Stroje piłkarskie dla dzieci – które kluby są najpopularniejsze wśród najmłodszych?

Autor
stroje piłkarskie

Stroje piłkarskie z nadrukiem i herbem ulubionej drużyny to popularny prezent dla najmłodszych, zwłaszcza dla chłopców. Jeśli nasz syn, siostrzeniec czy kuzyn lubi aktywnie spędzać czas albo uczęszcza do szkółki piłkarskiej, z pewnością kibicuje jakiejś drużynie ze światowej czołówki. Zwykle młodzi chłopcy nie należą do piłkarskich hipsterów, zatem ich ulubieńców można szukać wśród najpopularniejszych w Polsce zagranicznych drużyn piłkarskich. Które stroje piłkarskie dla dzieci będą więc dobrym prezentem?

Hiszpańscy rywale

Rywalizacja pomiędzy Realem Madryt i FC Barcelona trwa już niemal sto lat. Na początku miała przede wszystkim charakter lokalny, z czasem ogólnonarodowy. W Hiszpanii zwykło się ją więc nazywać Klasykiem. Wraz z sukcesami obu klubów na arenie międzynarodowej przekształciła się w rywalizację na skalę europejską, a dziś ma wymiar światowy. Jej echa są wyraźne również w Polsce, gdzie większość kibiców dzieli się na dwie frakcje: madrycką i katalońską.

Z tego powodu stroje piłkarskie w barwach jednego z tych zespołów znajdują się wśród najbardziej pożądanych przez najmłodszych adeptów futbolu. Jedni marzą o białym trykocie Realu, inni o pasiastej koszulce Barcelony. Zapał młodzieży jeszcze podsycają działające w Polsce oficjalne fankluby obu zespołów – Aguila Blanca oraz Fan Club Barca Polska. W tym wypadku z prezentem trzeba jednak uważać, bo koszulka Barcelony będzie dla fana Realu tylko niepotrzebnym elementem dekoracyjnym. Podobnie będzie w odwrotnej sytuacji.

Szukasz większej ilości informacji na temat zainteresowań dzieci? Odwiedź bloga http://dzieciswiat.pl/!

Angielskie hity

Polskim dzieciom mogą spodobać się także stroje piłkarskie czołowych klubów z Anglii. Tamtejsza Premier League pozostaje bowiem od lat najchętniej oglądaną nad Wisłą zagraniczną ligą piłkarską. Wielu kibiców ma Manchester United – według różnych badań to najpopularniejszy klub świata, który może pochwalić się ponad 350 milionami fanów w każdym zakątku globu.

W Polsce do najpopularniejszych angielskich klubów należy także Liverpool. Dzieci mogły zostać zarażone sympatią do tego zespołu przez rodziców, którzy kilkanaście lat temu trzymali kciuki za Liverpool z Jerzym Dudkiem w bramce. Dzięki występom w finałach Ligi Mistrzów w latach 2018-2019 drużyna z miasta Beatlesów zdobyła w Polsce również rzesze nowych kibiców, którzy marzą o czerwonej koszulce “The Reds”.

Innym klubem zdobywającym popularność jest święcący triumfy w Premier League Manchester City. Nieco mniej fanów wśród najmłodszych mają przeżywające trudniejszy okres kluby z Londynu, czyli Arsenal oraz Chelsea.

Przeczytaj też artykuł pt. Jak wybrać dres piłkarski na trening? Przegląd producentów

Śladem za rodakami

Wielu chłopców ganiających za piłką śledzi także ze szczególną uwagą losy ulubionych piłkarzy. Oprócz największych gwiazd, takich jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi, pasjonują ich zwykle reprezentanci Polski. Stąd wymarzonym prezentem może być strój piłkarski Bayernu Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski, czy też Borussii Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie. Fani Wojciecha Szczęsnego ostrzą sobie z kolei zęby na trykot Juventusu. Sporą grupę kibiców w ostatnich latach zebrało w Polsce również Napoli, które od kilku sezonów zatrudnia dwójkę rodaków – Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.

3.3/5 - (7 votes)
Kategorie artykułu:
Sport i ćwiczenia·Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *