Styczniowe wydarzenia kulturalne w Gorlicach

Autor
gorlice atrakcje

Już w pierwszym miesiącu nowego roku warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w Gorlicach i okolicach miasta. Nad Ropą będzie można między innymi uczestniczyć w wyjątkowym koncercie, obejrzeć świąteczny spektakl teatralny, a także niezwykłe pokazy iluzjonistów. Nie musisz już wpisywać w wyszukiwarkę zwrotu “Gorlice info kulturalne” – przedstawiamy Ci kalendarz najważniejszych styczniowych wydarzeń ziemi gorlickiej.

Gorlice – Koncert Wiedeński

W styczniu w Gorlicach odbędzie się wyjątkowy koncert, na który szczególną uwagę powinni zwrócić wszyscy miłośnicy muzyki wiedeńskiej, węgierskiej i cygańskiej. Gorlickie Centrum Kultury przy ulicy Michalusa stanie się bowiem areną koncertu “W Krainie Wiednia i Czardasza – Budapeszt Show”. Wyjątkowe wrażenia muzyczne ma zapewnić między innymi Artur Banaszkiewicz – uznany na arenie europejskiej skrzypek i kompozytor. Oprócz niego na scenie pojawią się również soliści Opery Lwowskiej. Widowisko wzbogaci elegancka scenografia oraz balet, który będzie towarzyszył występom muzyków.

Termin i miejsce: 10 stycznia, Gorlickie Centrum Kultury

Gorlice – atrakcje i pokazy iluzjonistów

Nie wszyscy wierzą w magię, ale występy iluzjonistów niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Lewitacja, triki karciane, ucieczki z zamkniętych skrzyń – dla iluzjonistów to chleb powszedni. Tego typu atrakcji będzie można doświadczyć w Gorlicach, które odwiedzi grupa magików “Champions of Illusion”. Iluzjoniści występujący w całej Europie zapowiadają, że w swoje przedstawienie zaangażuje również publiczność. Emocje gwarantowane.

Termin i miejsce: 18 stycznia, Gorlickie Centrum Kultury

gorlice koncert

Spektakl Betlejem Polskie

Premiera “Betlejem Polskiego” Lucjana Rydla na początku XX wieku była wielkim wydarzeniem patriotycznym na polskich ziemiach należących do trzech zaborców. To właśnie na tekście poety, który był jednym z bohaterów “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, swój spektakl oparła grupa teatralna “Otwarte Drzwi” z Gorlickiego Centrum Kultury. To jasełkowe widowisko będzie połączeniem kolęd i świątecznej symboliki z prezentacją małopolskich zwyczajów. Na scenie pokażą się również członkowie Dziecięcej Grupy Teatralnej “Być Może” oraz Regionalnego Zespołu Tanecznego “Pogórzanie”.

Termin i miejsce: 18 i 24 stycznia, Gorlickie Centrum Kultury

Prace plastyczne gorlickich seniorów

Na początek artystycznej kariery nigdy nie jest za późno. Przez cały miesiąc w Pawilonie Historii Miasta Gorlice będzie można oglądać prace gorlickich seniorów. Na wystawie znajdą się dzieła, które starsi mieszkańcy miasta nad Ropą wykonali w ramach zajęć organizowanych przez fundację “Wyjdź z Domu”. Wernisaż wystawy odbył się jeszcze w grudniu.

Termin i miejsce: do 31 stycznia, Pawilon Historii Miasta Gorlice

5/5 - (9 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *