Gdzie zorganizować konferencję w Krakowie?

Autor
konferencja

Kiedy organizujesz konferencję biznesową czy naukową, wszystko chcesz mieć dopięte na ostatni guzik. Niezwykle istotny jest więc wybór odpowiedniego miejsca, które dysponuje potrzebnym do takiego wydarzenia zapleczem. Czy Kraków będzie dobrym miejscem na konferencję? Jaką lokalizację pod Wawelem wybrać? Rozwiejemy Twoje wątpliwości i nie będziesz musiał już wpisywać w wyszukiwarkę frazy “hotele Kraków Kazimierz”.

Organizacja konferencji – podstawowe zasady

By dobrze zorganizować konferencję, należy ją wcześniej dokładnie zaplanować. Określenie celu spotkania i wybór gości to podstawa. Kiedy już zdecydujesz się na organizację takiego eventu, na kluczową sprawę wyrasta jednak wybór lokalizacji wydarzenia. Miejsce, do którego zaprosisz swoich partnerów biznesowych, powinno być usytuowane tak, by każdy bez problemu mógł je odnaleźć i do niego dojechać. Ważna jest odpowiednia liczba miejsc parkingowych, ale niezwykle istotny jest też wygląd i układ samej sali konferencyjnej.

Pomieszczenie, w którym odbędą się wystąpienia, powinno być czyste i zadbane. Warto zatroszczyć się o odpowiedni układ krzeseł, który ułatwi poruszanie się po sali. Same siedziska powinny być wygodne – przecież goście spędzą na nich kilka godzin. Zadbaj też, by krzeseł nie zabrakło. Przed rozpoczęciem konferencji zwróć uwagę, czy sala jest dostatecznie oświetlona, a także sprawdź działanie systemu nagłaśniającego. Pamiętaj również o cateringu – wszyscy uczestnicy spotkania na pewno to docenią. To niezbędny element zwłaszcza wówczas, gdy Twoja konferencja potrwa kilka godzin. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę? Zajrzyj do naszego artykułu https://www.gorlice.info.pl/2021/05/10/dobry-hotel-na-podroz-sluzbowa-czym-sie-charakteryzuje/

Konferencja w Krakowie – zalety

Kraków zajmuje szczególną pozycję wśród miejsc, które wybierają organizatorzy różnego rodzaju konferencji. Gród Kraka ma bowiem kilka niezaprzeczalnych atutów, dzięki którym świetnie sprawdzi się nawet w czasie spotkania, w którym mają wziąć udział zagraniczni goście. Dobrą komunikację zapewnia lotnisko w Balicach, a także autostrada A4, którą można dotrzeć do miasta.

Kraków dynamicznie się rozwija, w związku z czym przyciąga licznych inwestorów, co będzie atutem zwłaszcza w przypadku organizacji konferencji biznesowych. Wybór dawnej stolicy kraju na miejsce eventu doda też prestiżu organizatorom. Do Krakowa może być łatwiej przyciągnąć gości, którzy przy okazji wizyty pod Wawelem będą mogli skorzystać z licznych atrakcji oferowanych przez miasto. Niezaprzeczalnym atutem Krakowa jest też duża liczba miejsc, w których można zorganizować konferencję – miasto dysponuje bogatym zapleczem hotelowym o wysokim standardzie.

Konferencja na Kazimierzu – hotele Kraków Kazimierz

Gdzie zorganizować konferencję w Krakowie? Jak wspomnieliśmy wyżej, wybór jest duży. Warto zdecydować się na lokalizację blisko centrum, ale nie w samym sercu Starego Miasta, w którym Twoi goście będą musieli przeciskać się przez tłum turystów.

Trafionym rozwiązaniem będzie wybór hotelu na Kazimierzu. To część Krakowa położona niedaleko historycznego centrum miasta, którą cechuje wyjątkowy klimat. Warto rozważyć wybór zlokalizowanego w zabytkowej kamienicy hotelu Regent. To sprawdzony obiekt, który zapewnia profesjonalną obsługę konferencji na najwyższym poziomie.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *