Jaką tkaninę na sukienkę wybrać? Poradnik

Autor
jaka tkanina na sukienkę codzienną

Większość kobiet uwielbia sukienki. Jest to bowiem niezwykle praktyczny element garderoby. Wystarczy jedynie założyć odpowiedni model, dobrać do niego pasujące dodatki i tak naprawdę kompletna stylizacja gotowa. Aby jednak być niezwykle oryginalnym, warto zdecydować się na uszycie sukienki. Możemy zrobić to samodzielnie, jeśli mamy odpowiednie zdolności lub też udać się do krawcowej. Kluczową kwestią w tym przypadku będzie jednak rodzaj tkaniny, z jakiej powstanie nasza kreacja. Zatem jaki materiał na sukienkę wybrać? Jak dopasować go do konkretnej okazji? Sprawdź!

Jaki materiał na sukienkę letnią i na codzień?

Zanim zlecimy komuś uszycie naszej sukienki, warto oczywiście odwiedzić sklep z tkaninami. Będziemy mogły wtedy przekonać się, na jakim materiale zależy nam najbardziej. Nie możemy jednak wybrać pierwszego lepszego wariantu. Nie każda tkanina będzie bowiem pasowała na każdą okazję. Przykładowo tiul sprawdzi się w kreacjach balowych, jednak na co dzień może być mało praktyczny. Zatem jaka tkanina na sukienkę „codzienną” sprawdzi się najlepiej? Latem warto postawić na wszelkie lekkie i bardzo przewiewne tkaniny. Idealna może okazać się bawełna, wiskoza czy len. Wszystkie te materiały zapewniają odpowiednią przewiewność oraz wysoki komfort użytkowania, nawet w te największe upały. Możemy być zatem przekonane, że pokochamy je od pierwszego założenia. Musimy jednak pamiętać, że bawełna oraz wiskoza lubią się po praniu nieco skurczyć. Warto zatem przyjąć odpowiednią granicę błędu oraz przestrzegać sposobu ich konserwacji.

Jaki materiał na sukienkę na wesele?

Największe problemy z sukienkami pojawiają się wtedy, gdy ma być to strój, w którym pójdziemy na wesele. Ciężko bowiem znaleźć złoty środek i nie przesadzić ze skromnością lub okazałością takiej kreacji. Możemy zatem zdecydować się na klasyczny materiał wzbogacony o okazały tiul lub inny element ozdobny. Do tego czasem warto zaszaleć ze wzorem czy kolorem. Wesele jest bowiem radosną okazją, dlatego wszelkie chwyty (z zachowaniem smaku oraz gustu), są oczywiście dozwolone. Nie bójmy się więc puścić wodzy fantazji. Najważniejszy będzie jednak po raz kolejny model, który musi być dopasowany do typu naszej sylwetki.

Jaka tkanina na sukienkę do pracy?

Teraz zastanówmy się nad sukienką do pracy. Większość pań uważa bowiem, że do biura możemy założyć dokładnie taki sam strój, jak na co dzień. Pamiętajmy jednak, że nie do końca tak jest. Sukienki “codzienne” są bowiem lekkie i cechują się luźnym krojem. Do pracy należy natomiast wybrać coś bardziej klasycznego i formalnego. Duże znaczenie będzie miał także materiał naszej kreacji. Zatem jaka tkanina na sukienkę do pracy? Niestety wymieniona wcześniej bawełna, len oraz wiskoza mogą się nie spisać. Tkaniny te lubią się bowiem bardzo gnieść i miąć. Wygnieciona z każdej strony sukienka oczywiście nie wygląda zbyt profesjonalnie. Do biura o wiele lepiej postawić zatem na nylon, poliester lub wszelkiego rodzaju mieszanki. Wtedy będzie większa szansa na to, że nasza kreacja pozostanie w idealnym stanie przez cały dzień.

Jaki materiał na sukienkę wieczorową?

A z jakich materiałów powinna być wykonana sukienka wieczorowa? Przede wszystkim możemy postawić na wszelkie tkaniny o satynowym, lekko połyskującym wykończeniu. Wyglądają one bowiem niezwykle efektownie, a także są bardzo eleganckie. Decydując się na taki wariant, pamiętajmy jednak, że musimy odpowiednio dobrać model sukienki. Tego typu materiały lubią bowiem opinać sylwetkę i podkreślać wszelkie jej niedoskonałości. Trzeba być zatem niezwykle rozważnym, aby nie popełnić żadnej stylistycznej gafy.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *