Plecak do przedszkola dla chłopca – jak powinien wyglądać?

Autor
plecak do przedszkola

Plecaki dla przedszkolaka dostępne są obecnie we wręcz niezliczonej ilości najróżniejszy modeli. Każdy rodzic jest więc w stanie dopasować wygląd pakunku do potrzeb oraz preferencji swojego dziecka. Przeglądając poszczególne warianty, niejeden z nas dostał zapewne zawrotów głowy. W końcu skąd mamy wiedzieć, z jakim plecakiem nasz syn będzie najchętniej wędrował? Specjalnie dla was przygotowaliśmy zatem krótki przewodnik po najlepszych wzorach, kolorach i motywach dla chłopców w wieku przedszkolnym! Sprawdź!

Kolory plecaków do przedszkola dla chłopców – co znajdziemy w sklepach?

Wybierając plecak dla dziewczynki, najczęściej stawiamy na kolor różowy, który towarzyszy na co dzień większości małych księżniczek. Analogicznie dla chłopca należałoby wybrać niebieski pakunek, jednak czy naprawdę tak jest? Nie do końca. Mimo iż jest to odcień uważany za typowo chłopięcy, w sklepach często znajdziemy wyłącznie kilka modeli cechujących się taką barwą. Dlaczego? Coraz częściej mali chłopcy wolą nieco inne kolory. Prym wiodą tutaj przede wszystkim wszelkie odcienie zieleni, czerwieni, szarości czy czerni. 

Skąd jednak takie dość poważne barwy w dziecięcej modzie? Kolory plecaków najczęściej dobiera się do dodatkowego wzoru, który na nim widnieje. Pakunki chłopięce przeważnie zdobią piłki, samochody czy superbohaterowie. Większość tych wzorów jest ściśle powiązana z danym, utartym już w kulturze kolorem czy grupą odcieni. Stąd zatem w chłopięcej modzie coraz więcej “dojrzałych” barw. 

plecak do przedszkola dla chłopca

Wzory plecaków dla chłopców – z czym chodzą najczęściej maluchy?

Przejdźmy teraz do wspomnianych już wcześniej wzorów zdobiących chłopięce plecaki szkolne. Zdecydowanie najczęściej możemy spotkać się z pakunkami nawiązującymi do konkretnej dyscypliny sportowej. Przeważnie jest to piłka nożna, jednak nie zawsze. W ofercie wielu sklepów znajdziemy również wzory koszykarskie czy nawet i żużlowe. Niekiedy spotkamy się także ze zwierzęcymi wzorami. Dziewczynki w tym przypadku stawiają na realne zdjęcia pupili, natomiast chłopcy przeważnie na malowane zwierzęta. Wszystko zależy jednak w głównej mierze od naszego malucha. Nie można przecież generalizować, ponieważ każdy przedszkolak jest inny i ma różne wymagania. 

Motywy na pleckach dla chłopców – postaw na bajkowego bohatera!

Kolory i wzory poznane, a więc nadszedł czas na bajkowe motywy zdobiące plecaki dla dzieci. Tutaj od lat przoduje zdecydowanie ZygZak McQueen z Aut. Maluchy wręcz uwielbiają tego bohatera i chętnie maszerują z jego wizerunkiem na plecach. Dużą popularnością cieszą się również superbohaterowie, tacy jak Spider Man czy Avengers. Nie możemy także zapomnieć o ponadczasowych Gwiezdnych Wojnach, Pingwinach z Madagaskaru czy Królu Lwie. Z bajkowych i serialowych “nowości” znajdziemy natomiast motywy takie jak Miles z przeszłości, Śmieciaki, Samoloty czy Psi Patrol. Możliwości jest zatem niezwykle dużo. Podjęcie ostatecznej decyzji będzie więc ciężkie, ponieważ jest w czym wybierać i niełatwo zdecydować się na najlepsze rozwiązanie. 

plecaki przedszkolaka

Wybierać z dzieckiem, czy bez niego?

Wybierając plecak dla dziecka, zdecydowanie warto zaangażować swoją pociechę w zakupy. Musimy być jednak niezwykle rozważni. Może bowiem zdarzyć się, że nasz maluch będzie chciał plecak, który po prostu mu się podoba, jednak nie jest dopasowany do jego wzrostu czy wieku. Lepiej zatem najpierw zrobić wstępną selekcję. Znajdźmy modele, które są idealne dla naszego przedszkolaka pod względem wymiarów oraz funkcjonalności, a dopiero później pozwólmy wybrać wzór spośród naszych propozycji. Względy praktyczne są tutaj bowiem zdecydowanie ważniejsze, niż kwestie związane z designem. Nie oznacza to jednak, że pierwszy lepszy motyw będzie lepszy. Pociecha musi przecież chodzić ze swoim plecakiem z przyjemnością. 

Mamy nadzieję, że nasz poradnik nieco pomógł wszystkim rodzicom chłopców w wieku przedszkolnym. Życzymy zatem udanych zakupów!

Sprawdź również https://www.gorlice.info.pl/2020/11/18/czy-plecaki-na-kolkach-to-rozwiazanie-wylacznie-dla-pierwszakow/ i rozważ plecak na kółkach dla swojego przedszkolaka!

Rate this post
Kategorie artykułu:
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *