Listopadowe wydarzenia kulturalne w Gorlicach

Autor
Gorlice info

Listopad to kolejny miesiąc, w którym ziemi gorlickiej nie ominą ciekawe wydarzenia. Gorlice będą gościć znanych artystów, będzie można też wziąć udział w biegu górskim czy wyjątkowym przejeździe off road. Zamiast wpisywać w wyszukiwarkę hasła “Gorlice info”, przeczytaj naszą zapowiedź listopadowych wydarzeń w mieście nad Ropą i okolicach.

Artystyczne wydarzenia – Gorlice i okolice

Kabaret Paranienormalni: “Z humorem czeba żyć”

Największymi gwiazdami, jakie w listopadzie odwiedzą Gorlice, będą członkowie kabaretu Paranienormalni. Grupa założona w 2004 roku od lat rozśmiesza Polaków i tak będzie również w Gorlicach. Występ z serii “Z humorem czeba żyć” ma dać receptę na szczęśliwą egzystencję pozbawioną trosk. Nie zabraknie dobrze znanych widzom bohaterów, ale w czasie dwóch godzin na scenie kabareciarze zaprezentują także kilka nowych pomysłów i skeczów.

Termin i miejsce: 23 listopada, Gorlickie Centrum Kultury

Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski

To już 38. odsłona konkursu recytatorskiego poezji jednego wiersza w mieście nad Ropą. Do udziału w nim są zaproszeni uczniowie wszystkich szkół i placówek oświatowych w powiecie gorlickim. Utalentowani recytatorzy z ziemi gorlickiej będą rywalizować przez pięć dni.

Termin i miejsce: 18-22 listopada, Gorlickie Centrum Kultury

Gorlice – atrakcje sportowe

Gorlicki Bieg Górski

Po raz piąty w okolicach Wysowej-Zdroju zostanie rozegrany Gorlicki Bieg Górski. Licząca 23 kilometry trasa wiedzie po malowniczych okolicach, część trasy prowadzi szlakiem granicznym. Biegacze mogą podziwiać jesienny krajobraz pełen ciepłych barw, ale muszą też walczyć z trudnymi podbiegami i radzić sobie ze zbieganiem po stromych zboczach. Uczestnicy niezmiennie wysoko oceniają jednak organizację biegu.

Termin i miejsce: 17 listopada, Wysowa-Zdrój

Inne atrakcje w Gorlicach

Warsztaty “Tradycyjne zwyczaje andrzejkowe”

Z listopadem nierozłącznie związane są andrzejki, czyli zabawy i wróżby związane z końcem tego miesiąca i wigilią dnia świętego Andrzeja. W Szymbarku pod Gorlicami będzie można wziąć udział w warsztatach propagujących tradycyjne zwyczaje andrzejkowe. Każdy nauczy się nie tylko lać wosk, ale też wróżyć z obierek jabłek i patyków.

Termin i miejsce: 13-29 listopada, Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Halloween Off Road

To coś dla fanów mocnych wrażeń. Zamiast uczestniczyć w halloweenowym balu, na początku listopada można wyruszyć na trasę off road po drogach i bezdrożach Beskidu Niskiego. To jednodniowy przejazd terenowo-widokowy, w czasie którego nie zabraknie jednak efektownych odcinków, na których kierowcom samochodów może mocniej zabić serce. Dla uczestników rajdu przygotowano także wspólne ognisko.

Termin i miejsce: 3 listopada, Ropica Polska

5/5 - (4 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *