Czym jest międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy?

Autor
Czym jest międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy?

Marynarz na co dzień narażony jest na wiele niedogodności, w swojej pracy może zauważyć, że nie zawsze jest łatwo i przyjemnie. Przeciwnie taka praca niesie ze sobą wiele wyzwań, którymi pracownik musi się mierzyć. Międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy wystawiane przez odpowiednie służby może być poświadczeniem tego, że zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne jest na dobrym poziomie.

Międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy- istotny dla każdego marynarza dokument

Osoba, która przemieszcza się na międzynarodowych wodach, podróżuje drogą morską do różnych, często dalekich krajów, potrzebuje odpowiedniego poświadczenia, że jest osobą zdrową, bez chorób mogących zaszkodzić zarówno jemu, jak i osobom, które przebywają na tym samym statku. Takie uniwersalne procedury funkcjonują w każdym kraju. 

Międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy jest poświadczeniem, że nie występują powody zdrowotne, dla których marynarzom nie może pełnić swojej służby. Dokument jest ważny na różnego typu statkach, zarówno na pasażerskich, jak i handlowych, jego brak świadczy o nieodpowiedzialności pracodawcy, kapitana.

Dlaczego trzeba postarać się o taki papier przed wyruszeniem w rejs?

Papier jest konieczny zarówno wtedy, gdy marynarz pojawia się na statku po raz pierwszy, jako nowy pracownik, jak i kontynuuje wieloletnią służbę. Każdy pracownik statku jest pełniący obowiązki musi zmierzyć się z zadaniem zdobycia tego dokumentu. Powinny zdobyć go zarówno aktywnie marynarze, jak i uczniowie szkół morskich, studenci, wszystkie te osoby, które kształcą się na marynarza. Jest on potrzebny na wodach międzypaństwowych i śródlądowych. 

To, że międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy potrzebują już uczniowie, to udogodnienie dla tych osób, dzięki temu mogą już od początku przygody z żeglarstwem dowiedzieć się, czy nadają się do przebywania na statkach. W niektórych przypadkach występują przeciwskazania zdrowotne, zarówno fizyczne, jak i psychiczne do podjęcia takich istotnych obowiązków na wodach.

Gdzie trzeba zgłosić się po międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy?

Nadmorskie miejscowości często wyposażone są odpowiednie publiczne punkty medyczne, w których można zbadać się pod kątem służb na statkach. Takie placówki medyczne powinny zatrudniać lekarza medycyny pracy, może to być też lekarz portowy, osoba, która ma doświadczenie w kontaktach z marynarzami, zajmuje się ich leczeniem. Takie ośrodki znajdują się na przykład w Gdyni, Szczecinie czy Ustce, wszędzie tam, gdzie istnieją ważne dla publicznej edukacji szkoły kształcące młodzież czy studentów. 

Dokument wystawiany jest na dedykowanym do tych spraw formularzu, dlatego papier ten jest nie do podrobienia, może być wystawiony tylko w wyznaczonych ośrodkach zdrowia publicznych, zatwierdzonych przez odpowiednie organy. W takich miejscach można załatwić wszystkie potrzebne badania, wybrać się do właściwych specjalistów, między innymi do okulisty czy kardiologa, zrobić badania krwi, badanie klatki piersiowej.

Dowiedz się więcej na https://hms-assistance24.com/miedzynarodowe-swiadectwo-zdrowia-dla-marynarzy,24,pl

Rate this post
Kategorie artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *