Gorlice – atrakcje dla dzieci na zimę

Autor
gorlice atrakcje dla dzieci

Zima to czas, w którym pogoda za oknem często nie zachęca do wychodzenia z domu, a raczej do wsunięcia się pod koc i popijania gorącej herbaty. Również w czasie tej śnieżnej i mroźnej pory roku trzeba jednak zadbać o aktywność dzieci na świeżym powietrzu. Taką możliwość dają mieszkańcom zarówno okolice miasta, jak i same Gorlice. Atrakcje dla dzieci są tam dostępne zarówno pod gołym niebem, jak i w placówkach edukacyjnych. Chcesz wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło “info Gorlice”? Nie trzeba, wystarczy, że zapoznasz się z naszym tekstem.

Lodowisko Gorlice

Świetną formą zimowego spędzania czasu jest jazda na łyżwach. To sprawdzony sposób, by oderwać dzieci sprzed ekranu telewizora czy telefonu, a przy okazji zadbać o ich kondycję. Dlatego warto zabrać dzieci na lodowisko w Gorlicach. Jeśli tylko nie przesadzimy ze zbyt ciepłym ubraniem, w którym maluch może się nadmiernie spocić, ruch na świeżym powietrzu powinien także wzmocnić jego odporność. Lodowisko w Gorlicach pozwala na jazdę pod gołym niebem na obiekcie zlokalizowanym przy ulicy Sportowej. Placówka zwana “Gortor” co roku inauguruje działalność na początku grudnia.

Szukasz inspiracji jak spędzić aktywnie czas z dzieckiem? Wejdź na stronę „Dzieci świat” i zainspiruj się!

Gorlice – narty z dziećmi

Jazda na nartach, choć z pozoru nieco trudniejsza niż popisy na łyżwach, także może stanowić świetną atrakcję dla dzieci. Nawet jeśli dotąd nie byliśmy z pociechą na stoku, warto się tam wybrać. Na naukę jazdy na nartach nigdy nie jest za późno, ale najlepiej rozpocząć ją, kiedy dziecko chodzi do szkoły podstawowej i najłatwiej przyswaja nowe wiadomości. Gorlice co prawda nie posiadają stoków narciarskich w granicach miasta, ale w pobliżu bez problemu znajdziemy odpowiednie trasy. Najpopularniejsze wyciągi działają w Małastowie, Sękowej, a także Smerekowcu. Wszędzie dojedziemy z Gorlic w maksymalnie pół godziny.

Gorlice narty

Gorlice – park i lepienie bałwana

Dla mniejszych dzieci albo tych, które nie najlepiej czują się z łyżwami czy nartami przypiętymi do nóg, dobrym rozwiązaniem będzie zabawa w parku. Dzieci mogą się tam swobodnie pobawić i pobiegać, a przy pomocy dorosłych ulepić efektownego bałwana. Jeśli będą uważne, może wypatrzą kolorową sikorkę albo rudą wiewiórkę? Taką możliwość oferują im Gorlice. Park imienia Wojciecha Biechońskiego ma wielkość aż 20 hektarów i pozwala na aktywny, a zarazem spokojny wypoczynek.

Edukacyjne wycieczki i warsztaty

W wyjątkowo nieprzyjemne dni, kiedy pogoda nie będzie pozwalała na aktywności na zewnątrz, ciekawym wyjściem mogą być wizyty w znajdujących się w okolicy Gorlic skansenie i muzeach. Skansen Wsi Pogórzańskiej regularnie organizuje warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Na przykład w listopadzie można było tam poznać andrzejkowe tradycje, a w grudniu nauczyć się samodzielnie wykonywać ozdoby choinkowe. Rodziny z dziećmi powinny też odwiedzić Biecz. Atrakcje w tym mieście wiążą się przede wszystkim z jego niezwykłą historią, warto więc wybrać się do tamtejszego muzeum. W końcu nie wszędzie, przynajmniej według legend, działała szkoła katów. Z bardziej odważnymi dziećmi można odwiedzić autentyczne lochy, w których w średniowieczu przetrzymywano więźniów.

5/5 - (29 votes)
Kategorie artykułu:
Atrakcje w Gorlicach

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *