Gdzie na narty? Gorlice – najlepsze stoki w okolicach miasta

Autor
narty gorlice

Co robić zimą w Gorlicach? Fani aktywnych form spędzania wolnego czasu z pewnością chętnie odwiedzają sale sportowe czy lodowisko. Gorlice i okolice to jednak również ciekawe tereny dla miłośników białego szaleństwa. Jakie stoki narciarskie leżą najbliżej miasta?

Narty – Gorlice i okoliczne stoki

W powiecie gorlickim znajduje się kilka stoków, na których zimą działają wyciągi narciarskie. Trasy są zróżnicowane – znajdziemy tutaj zarówno łagodne wzniesienia dla początkujących, jak i coś dla nieco bardziej zaawansowanych narciarzy.

Magura Małastowska – dla wymagających

Najciekawsze trasy w okolicach Gorlic oferuje stacja narciarska SkiPark Magura, zlokalizowana w pobliżu Małastowa. Od miasta nad Ropą dzieli ją 15 kilometrów, podróż samochodem zajmuje około 20 minut. Miejsce dla narciarzy wyznaczono tam na zboczu Magury Małastowskiej, której szczyt wznosi się 813 metrów nad poziomem morza.

Magura jest miejscem, w którym nie będą się nudzić nawet doświadczeni narciarze. Jedna z tras liczy 1400 metrów, co czyni ją jedną z najdłuższych w Polsce południowo-wschodniej. Jest ratrakowana, oświetlona i sztucznie naśnieżana, dzięki czemu można tam jeździć nawet w czasie zimowych miesięcy ubogich w śnieg. Kompleks dysponuje wyciągiem krzesełkowym.

https://www.instagram.com/p/B7mF3Eihh6_/

Rodzinne narty – Małastów i Sękowa

Dwa kolejne stoki dla narciarzy znajdują się jeszcze bliżej miasta Gorlice. Informacje o jednym z nich można z łatwością znaleźć w mieście choćby dlatego, że stacją zarządza gorlicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. To kompleks Małastów, również usytuowany w okolicach Magury. Do dyspozycji narciarzy są tam trzy trasy, na które można się dostać dzięki wyciągom talerzykowym. Najdłuższa liczy pół kilometra. Różnica poziomów wynosi jednak tylko 97 metrów, dzięki czemu stok jest łagodny i nadaje się dla całych rodzin.

Podobnie jest z wyciągiem Sękowa, odpowiednim chociażby do nauki jazdy na nartach. Stok znajduje się tuż pod Gorlicami, zimą kusi więc mieszkańców miasta. Poradzą sobie na nim nawet początkujący narciarze.

Chcesz dowiedzieć się gdzie możesz znaleźć ciekawe polskie trasy narciarskie – odwiedź stronę mojewirtualnemiasto.pl

Narty – Gorlice. Smerekowiec i dalsze lokalizacje

Nieco dalej na południe od Gorlic znajduje się stacja narciarska Smerekowiec, położona niedaleko Ropy i Uścia Gorlickiego. Ze stolicy powiatu można tam dojechać w około pół godziny. Smerekowiec przygotowuje dla narciarzy dwie sztucznie naśnieżane i oświetlone trasy. Pierwsza ma długość 650 metrów i prowadzi na nią wyciąg orczykowy, druga jest przeznaczona do nauki jazdy.

Wiele atrakcji dla narciarzy znajdziemy również w sąsiednim powiecie nowosądeckim. Na zachód od Gorlic, nieco ponad pół godziny jazdy samochodem, znajduje się stacja narciarska w Cieniawie. Zjazd liczy ponad 500 metrów i jest podzielony na dwie części – mniej wprawni narciarze mogą zjeżdżać z połowy zbocza. Na górę dostaniemy się przy pomocy wyciągu talerzykowego.

Z Gorlic można także bez większych problemów dotrzeć do Krynicy, gdzie na narciarzy czeka jedna z najdłuższych tras w Polsce. Zaczyna się na szczycie Jaworzyny Krynickiej i liczy 2,6 kilometra. Różnica wzniesień wynosi 450 metrów, cała trasa jest oświetlona, można więc korzystać z niej również wieczorem. Codziennie dbają o nią ratraki, w razie potrzeby jest również sztucznie dośnieżana. Narciarze są transportowani na szczyt przez kolejkę gondolową. Na miejscu istnieje również możliwość nauki jazdy na nartach, nad którą czuwa doświadczony instruktor narciarstwa.

Oprócz nart interesujesz się zimowymi wycieczkami w góry? Sprawdź, jakie buty do raków wybrać, by bezpiecznie się po nich poruszać: https://www.gorlice.info.pl/2021/02/03/jakie-buty-trekkingowe-do-rakow-wybrac/

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *