Koronawirus w Gorlicach. Sanepid szuka uczestników mszy świętej

Autor
koronawirus gorlice

Koronawirus ponownie zatacza coraz szersze kręgi. W środę ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 512 zakażeniach w kraju. Choroba nie omija także powiatu gorlickiego. Zakażone osoby niedawno przebywały między innymi na mszach świętych w Gorlicach i Ropie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poszukuje uczestników tych nabożeństw.

Koronawirus Gorlice: przypadków wciąż przybywa

Pod względem epidemiologicznym ostatnie dni w Małopolsce nie mogą napawać zbyt dużym optymizmem. Codziennie w regionie notuje się wiele nowych zakażeń, których liczba nieraz przekracza 100 przypadków. Osób zarażonych koronawirusem nie brakuje również w powiecie gorlickim, gdzie niemal codziennie przybywa chorych na Covid-19.

Nie inaczej było w środę. Ministerstwo zdrowia podało informację o 102 nowych zakażeniach w Małopolsce. Gorlicki sanepid poinformował natomiast o czterech kolejnych przypadkach odnotowanych w powiecie gorlickim. Trzy osoby, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, to mieszkańcy gminy Sękowa. Jedna pochodzi z gminy Ropa.

Łącznie w powiecie gorlickim zanotowano dotąd 41 zakażeń koronawirusem. Dziewięć osób wyzdrowiało, co oznacza, że 32 przypadki nadal są aktywne. Dwie z tych osób zostały hospitalizowane, jedna przebywa w izolatorium. Pozostali mieszkańcy z dodatnim wynikiem testów znajdują się w izolacji domowej.

Sanepid szuka uczestników mszy świętych

Gorlice i okolice są niestety narażone na kolejne zakażenia. Okazało się bowiem, że osoby zarażone koronawirusem w ostatnim czasie odwiedzały tamtejsze kościoły. Gorlice, a dokładniej tutejszy sanepid, poszukują osób, które w niedzielę 26 lipca o godz. 7 przystąpiły do komunii świętej w czasie mszy świętej w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u jednej z osób, które w niedzielę 19 lipca uczestniczyły w mszy świętej w Ropie, w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Chodzi o nabożeństwo o godz. 9. Sanepid prosi osoby, które przyjęły wówczas komunię świętą, o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorlicach.

Koronawirus w okolicznych powiatach

Choć w powiecie gorlickim przybywa zakażeń koronawirusem, gorzej pod tym względem wygląda obecnie sąsiedni powiat nowosądecki. Tam, według danych ze środy, znajdują się aktualnie aż 463 aktywne przypadki. Do tego trzeba dodać 115 zainfekowanych osób w samym Nowym Sączu, czyli powiecie grodzkim. Łącznie w tamtym regionie kwarantanną objęto ponad cztery tysiące osób.

W związku z sytuacją w okolicach Gorlic, tutejszy sanepid przypomina o przestrzeganiu przepisów związanych z pandemią koronawirusa. Szczególną uwagę na te zasady należy zwracać w czasie różnego rodzaju imprez, spotkań i wycieczek.

5/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *