Obrazy, na których znajduje się Anioł Stróż – co symbolizują i komu warto je podarować?

Autor
anioł stróż obrazy

W bardzo wielu katolickich domach znajdują się rozmaite obrazy religijne. Najczęściej można je dostrzec na ścianach w niemalże każdym pomieszczeniu. Obraz Świętej Rodziny to malowidło, które zazwyczaj umieszczane jest w salonie lub sypialni. Na ścianach w pokojach dziecięcych zawieszane jest dzieło, na którym znajduje się Anioł Stróż. Obrazy przedstawiające tą skrzydlatą postać, mają symbolizować duchowych przyjaciół, którzy niosą pomoc i sprawują opiekę nad dzieckiem, tak by nie stała mu się żadna krzywda. Oczywiście, osoby, których sensem życia jest wiara, bez względu na osiągnięty wiek są przekonane, że za ich plecami stoi anioł, który strzeże ich i pomaga im w podejmowaniu właściwych decyzji oraz wybieraniu odpowiedniej drogi. Aniołowie są postrzegani jako opiekunowie, którzy zawsze stoją u boku swoich podopiecznych i czuwają nad ich bezpieczeństwem. Kim są te skrzydlate istoty, dlaczego warto mieć obraz z ich wizerunkiem w domu i na jakie okazje można podarować takie malowidła? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu.

Kim jest Anioł Stróż?

Już od najmłodszych lat, każdy człowiek uważa anioła za tajemniczą i niezwykle inspirującą istotę. W wielu bajkach dla najmłodszych można zauważyć uskrzydloną postać, która pełni rolę niewidzialnego przyjaciela, wskazującego właściwą drogę i starającego się uchronić przed złem panującym na świecie. W wierze chrześcijańskiej anioł jest istotą niewidzialną i niematerialną, która pełni rolę pośrednika pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Anioły bez względu na porę dnia stoją u boku osób, nad którymi sprawują pieczę. Warto wiedzieć, że według chrześcijaństwa, każdy człowiek posiada swojego własnego anioła stróża, niezależnie od tego, czy jest osobą wierzącą, czy też wręcz przeciwnie. Aniołowie są przedstawiani jako uskrzydlone istoty, które otacza jaśniejąca poświata. Posturę i twarz mają podobne do człowieka. Jedynie skrzydła są elementem dodatkowym, którego ludzie nie posiadają. Zgodnie z nauczaniem wiary chrześcijańskiej, każdy człowiek już od momentu poczęcia posiada własnego opiekuna w postaci Anioła Stróża. Wiele dzieci nadaje imiona niewidzialnym przyjaciołom, którymi są aniołowie. Jednakże Kościół odradza nadawania aniołom imion, gdyż nie wszystkie nazwy są natchnione przez Boga i będą symbolizowały dobro. Jedynymi imionami aniołów, jakie znamy, które nadał sam Stwórca, są: Michał, Gabriel oraz Rafael. Są to trzej najważniejsi aniołowie, zwani archaniołami. Co symbolizują te tajemnicze uskrzydlone postacie?

Chcesz wiedzieć czym są gongi i dzwonki mszalne? Zajrzyj na www.mojewirtualnemiasto.pl i dowiedz się więcej na ten temat!

Czego symbolem jest Anioł Stróż?    

Nie każdy z nas wie, jakie zadania mają aniołowie. Jesteśmy przekonani, że najważniejszym obowiązkiem duchowych przyjaciół jest opiekowanie się swoimi podopiecznymi. Warto jednak wiedzieć, że głównym zadaniem aniołów jest pośredniczenie w kontaktach między Bogiem a ludźmi. Aniołowie, którzy zstępują na ziemię, to istoty, które mają nieść pomoc, otuchę oraz opiekę nie tylko nad ciałami ludzi, ale także i nad ich duszami. Niewidzialne, uskrzydlone istotny mają nas strzec nie tylko przed chorobami, wypadkami czy też urazami powstałymi na ciele. Zdecydowanie ważniejszym zadaniem, które do nich należy jest chronienie człowieka przed siłami demonicznymi, które pochodzą od samego szatana. Aniołowie bowiem toczą nieustanną walkę ze złem, chroniąc tym samym swoich podopiecznych przed zejściem na złą drogę. Właśnie z tego względu najczęściej w pokojach dzieci umieszcza się religijne obrazy. Anioł Stróż widoczny na malowidłach ma bowiem strzec najmłodszych członków rodziny przed zejściem na złą drogę. Dzieci są najbardziej podatne na wpływ szatana, który kusi je do robienia złych uczynków. Dlatego też to właśnie najmłodsi domownicy potrzebują wsparcia i opieki Aniołów Stróżów.

Na jakie okazje można podarować obrazy Anioła Stróża?

Tak jak zostało wspomniane w poprzednich akapitach, Aniołowie Stróżowie opiekują się każdym człowiekiem, bez względu na to czy dana osoba jest wierząca, czy też nie. Zwłaszcza w pokojach dzieci powinien znaleźć się religijny obraz. Anioł Stróż ma za zadanie chronić przed demonicznym wpływem nie tylko dzieci, ale także i starsze osoby. Czasami jednak nie pomyślimy o tym, by chociaż jeden obraz, przedstawiający taką istotę zawisnął w naszym mieszkaniu. Dlatego też takie malowidło może okazać się ciekawym prezentem na różne okoliczności. Kiedy obraz Anioła Stróża warto podarować drugiej osobie? O tym przeczytacie w dalszej części tekstu!

Obraz Anioła stróża na chrzest dziecka

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzieci są najbardziej podatne na zewnętrzne wpływy. Dlatego też to właśnie od najmłodszych lat, warto uczyć pociechy jak rozróżniać dobro od zła. Pomóc nam w tym mogą aniołowie, którzy będą dla rodziców natchnieniem w przekazywaniu dzieciom wartości w jasny i klarowny sposób. Naturalnie, każde dziecko już od momentu narodzin posiada własnego anioła stróża. Warto jednak podarować maluchowi na Chrzest religijny obraz. Anioł Stróż na Chrzest to z pewnością jeden z najwłaściwszych prezentów, który mogą podarować maluszkowi zarówno rodzice chrzestni, jak i dziadkowie. Takie malowidło będzie przypominało dorastającemu dziecku, że nawet w trudnych chwilach nie jest sam, że zawsze obok znajduje się tajemnicza, niewidzialna istota, która będzie się nim opiekowała bez względu na wszystko.

Obrazy anioła jako prezent od dziadków dla wnuków

Bardzo często dziadkowie nie mają pomysłu, co mogliby podarować wnukowi lub wnuczce na urodziny, imieniny czy inne okazje. Świetny może okazać się obraz Anioł Stróż i dzieci. Kolorowe malowidła zawsze będą przyciągały spojrzenia najmłodszych. Większość dzieci uwielbia obserwować wielobarwne obrazy. Obraz Anioł Stróż z dziećmi może zwrócić uwagę najmłodszych także przez wzgląd na obecność na nim tajemniczej istoty ze skrzydłami, która stoi za plecami maluchów i niesie im pomocną dłoń w trudnych chwilach. Bardzo często na takich malowidłach, anioł jest ukazany w sytuacji, gdy chroni dzieci, np. przed zbliżeniem się do przepaści lub spadnięciem z mostu. Widać, że duchowy przyjaciel ma za zadanie opiekować się swoimi podopiecznymi, tak by nie stała im się żadna krzywda. Dlatego też dziadkowie, którzy troszczą się o swoje wnuki, powinni zastanowić się nad podarowaniem im takiego obrazka, który będzie przypominał maluchom o ich niewidzialnym towarzyszu.

Obraz Anioł Stróż z dziećmi na Pierwszą Komunię Świętą

Obecnie Pierwsza Komunia Święta dziecka, to wydarzenie, na które zaprasza się dosyć dużo gości. Bardzo często ten dzień świętuje się wspólnie z bliższymi i dalszymi członkami rodziny. Pociecha wówczas oprócz otrzymania sakramentu najczęściej dostaje także liczne prezenty pieniężne i materialne od członków rodziny. Bardzo często jednak dziadkowie czy rodzice chrzestni nie wiedzą, co podarować dziecku w tak ważnym dla niego dniu. Jednym z ciekawszych prezentów będzie z pewnością religijny obraz. Anioł Stróż – dzieci na mostku, to jedno z najpopularniejszych malowideł przedstawiających duchowego przyjaciela sprawującego opiekę nad maluchami. Dzieci na mostku znajdują się w niebezpieczeństwie, ponieważ w pobliżu nie ma rodziców, którzy zwróciliby maluchom uwagę na to, że mogą spaść z mostu w przepaść. Na obrazie znajduje się jednak Anioł Stróż, który pilnuje, by dzieci nie zrobiły sobie krzywdy.

Obraz anioła jako prezent w dniu bierzmowania

Kolejną ważną uroczystością religijną w życiu każdego człowieka jest dzień bierzmowania. Młodzi ludzie wybierają wówczas drugie lub trzecie imiona, pochodzące od świętych lub błogosławionych osób, które od tej pory będą patronami bierzmowanych osób. W takim dniu młodzież przystępująca do tego sakramentu musi mieć świadka, który położy rękę na ramieniu bierzmowanego podczas nadawania mu patrona. Przyjęło się, że świadkowie wręczają bierzmowanym prezenty sakralne. Niektórzy kupują medaliki z wizerunkiem Matki Bożej, inni krzyżyki. Warto także zakupić religijne obrazy. Anioł Stróż, to postać, która jest u naszego boku zawsze, dlatego też warto podarować młodzieży takie właśnie obrazki. Anioł Stróż znajdujący się na dziele, ma przypominać młodym ludziom o tym, że nie są sami ze swoimi problemami i zawsze przy ich boku znajduje się duchowy przyjaciel, który będzie dla nich wsparciem.

Obrazy sakralne jako prezent ślubny 

Coraz częściej odchodzi się od wręczania nowożeńcom prezentów w postaci przedmiotów. Nie raz, nie dwa zdarzało się, że goście weselni nie dogadali się co do prezentów, które kupili, i obdarowali młode małżeństwo w dniu ich ślubu dwoma ekspresami do kawy czy nawet trzema kompletami talerzy. Nikt z nas nie potrzebuje aż tylu takich samych sprzętów czy dodatków. Zamiast tego młoda para z pewnością będzie wolała otrzymać pieniądze, które przeznaczą na potrzebne im rzeczy. Jeśli jednak zdecydujemy się zakupić nietypowy prezent, z pewnością zaskoczymy nowożeńców. Możemy być pewni, że nikt z gości nie zainwestuje w sakralny obraz. Anioł Stróż srebrny to ciekawy i nietuzinkowy podarunek dla świeżych małżonków.

Malowidła religijne na rocznicę ślubu

Kolejną okazją, na którą warto podarować religijne obrazy. jest rocznica zawarcia związku małżeńskiego. Wówczas warto zakupić dekoracyjne obrazki srebrne. Anioł Stróż to istota, która sprawuje nad nami opiekę bez względu na to, czy jesteśmy w związku małżeńskim czy też nie. Jednakże osoby po ślubie także potrzebują wsparcia i opieki niewidzialnego stróża. Warto więc zakupić taki obraz małżeństwu ze stażem, aby przypominał im o tym, że cały czas ich duchowy przyjaciel trzyma ich za dłoń.

Obrazy aniołów stróżów dla katechety lub proboszcza

Bardzo często dzieci które były przygotowywane przez katechetów czy osoby duchowne do przyjęcia sakramentów, chcą się odwdzięczyć nauczycielom, za poświęcony czas, energię oraz nauczanie. Niejednokrotnie jednak brak nam pomysłu na właściwy prezent dla takich nauczycieli. Jeśli nie wiemy czy zegarek lub łańcuszek będą właściwymi prezentami, możemy zainwestować w malowidła, na których znajduje się Anioł Stróż. Obrazy z wizerunkiem tej uskrzydlonej postaci, które dzieci wręczają swoim nauczycielom, to piękny i nietuzinkowy prezent. 

Rate this post
Kategorie artykułu:
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *