Kompletujemy odzież roboczą na lato. O czym nie można zapomnieć?

Autor
odzież robocza na lato jaka

Lato to szczególny czas w roku, który stawia przed pracownikami wyjątkowe wyzwania. Największym z nich jest upał – niezbędne będą odpowiednia odzież robocza na lato. W przypadku wielu branż nie ma szans na pracę w klimatyzowanych pomieszczeniach, zupełnie nie ma o tym mowy w przedsiębiorstwach, które większość obowiązków wykonują na świeżym powietrzu. I choć część z nich stara się ograniczyć prace do absolutnie koniecznych w godzinach południowych, gdy skwar jest największy, trafiają się przecież dni, w których właściwie od rana temperatura dobija niemal do 30 stopni. Dużego znaczenia nabiera zatem ochrona przed prażącym słońcem, a także odpowiednia odzież robocza. Właściwy jej dobór może znacznie ułatwić pracę podwładnym. W jakie ubranie robocze na lato warto więc zainwestować?

Spodnie robocze na lato – szorty robocze 

Jednym z ulubionych elementów roboczego stroju w większości branż są spodnie ogrodniczki – jakie spodnie robocze na lato? Świetnie sprawdzą się szorty: https://sklep-logos.pl/odziez-robocza-spodnie. Osoby zajmujące się remontami, budowlańcy, elektrycy, przedstawiciele pomocy drogowej, spawacze – wszyscy oni cenią sobie wygodę i komfort użytkowania, jaki zapewniają szelki i liczne kieszenie. Problem jednak w tym, że klasyczne ogrodniczki są masywne i nie najlepiej nadają się na lato.

Nie oznacza to jednak, że w czerwcu czy lipcu trzeba koniecznie rezygnować z ogrodniczek. Kupując ubrania robocze na lato wystarczy wybrać model z przewiewnego materiału. Zazwyczaj najlepiej pod tym kątem wypadają modele z materiału z przewagą poliestru, ale i dodatkiem z bawełny. Ważna jest gramatura materiału – najlepiej, by nie przekraczała 260 gramów na metr kwadratowy. Im wyższa, tym materiał będzie cięższy i trudniej będzie w nim wytrzymać – ciężka odzież robocza na lato to zawsze zły pomysł.

Odpowiedzią na największe upały są jednak szorty robocze. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma ryzyka obtarć czy zadrapań nóg. Dla pracowników takie krótkie spodnie będą ulgą w gorące dni, zapewniając odpowiednią wentylację ciała. Tutaj królują modele bawełniane – największą swobodę ruchu zapewniają szorty z elastycznego stretchu.

Odzież robocza na lato – koszulka z przewiewnego materiału

Drugim istotnym elementem roboczego ubioru jest to, co pojawi się na tułowiu. Nie trzeba nikogo chyba przekonywać, że latem królują ubrania z krótkim rękawem. Jako ubranie robocze na lato mamy zazwyczaj jedną z dwóch opcji: roboczy T-shirt lub robocza koszulka polo. To drugie rozwiązanie uchodzi za nieco bardziej eleganckie.

Z punktu widzenia komfortu pracownika istotniejszy jest jednak materiał, z jakiego jest wykonana koszulka robocza na lato. Mimo że teoretycznie poliestrowe modele szybciej wysychają, zdecydowana większość pracowników najlepiej czuje się w koszulkach szytych w 100 procentach z bawełny. Jeśli będzie to materiał wysokiej klasy, będzie wentylować skórę zdecydowanie lepiej. Co ważne, taka bawełniana struktura nie spowoduje żadnych podrażnień na spoconej skórze. Zwróćmy też uwagę na taśmę wokół szyi w T-shirtach – powinna być miękka, inaczej mogą pojawić się otarcia.

Odzież robocza na lato – ochrona głowy przed słońcem

Latem trudno pracować bez osłony głowy. Koniecznie trzeba w nią zainwestować kompletując ubrania robocze na lato. To właśnie na głowę promienie słoneczne mają największy wpływ, to zbyt długie wystawianie jej na słońce może skończyć się nawet udarem. Dlatego na lato należy przygotować pracownikom czapki z daszkiem – to bardzo dobre ubranie robocze na lato. Ponownie można wybierać między modelami z poliestru lub bawełny. Ten pierwszy szybciej wyschnie, ten drugi będzie przepuszczać więcej powietrza. Istotne jednak, by czapki posiadały otwory wentylacyjne wokół głowy – wówczas skóra będzie jeszcze lepiej oddychać. Warto też rozważyć zakup czapki odblaskowej, oprócz ochrony przed słońcem można wtedy poprawić bezpieczeństwo pracownika, a po to przecież jest odzież robocza na lato.

Ubrania robocze na lato – kurtki softshell robocze na chłodniejsze dni

Nawet lato nie zawsze jest jednak upalne. Często zresztą najgorętsze dni rozpoczynają się od zimnych poranków i dopiero z czasem pracownicy zrzucają z siebie wierzchnie warstwy ubrań. Najbardziej poręczne będą robocze softshelle. Takie kurtki wykonane z poliestru chronią przed wiatrem i opadami deszczu, będą więc świetnym uzupełnieniem stroju przy nieco gorszej pogodzie. W razie potrzeby można je łatwo rozsunąć lub ściągnąć i dopiero przy wzroście temperatury pozostać w samej koszulce.

Nie jesteś pewny kto – pracownik czy pracodawca – powinien kupić odzież roboczą na lato? Sprawdź nasz artykuł na ten temat: https://www.gorlice.info.pl/2021/01/08/profesjonalna-odziez-robocza-kto-ma-ja-kupic/.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *