Ubrania firmowe – dlaczego pracownicy sklepu powinni mieć firmowe bluzy z nadrukiem?

Autor
firmowe bluzy z nadrukiem do pracy

Wśród ubrań reklamowych prym od zawsze wiodą T-shirty i koszulki polo z logo marki. Nie warto jednak zapominać o jeszcze jednym istotnym elemencie odzieży – bluzy z nadrukiem dla pracowników to zasadna inwestycja. Dlaczego? Przeczytaj nasz krotki artykuł, a nie będziesz miał wątpliwości.

Bluzy z nadrukiem a profesjonalizm

Na to czy nasz sklep zyska stałego klienta wpływa kilka kwestii. Szerokość asortymentu bądź porządek na hali to bardzo ważne sprawy, kluczowa jest jednak obsługa. Bluzy z nadrukiem noszone przez pracowników sprawiają, że wyglądają oni jak profesjonaliści. Działają wręcz jak uniform superbohatera – oto właściwie ubrany człowiek na właściwym miejscu, gotowy pomóc w każdej sprawie! Często sami nie zdajemy sobie sprawy jak istotny jest dla nas wygląd obsługującej nas osoby. Psychologia pokazuje jednak, że liczy się każdy detal – kolor paznokci, fryzura czy właśnie ubiór. Wszystkie elementy rejestrowane podświadomie wpływają na ogólny odbiór osoby z którą wchodzimy w kontakt. Zaopatrując pracowników w estetyczne bluzy z nadrukami poprawiamy ich wizerunek oraz doświadczenia klientów. 

Ponadto, bluzy z nadrukiem pozwalają łatwo odróżnić pracownika od reszty osób w sklepie. To szczególnie istotne w zatłoczonych supermarketach. Szukanie kogoś z obsługi do pomocy, a co gorsza nieznalezienie jej, to niezwykle irytujący moment zakupu. Szansa że zdenerwowany klient wróci drastycznie maleje!

Bluzy z nadrukiem – kwestia wygody

Każdy kto kiedykolwiek pracował jako kasjer czy pracownik hali zna problem nieodpowiedniej temperatury panującej w różnych miejscach sklepu. O ile T-shirt czy koszulka polo zapewnią komfort podczas letniego skwaru czy pracy na intensywnie ogrzewanej hali sklepowej, nie sprawdzą się w chłodniejszych miejscach. 

Bluzy z nadrukami zapewnią komfort kasjerowi stojącemu w pobliżu klimatyzatora czy rozsuwanych drzwi na ruchliwej stacji benzynowej. Stojąc przez cały dzień w koszulce z krótkim rękawem w miejscu, gdzie stale zawiewa, można się poważnie rozchorować! Warto zauważyć, że gdy kasjerowi będzie ciepło i przyjemnie, będzie miał także lepszy nastrój, a to bezpośrednio przekłada się na jakość obsługi klientów.

Także pracownicy hal potrzebują bluzy z nadrukami. Rozkładanie towaru jest co prawda pracą przy której można się mocno zgrzać, ale pamiętajmy, że w sklepach nie brakuje chłodni i lodówek. Konieczność rozłożenia ogromnej dostawy mrożonek czy gotowych dań oznacza de facto ,,stanie w chłodni”. Lepiej sobie nie wyobrażać dozna osób zmuszonych do pracy w takich warunkach mając na sobie tylko T-shirt! Bluzy z nadrukami to konieczność, a przydadzą się także polary robocze lub ciepłe kurtki!

Bluzy z nadrukiem – funkcja marketingowa

Ubrania z logo są cenione w wielu branżach głównie za swoje walory reklamowe. Widzimy je nie tylko podczas wizyt w różnych lokalach handlowych i gastronomicznych, ale też na przykład na targach, imprezach masowych oraz branżowych konferencjach. Nic dziwnego – estetycznie wykonane ubrania z logo działają jak plakaty reklamowe! 

Pracownicy noszący bluzy z nadrukiem  po godzinach dosłownie niosą w świat reklamę sklepu w którym pracują. Zwykły powrót do domu po zakończonej zmianie daje pewność, że logo naszyte na plecach bluzy z nadrukiem zobaczą dziesiątki, a nawet setki osób idących za naszym podwładnym. Im więcej osób będzie kojarzyło logo nasze logo, tym lepiej. W razie potrzeby chętniej udadzą się do sklepu, który znają choćby w taki sposób, niż zostawią pieniądze u naszej konkurencji, z którą w ogóle nie mieli do czynienia. 

Bluzy z nadrukiem pomagają stworzyć profesjonalny wizerunek pracownika, zapewniają wygodę oraz są świetnym sposobem na promocję. Bez wątpienia jest to zasadna inwestycja, która zwróci się w lepszym kojarzeniu marki oraz pozytywnych doświadczeniach klientów odwiedzających nasz sklep!

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *