Urząd miejski, szpital, policja – Gorlice i najważniejsze adresy w mieście

Autor
basen gorlice

W Gorlicach mieszka około 28 tysięcy ludzi, ale niektóre adresy w mieście nad Ropą każdy z nich znać po prostu powinien. Nie chodzi rzecz jasna o prywatne adresy żadnego z mieszkańców, ale o najważniejsze lokalne instytucje. Starostwo powiatowe, urząd miejski, policja Gorlice – to kilka szczególnie istotnych miejsc.

Urząd miejski i policja Gorlice

Jednym z głównych punktów Gorlic jest urząd miejski. Mieści się w ratuszu usytuowanym przy gorlickim rynku – najstarsza część tego budynku pochodzi jeszcze z końcówki XVIII wieku. To jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta, na wieży ratusza znajduje się efektowny zegar. Dokładny adres Urzędu Miejskiego w Gorlicach to Rynek 2 – w tym samym budynku rezyduje również straż miejska. Miasto nad Ropą jest także stolicą powiatu. A w nim najważniejszym urzędem jest starostwo powiatowe, zlokalizowane przy ul. Bieckiej 3, pół kilometra od rynku.

Służby mundurowe w Gorlicach? W mieście znajduje się Komenda Powiatowa Policji. Jej siedziba jest znajduje się około dwa kilometry od centrum miasta, przy ulicy 11 listopada, w budynku oznaczonym numerem 56. Gorlickiej komendzie powiatowej podlegają mniejsze jednostki policyjne – komisariat w Bieczu przy ul. Kazimierza Wielkiego 33, komisariat w Bobowej przy ul. Okrężnej 9 oraz posterunek w Uściu Gorlickim, w budynku pod adresem 160.

Z gorlicką policją sąsiaduje natomiast straż pożarna. Powiatowa komenda państwowych jednostek również mieści się bowiem przy ul. 11 listopada, tyle że pod numerem 84. W tym samym budynku działa zarząd jednostek ochotniczych straży pożarnych funkcjonujących w okolicy.

Gorlice – szpital i ośrodki zdrowia

Z punktu widzenia każdego mieszkańca istotne są również placówki, w których świadczone są usługi zdrowotne. Nie inaczej jest w mieście Gorlice. Szpital, czyli najważniejsza z nich, znajduje się przy ul. Węgierskiej 21 – to około 1,5 kilometra od rynku. Placówka nosi imię swojego fundatora, czyli Henryka Klimontowicza, urodzonego na Litwie uczestnika powstania styczniowego i inżyniera. W Gorlicach działa także kilkanaście przychodni zdrowia i innych gabinetów lekarskich – większość jest usytuowana w okolicach centrum tego niespełna 30-tysięcznego miasta.

Sport. Stadion, hala sportowa, basen Gorlice

Gdzie w Gorlicach zadbać o tężyznę fizyczną? Przez cały rok popularnością cieszy się basen. Gorlice posiadają jedną dużą, krytą pływalnię z 25-metrowym torem – to “Fala”, usytuowana przy ul. Sportowej 9. Niedaleko znajduje się basen odkryty, tak zwany kąpielowy, napełniany wodą w czasie ciepłych letnich dni.

Przy ul. Sportowej, oddalonej niespełna kilometr od rynku, znajduje się zresztą kilka innych sportowych obiektów. Najważniejszy to stadion piłkarski, na którym mecze rozgrywa Glinik, czyli najlepsza miejska drużyna piłkarska. To nie koniec atrakcji w okolicy – wybudowano tam także halę sportową oraz skatepark.

5/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *