Luty – wydarzenia kulturalne w Gorlicach

Autor
gorlice koncert

Luty to kolejny miesiąc, który przynosi miłośnikom kultury dobre wiadomości. Gorlice w najbliższych dniach będą gościć sporo ciekawych wydarzeń związanych z polską muzyką i teatrem, ale w lutym będzie można tutaj dowiedzieć się sporo również na temat kultury w odległej Afryce. Zapowiedzi wszystkich najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście i okolicach znajdziesz na naszym portalu – nie musisz więc już wpisywać w wyszukiwarkę hasła “Gorlice info” i mozolnie sprawdzać, czy w końcu trafisz na poszukiwane informacje.

Mistrzowski Kurs Muzyczny w Gorlicach

Już w pierwszych dniach lutego w mieście nad Ropą odbędą się dwa ciekawe koncerty. Na gorlickiej scenie zaprezentują się artyści związani z kolejną edycją Mistrzowskich Kursów Muzycznych. Najpierw będzie można posłuchać muzyków z kwartetu Camerata, który po raz kolejny odwiedzi Gorlice. Koncert artystów grających na instrumentach smyczkowych będzie opierać się na klasycznych utworach, wśród których nie zabraknie kompozycji Ludwiga van Beethovena. Dzień po nich mieszkańcy Gorlic będą mogli posłuchać również Joanny Okoń i Katarzyny Glensk, które specjalizują się w grze na skrzypcach i fortepianie.

Termin i miejsce: 2 i 3 lutego, Dwór Karwacjanów w Gorlicach

Gorlice – koncert zespołu “Nocna Zmiana Bluesa”

W lutym w Gorlicach znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy muzyki poważnej. Nad Ropę przyjedzie bowiem Sławek Wierzcholski i stworzony przez niego zespół “Nocna Zmiana Bluesa”. To jedna z najbardziej znanych polskich grup propagujących ten styl muzyki – koncertują już od 35 lat. Wierzcholski, lider zespołu, specjalizuje się w grze na harmonijce. Wszyscy muzycy zespołu używają instrumentów akustycznych, słyną też z nawiązywania świetnego kontaktu z publicznością.

Termin i miejsce: 9 lutego, Gorlickie Centrum Kultury

“Niemy Kelner” – spektakl Wojciecha Malajkata

Groteska i thriller w jednym – takie połączenie obiecują zapewnić widzom twórcy spektaklu “Niemy Kelner”. Jego autorem jest Harold Pinter, na gorlickich deskach zinterpretuje ją Wojciech Malajkat. W głównych rolach reżyser zatrudnił znanych polskich aktorów: Piotra Szwedesa i Mikołaja Roznerskiego. To oni będą głównymi bohaterami spektaklu nawiązującego do klimatu filmów Quentina Tarantino, rozgrywającego się w niezwyczajnym hotelowym pokoju.

Termin i miejsce: 14 lutego, Gorlickie Centrum Kultury

gorlice koncert

Wystawa fotografii “Wielokulturowość Afryki Zachodniej”

Pod koniec stycznia w Gorlicach odbył się wernisaż wystawy fotografii “Wielokulturowość Afryki Zachodniej”. Dom Polsko-Słowacki przez kilka tygodni będzie odwiedzany przez wszystkich tych, których interesuje różnorodność państw znajdujących się w tym regionie. Choć trudno to sobie wyobrazić, w niektórych krajach Afryki Zachodniej wspólnie żyje nawet 40 grup etnicznych, a każda z nich mówi we własnym języku. Autorami zdjęć są Suzanne Beulens, Tomasz Szugździnis oraz Mariusz Pietrzycki.

Termin i miejsce: do 20 lutego, Dom Polsko-Słowacki im. Dusana Jurkovica w Gorlicach

VI Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Już po raz szósty uczniowie gorlickich szkół mogą wziąć udział w konkursie pieśni patriotycznej, który organizuje poseł Barbara Bartuś. Jest on skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Według założeń organizatorów, pieśni patriotyczne mają kształtować świadomość narodową najmłodszego pokolenia. W lutym w Gorlicach odbędą się przesłuchania konkursowe wszystkich uczestników. Patronat nad konkursem objął prezydent Andrzej Duda.
Termin i miejsce: 17-18 lutego, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach przy ul. Walerego Wróblewskiego

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *