Hurtownie stomatologiczne – co musi być w każdym gabinecie stomatologicznym?

Autor
hurtownie stomatologiczne - przybory i akcesoria

Każdy lekarz stomatolog otwierając swój gabinet musi zainteresować się tym, co w swojej ofercie mają hurtownie stomatologiczne, takie jak https://mixdent.pl/pl. Odpowiednie wyposażenie gabinetu pozwala na świadczenie usług na wysokim poziomie, dzięki czemu pacjencji będą umawiać kolejne wizyty oraz polecać to miejsce swoim bliskim czy znajomym. Korzystanie ze sprawdzonych preparatów od znanych i cenionych producentów to przepis na sukces, dzięki któremu klinika stanie się chętnie wybieranym miejscem, cieszącym się pozytywnymi opiniami. Bez jakiego sprzętu praca dentysty nie byłaby możliwa? Stomatologia to fascynująca dziedzina – poznaj ją trochę bliżej dzięki naszemu artykułowi.

Hurtownie stomatologiczne – lusterka, pęsety i nie tylko

Każdy kto kiedykolwiek był u dentysty wie, że na wstępie dokonuje on drobiazgowego przeglądu stanu jamy ustnej. Służą mu do tego lusterka stomatologiczne. Płaskie, wklęsłe, wklęsło-wypukłe i wypukłe, zapewniające różny stopień powiększenia – w gabinecie nie może zabraknąć różnych wariantów, bo dokładne obejrzenie uzębienia nie jest takie proste. Każda hurtownia stomatologiczna oferuje także pęsety. Większe od kosmetycznych modeli używane są praktycznie na każdym etapie zabiegu. Pozwalają mocno chwytać na przykład waciki, by jak najsprawniej wymieniać je na świeże.

W podstawowy zestaw diagnostyczny wchodzą także zgłębniki stomatologiczne. To narzędzia zakończone haczykiem – za ich pomocą lekarz wykrywa ubytki w szkliwie. Upychacze i nakładacze służą natomiast do montowania kompozytów wypełnieniowych – jak sama nazwa wskazuje, ich nakładania i upychania. Pisząc o tych narzędziach, nie mogę nie wspomnieć o samych kompozytach, które występują w różnych formach – dużą popularnością cieszą się kompozyty światłoutwardzalne, ale także te w wersji chemoutwardzalnej. Coraz rzadziej stosowane są amalgamaty, chociaż niektórzy specjaliści nadal używają ich w określonych przypadkach.

Hurtownie stomatologiczne zaopatrują gabinety także w mało przyjemnie kojarzące się kleszcze do usuwania zębów. Każdy typ zębów ma dedykowany rodzaj kleszczy dopasowany do ich kształtu i położenia w jamie ustnej. Kleszcze do zębów mlecznych są mniejsze od tych stosowanych przy ekstrakcji uzębienia stałego – stomatolog może ukryć je w dłoni, by nie straszyć małego pacjenta.

Hurtownie stomatologiczne – nowoczesny sprzęt

Wizyta u dentysty niezmiennie kojarzy się z wiertłem. Jak wiertło to i wiertarki – wolnoobrotowe, pracujące dzięki mikrosilnika kątnice i prostnice oraz szybkoobrotowe turbiny napędzane sprężonym powietrzem. Służą one do obrabiania szkliwa. Jako że szkliwo jest niezwykle twarde, sprzęt musi dysponować ogromną mocą. Prostnice osiągają prędkość obrotową do 25 tys. obrotów na minutę, kątnice do 200 tys. a wiertarki szybkoobrotowe – turbiny stomatologiczne – nawet do 450 tys!

Przy usuwaniu przebarwień i płytki nazębnej lekarz używa piaskarki. Nowoczesne piaskarki stomatologiczne zapewniają bezbolesność i sprawne przeprowadzenie zabiegu. W gabinecie nie może zabraknąć także skalera stomatologicznego, który pozwala na pozbycie się kamienia nazębnego, płytki nazębnej i osadu. To pierwszy etap higienizacji, po którym następuje piaskowanie, a w niektórych przypadkach także fluoryzacja. To ważne, aby wszystkie niezbędne do wykonania tego zabiegu elementy znalazły się w klinice stomatologicznej, gdyż to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością, a do tego należy to istotnej profilaktyki.

Hurtownie stomatologiczne zapewniają stomatologom także nowoczesne lampy, jednak znajdziemy w nich także glasjonomery. Lampy polimeryzacyjne służą do utwardzania komponentów światłoczułych – obecnie najpopularniejszych wypełnień stomatologicznych. By poprawić walory estetyczne naszego uśmiechu stosuje się zaś specjalne lampy do wybielania zębów.

Hurtownie stomatologiczne – znieczulenia  

Hurtownia stomatologiczna to nie tylko ,,ciężki sprzęt”. Znajdziemy w niej także to co najbardziej interesuje każdego pacjenta – znieczulenia stomatologiczne. Najczęściej wykorzystywany rodzaj to znieczulenia nasiękowe, blokujące nerwy zębiny. Zależnie od rodzaju zabiegu aplikuje się także znieczulenia śródwięzadłowe i przewodowe, a także powierzchniowe środki znieczulające takie jak maści i aerozole. Preparaty znieczulające bazują na różnych substancjach – do najpopularniejszych należy lidokaina, artykanina czy mepiwakaina. Każdy stomatolog posiada w gabinecie świetne preparaty znieczulające zakupione w hurtowni stomatologicznej, całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Hurtownie stomatologiczne – dla bezpieczeństwa pacjenta i personelu

Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego to oczywiście także środki ochrony osobistej, a wśród nich maseczki, rękawiczki, fartuchy czy okulary. To elementy, których nigdy nie może zabraknąć podczas wizyty, gdyż dzięki nim zabieg przeprowadzany jest z zachowaniem odpowiednich warunków i pacjent nie musi martwić się o niebezpieczne dla zdrowia powikłania.

W codziennej pracy stomatologicznej wykorzystywane są także autoklawy, które pozwalają zadbać o sterylność wielorazowych narzędzi. Coraz częściej w gabinetach umieszczane są także urządzenia do dezynfekcji powietrza, które pozwalają zapobiegać zakażeniom krzyżowym, do których mogłoby dojść np. podczas chirurgicznej ekstrakcji zęba.

Hurtownie stomatologiczne pokazują nam jak bardzo skomplikowaną i fascynującą dziedziną jest stomatologia! Na szczęście, dzięki osiągnięciom współczesnej technologii nie musimy się jej ani trochę obawiać. Warto jednak wybierać pewne miejsca i kupować preparaty, narzędzia i urządzenia od sprawdzonych producentów.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *