Zadbaj o swoje dobre samopoczucie – postaw na domowe spa

Autor
domowe spa

Na co dzień nie brakuje nam stresu, zmartwień i obowiązków. Jesteśmy zabiegani, nie zawsze mamy czas i chęci, by zadbać o swój nastrój, a jeśli już zamierzamy to zrobić, pojawia się wątpliwość, czy w dobie koronawirusa należy odwiedzać ośrodki spa. Dlatego warto na terenie własnego domu zorganizować sobie strefę relaksu. Ważnym jej elementem powinna być balia. Dlaczego? Poniżej odpowiedź.

W trosce o zdrowie i nastrój

Niby zwykłe, wielkie beczki wypełnione wodą – chciałoby się powiedzieć, prawda? Tymczasem zalet płynących z korzystania z balii jest naprawdę niemało. Przede wszystkim kąpiele takie poprawiają funkcjonowanie układu krążenia, zmniejszają bóle stawów, kręgosłupa i wzmacniają odporność. Niezmiernie ważne jest również to, że pozwalają hartować organizm – kiedy zimą na zmianę ogrzewamy ciało, a następnie je schładzamy. Ograniczamy w ten sposób szanse na zachorowanie m.in. na grypę.

Doskonałym pomysłem jest użycie soli do kąpieli, które posiadają żelazo, wapń, jod, magnez, czy brom. Działają one kojąco na mięśnie, dzięki nim szybciej leczymy różnego rodzaju urazy, bądź schorzenia dermatologiczne. Poza tym wdychanie roztworu soli zbawiennie wpływa na zatoki. Szczególnie panie docenią fakt, że kąpiel w soli poprawia również kondycję skóry, pozwala zachować jej jędrność oraz elastyczność.

Można powiedzieć, że drewniane, przydomowe balie, to własne, kameralne termy pod chmurką. Zapewniają odprężenie i ogromną porcję relaksu. Kiedy siedzimy zanurzeni niemal po szyję w gorącej wodzie, w pięknym otoczeniu ogrodu, wyciszamy się, zapominamy o nerwach, znika stres i zmęczenie. Z balii możemy korzystać o każdej porze roku, w dzień i w nocy, zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę, gdy czujemy, że czas na regenerację i odpoczynek. Niektórzy, zresztą bardzo słusznie traktują kąpiel w baliach, jako formę oczyszczenia zarówno ciała jak i ducha.

Chcesz zregenerować swoją skórę i włosy? PrzeczytajNaturalne oleje, czyli sposób na regenerację skóry oraz włosów po letnim urlopie

Istotny element dekoracyjny

Kąpiel w „gorącej beczce” jest miła, wycisza, relaksuje, pozwala zatroszczyć się o zdrowie fizyczne, ale ponieważ balia znajduje się w ogrodzie, stanowiąc jego ważny punkt powinna być estetyczna i zachwycać swym designem. Poszukując wykonawcy warto wziąć pod uwagę fakt, by potrafił on połączyć nowoczesność z tradycją i zaproponował taki projekt, który idealnie wkomponuje się w otoczenie ogrodu i będzie jego prawdziwą ozdobą. Sporym zainteresowaniem i dobrymi opiniami cieszy się firma https://www.balia.pl. Wykorzystuje ona ekologiczne i naturalne rozwiązania, wysokogatunkowe drewno i dba o każdy najmniejszy szczegół, by zaoferować produkt idealny – spełniający oczekiwania wymagających klientów.

Więcej porad dotyczących zdrowia i urody znajdziesz na: sukceskobiety.pl

Rate this post
Kategorie artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *