Baseny w południowej Małopolsce. Gdzie się wybrać?

Autor
spa gorlice

Wizyty na basenie należą do bardzo popularnych rozrywek. Kryte pływalnie cieszą się dużym zainteresowaniem przez cały rok, latem do łask wraca również basen odkryty. Gorlice, Nowy Sącz, Krynica – w tych miejscowościach znajdziemy miejsca, w których można popływać. Przedstawiamy najpopularniejsze baseny południowej Małopolski.

Basen – Gorlice i okolice miasta

Gdzie w Beskidzie Niskim znaleźć basen? Gorlice zapraszają do krytej pływalni “Fala”. Jej głównym elementem jest 25-metrowy basen sportowy. Oprócz tego obiekt oferuje możliwość skorzystania z basenu rekreacyjnego, zjeżdżalni wodnej, fińskiej sauny czy wanny SPA. Gorlice latem uruchamiają również basen odkryty. Zwykle jest on napełniany wodą w drugiej połowie czerwca, po zakończeniu roku szkolnego, i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Obok basenu odkrytego można grać w siatkówkę plażową oraz uliczną odmianę koszykówki, czyli tak zwany streetball.

W powiecie gorlickim, nieco ponad 30 kilometrów na południe od Gorlic, parkiem wodnym do niedawna mogła pochwalić się Wysowa-Zdrój. Tamtejszy basen przyciągał turystów, którzy odwiedzali uzdrowisko. Z powodu wątpliwości dotyczących stanu technicznego budynku basen w maju 2019 roku został jednak zamknięty do odwołania.

Baseny w Krynicy

Kilkoma basenami może pochwalić się z kolei Krynica-Zdrój. Osoby odwiedzające to 10-tysięczne miasto w powiecie nowosądeckim mogą wybierać wśród kilku niewielkich pływalni zbudowanych przy tamtejszych ośrodkach wypoczynkowych i sanatoryjnych. Ci, którzy chcieliby popływać na większym basenie, powinni odwiedzić Krynicę latem. Wówczas otwarty jest 25-metrowy basen odkryty. Podobna, choć nieco mniejsza odkryta pływalnia działa także w pobliskim Tyliczu.

25-metrowy basen – Nowy Sącz i Chełmiec

25-metrowy kryty basen działa natomiast w Nowym Sączu. Administruje nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Regularnie są tam organizowane zawody pływackie w różnych kategoriach wiekowych, szczególnie dla dzieci i młodzieży. W skład obiektu wchodzi również basen rekreacyjny wyposażony w kilka dodatkowych atrakcji, takich jak hydromasaż czy zjeżdżalnia. Kolejny basen z torami o długości 25 metrów stoi również w Chełmcu, czyli miejscowości graniczącej z Nowym Sączem.

Kąpieliska na Podhalu i w Zakopanem

Miejsc, w których można cieszyć się wodnymi atrakcjami, nie brakuje również na Podhalu. Jedną z atrakcji Zakopanego jest aquapark, który cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Miejscowości znajdujące się w okolicy zimowej stolicy Polski kuszą z kolei licznymi termami – można z nich skorzystać między innymi w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Szaflarach i Chochołowie. Sportowy basen 25-metrowy posiada również kryta miejska pływalnia w Nowym Targu. Obiekt może pochwalić się basenem rekreacyjnym, basenem do nauki pływania oraz zjeżdżalnią.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Atrakcje w Gorlicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *