Jak dopasować drzwi do szafy na wymiar

Autor
Jakie drzwi do szafy na wymiar wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na wybór szafy na wymiar, którą możesz zamówić na https://indecokrakow.pl, kolejnym elementem jest dobór drzwi. Może się wydawać, że jest to prosta i łatwa do podjęcia decyzja. Jednak i w tej kwestii należy się chwilę zastanowić nad swoim wyborem. Dobór drzwi może okazać się w pewnych sytuacjach kluczowy. Oczywiście zależy to od tego jak duże oraz szerokie jest nasze pomieszczenie, a także od tego co preferujemy. Jednak jakie rodzaje drzwi do szaf istnieją i jakie najlepiej wybrać do naszego pomieszczenia? Jakie drzwi wybrać do szafy wolnostojącej czy szafy wnękowe na wymiar. Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule. Trzeba zauważyć, że meble na wymiar są wybierane coraz częściej przez osoby szukające szaf oraz innych mebli do mieszkania. Spowodowane jest to tym, że w sklepach nie mogą znaleźć odpowiedniej szafy do swojego pomieszczenia. Złe wymiary, design czy kolor to jedne z głównych przyczyn. Jednak skupmy się na tym jakie drzwi do szafy na wymiar sprawdzą się najlepiej? 

Drzwi przesuwne do szafy

Drzwi przesuwne możemy spotkać w większości mieszkań. A to dlatego, ponieważ są praktyczne oraz nowoczesne. Co więcej pasują, idealnie do wąskich oraz małych pomieszczeń. Dzięki drzwiom przesuwnym zaoszczędzimy miejsce. Wystarczy zaledwie kilkadziesiąt centymetrów, aby wygodnie wyjąć ubrania czy też inne sprzęty z naszej szafy. Plusem jest to, że nie zabiera przestrzeni tak jak np. szafa z drzwiami otwieranymi do zewnątrz. Dlatego też podczas projektowania powinniśmy zwrócić na to uwagę. Mimo że drzwi przesuwne są najczęściej wykorzystywane do małych pomieszczeń, tak samo można je wybrać do dużych wnętrz. Należy pamiętać o tym, że do drzwi przesuwnych należy dobrać prowadnice. To właśnie dzięki nim drzwi będą mogły się płynnie poruszać. Materiał, z którego wykonane są prowadnice oraz kolor można dowolnie wybierać w zależności od designu naszej szafy. Trzeba nadmienić, że coraz częściej ludzie wybierają szafy przesuwne na wymiar. 

Drzwi otwierane do szafy

Mimo że są one mniej praktyczne w małych pomieszczeniach, nie znaczy to, że nie cieszą się popularnością. Jeśli decydujemy się na drzwi otwierane do szafy, musimy pamiętać o dobrym rozplanowaniu przestrzeni. Trzeba mieć na uwadze, że do takich drzwi potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca przed szafą, aby wygodnie i bez problemów otworzyć jej drzwi. Chociaż teraz większość wybiera drzwi przesuwne, nie oznacza to, że tradycyjne drzwi otwierane idą w zapomnienie. 

Nadają się do większych pomieszczeń. Jeśli zależy nam na przestrzeni w szafie, drzwi otwierane do szafy sprawdzą się lepiej niż przesuwne. To wszystko dlatego, że w drzwiach przesuwnych trzeba zamontować prowadnice (tory), po których będą poruszały się drzwi. Sprawia to, że przestrzeń w szafie zmniejsza się. Drzwi otwierane do szafy najlepiej sprawdzają się, kiedy wybieramy szafy wolnostojące na wymiar oferowane na przykład przez https://indecokrakow.pl/szafy.

Drzwi składane do szafy

Najrzadziej używanym rodzajem są drzwi składane. To, że możemy je rzadko zobaczyć, nie oznacza, że nie są praktyczne. Pionowe skrzydła składają się jak harmonijka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy szybki i praktyczny dostęp do wszystkich półek w naszej szafie na wymiar. Takie rozwiązanie zapewni Ci dostęp do całej wnęki szafy. Warto zamontować takie drzwi do szafy na wymiar w sypialni, gdy szafa ma pełnić funkcję garderoby.

Rodzaje materiałów na drzwi do szafy na wymiar 

Tak naprawdę do wyboru mamy drzwi do szafy na wymiar drewniane lub z płyt meblowych. Drzwi wykonane z drewna to droższy wydatek, ale jeśli chcemy cieszyć się dobrą jakością, to musimy wydać większą kwotę. Tańszą alternatywą jest płyta meblowa. Taką płytę możemy zamówić w dowolnym kolorze lub połysku. Dzięki temu drzwi będą idealnie dopasowane do całej szafy oraz wnętrza. 
Niezależnie od tego, do jakich szaf drzwi wybierasz, czy są to szafy wnękowe, wolnostojące czy szafy przesuwne na wymiar powinieneś wybrać takie drzwi, które będą najlepiej pasowały do twojego mieszkania. Najważniejsze jest, aby spojrzeć na ich funkcjonalność. Pamiętaj, że będziesz użytkował szafę przez długi czas. Zadbaj o to, abyś miał do niej dobry dostęp.

1/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *