Sucha czy mokra – jaka karma dla kota będzie najlepsza?

Autor
Jaka karma dla kota - sucha czy mokra?

Wybór odpowiedniej karmy dla kota ma kluczowe znaczenie. To właśnie od pożywienia bowiem zależy zdrowie i właściwy rozwój pupila. W sklepach znajdziesz mokre oraz suche karmy dla kotów. Które z nich lepiej wybrać? Czym kierować się przy kupnie karmy dla kota? 

Chcesz wybrać idealną karmę dla swojego kota? W dzisiejszych czasach nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Na rynku dostępny jest ogromny wybór wśród tych produktów. Jak więc znaleźć odpowiedni? W przypadku kotów pożywienie ma ogromne znaczenie.

Zwierzęta te słyną ze swego wybrednego charakteru kulinarnego. Naprawdę niełatwo je zadowolić. Poza tym organizm kota jest dość wrażliwy na różnego rodzaju produkty. Z tego też powodu skład karmy musi być odpowiedni. Idealny pokarm powinien zawierać jak największą ilość mięsa — pamiętaj, że Twój kot jest przecież drapieżnikiem!

To jednak nie wszystko. Karmy dla kotów występują w dwóch postaciach — mokrej i suchej. Zobacz więc, czym się między sobą różnią i jakie mają właściwości.

Info: Wysokiej jakości karmy dla kota od renomowanych poducentów zamówisz w sklepie zoologicznym online Hubun.

Sucha karma dla kota — największe zalety 

Podawanie suchej karmy to opcja, na którą decyduje się wiele osób. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to niezwykle wygodne. Karma sucha dostępna jest w dużych opakowaniach i można ją z łatwością przechowywać przez długi czas. Dużą zaletą jest także łatwość porcjowania karmy suchej

Produkty suche są bogate w składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzaka. Karma pełnoporcjowa dostarcza kotu zarówno odpowiedniej ilości energii, jak i witamin oraz minerałów. Przy wyborze takiego produktu koniecznie zwróć uwagę na zawartość białka zwierzęcego. Im będzie większa, tym lepiej. Unikaj za to karm suchych bazujących na zbożach i soi. 

Mokra karma — jak wybrać odpowiednią? 

Karma mokra to przede wszystkim świetny smakołyk dla Twojego pupila. Zwierzęta przeważnie bardzo lubią pożywienie w takiej właśnie postaci. Poza tym dlatego jest to idealny wybór, jeśli Twój kot należy raczej do tych dość wybrednych. Jednak najważniejszą zaletą, jaką mają karmy mokre, jest coś innego — duża zawartość wody. Dzięki temu nawadniają organizm, co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nerek. 

Jaka karma dla kota jest lepsza? Odpowiedź jest dość prosta — obie! Najzdrowszym rozwiązaniem jest bowiem stosowanie diety mieszanej. W ten sposób dzięki karmie suchej dostarczysz kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i zadbasz o kondycję ich zębów, a podając mokrą zaś, skutecznie nawodnisz jego organizm, nie obciążając go przy tym. 
 

Rate this post
Kategorie artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *