyscy wpisujący w wyszukiwarkę frazę “info Gorlice” trafią przede wszystkim na wydarzenia związane z występami komediowymi.

Piotr Bałtroczyk: Mężczyzna z kijowym peselem

Piotr Bałtroczyk to od lat czołowa postać polskiej sceny kabaretowej. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych, prowadził mnóstwo imprez estradowych. Zabawia publiczność w każdym wieku, a jego powiedzenia i dowcipy weszły już do kanonu polskiego humoru. Występy z serii “mężczyzna z kijowym peselem” to już uznana marka, która tym razem zawita również do Gorlic.

Termin i miejsce: 26 października, Gorlickie Centrum Kultury

Spektakl „Mayday”

To ciesząca się wielką popularnością komediofarsa Raya Cooneya w polskiej wersji. Teatr Scena Polska z Czeskiego Cieszyna prezentuje historię londyńskiego taksówkarza bigamisty, którego podwójne życie w końcu wychodzi na jaw. To powoduje mnóstwo komicznych komplikacji. Spektakl w reżyserii Karola Suszka tym razem będzie można obejrzeć w Gorlicach.

Termin i miejsce: 10 października, Gorlickie Centrum Kultury

Gorlice – warsztaty edukacyjne

Oprócz powodów do śmiechu październik w ziemi gorlickiej otworzy także możliwości poszerzenia swojej wiedzy – i dla dzieci, i dla dorosłych.

Warsztaty robotów

To pozycja skierowana do najmłodszych, konkretnie – w wieku od 5 do 16 lat. Zajęcia z robotyki mają pobudzić kreatywność i wyobraźnię, a także rozwinąć logiczne myślenie. Młodzi inżynierowie pokażą dzieciom, jak skonstruować prawdziwego robota. Uczestnicy zajęć nauczą się też podstaw programowania.

Termin i miejsce: 11 października, Gorlickie Centrum Kultury

Warsztaty: “Len – złoto z polskich pól”

Len uprawia się już od ponad 10 tysięcy lat. Ta roślina przez wieki była ważna również na terenie Polski. Dzięki warsztatom w Szymbarku będzie można dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania lnu i jego uprawy, a do tego samemu spróbować obróbki tej rośliny. Dodatkowa atrakcja to możliwość obejrzenia tkania płótna na krośnie oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.

Termin i miejsce: do 18 października, skansen w Szymbarku

Inne październikowe wydarzenia w Gorlicach

Kabarety i warsztaty edukacyjne to jednak nie wszystkie wydarzenia kulturalne, w których w październiku będzie można uczestniczyć w Gorlicach.

Wystawa rysunku, grafiki i ilustracji Bartłomieja Belniaka

Bartłomiej Belniak od 1995 roku pracuje jako grafik i ilustrator. Stworzył grafiki do wielu publikacji dotyczących Gorlic, wykonał także między innymi Poczet Królów Polskich z edukacyjnymi planszami portretującymi polskich władców. W październiku wystawę prac Belniaka można oglądać w Gorlicach.

Termin i miejsce: do 24 października, Dom Polsko-Słowacki im. Dusana Jurkovica w Gorlicach

Dzień Koniarza w Regietowie

W październiku już po raz ósmy w stadnine w Regietowie odbędzie się Dzień Koniarza. Główną atrakcją będzie spęd koni w stylu znanym z westernów. Jeźdźcy przepędzą konie na teren ośrodka w Regietowie. Do tego będzie można wziąć udział w przejażdżce bryczką czy tradycyjnej pogoni za lisem. To wszystko niespełna 30 kilometrów od Gorlic.

Termin i miejsce: 19 października, Stadnina Koni Huculskich Gładyszów

5/5 - (3 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *