Najlepsze buty robocze – TOP 5, które warto kupić

Autor
najlepsze buty robocze muszą być mocne i wygodne

Na jakość naszej pracy wpływa wiele czynników. Są wśród nich zupełnie niezależne od pracodawcy – na przykład stan zdrowia, samopoczucie czy pogoda. Są jednak i takie elementy, na które szef może mieć wpływ. Wśród nich znajduje się strój roboczy, a także jego ważny, choć czasami zaniedbywany element – obuwie. Dlatego właśnie warto poświęcić chwilę na jego wybór i dobrać najlepsze buty robocze.

Obuwie powinno być dopasowane do rodzaju wykonywanych obowiązków oraz pogody. By pracownik był w pełni bezpieczny, często potrzebne są specjalne elementy butów, jak utwardzone noski czy antypoślizgowa podeszwa. Najlepsze buty robocze to jednak przede wszystkim takie, w których pracownikowi będzie wygodnie.

Przedstawiamy pięć par roboczego obuwia, na których z pewnością się nie zawiedziesz. Poznaj je bliżej!

Perforowane sandały Steelite Obra FW42

najlepsze buty robocze na lato
Sandały Steelite Obra, źródło: strona sklepu sprzetbhp.pl

To najlepsze buty robocze na lato. Sandały produkowane przez firmę Portwest są nowością na polskim rynku. Idealnie nadają się do pracy w wysokich temperaturach, w których chcemy jak najlepiej wentylować stopy, ale nie możemy pozwolić sobie na niższy poziom ochrony. To także świetny wybór dla wszystkich osób z nadmierną potliwością stóp.

Sandały Steelite zapewniają świetną oddychalność dzięki dobremu doborowi materiałów oraz perforacjom w cholewce. Takie otwory sprawiają, że bydlęcy zamsz jeszcze lepiej przepuszcza powietrze. Jednocześnie cholewka jest odporna na oleje, a pod piętą znajduje się pochłaniacz energii. Sandały robocze Steelite znajdziesz na https://www.sprzetbhp.pl/category/buty-robocze.

Trzewiki Bearfield klasy S3

trzewiki bearfield to najlepsze buty robocze do niebezpiecznych prac
Trzewiki klasy S3, źródło: strona sklepu sprzetbhp.pl

To gwarancja całkowitej ochrony i wygody jednocześnie. Trzewiki firmy Polstar to obuwie klasy S3, która gwarantuje kompleksowe zabezpieczenie dla stóp pracowników. Skóra nubukowa o podwyższonej odporności chroni przed przemakaniem. Kompozytowy nosek wytrzymuje mocne uderzenia i przygniatanie do 15 kN. Do tego dochodzi wkładka odporna na przekłucia oraz podeszwa odporna na oleje.

Trzewiki to najlepsze buty robocze na okres przejściowy oraz zimę, gdy temperatura spada i lubimy mieć na nogach obuwie wykonane z mocniejszych materiałów. Przyjemna w dotyku wyściółka sprawia, że ten model nosi się naprawdę wygodnie.

Półbuty Bearfield ESD N06 S1P

półbuty to najlepsze buty robocze na okres przejściowy
Robocze półbuty ESD, źródło: strona sklepu sprzetbhp.pl

Półbuty Bearfield klasy S1P to jedne z najbardziej uniwersalnych butów roboczych. Łączą w sobie własności olejoodporne oraz antystatyczne. Do tego ich podeszwa jest wyposażona w system antypoślizgowy, który umożliwia pracę w trudnych warunkach.

Na tym jednak nie koniec. Półbuty mają także noski utwardzone kompozytem, a także wkładkę antyprzebiciową wykonaną z kevlaru. To jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, dzięki czemu w tych półbutach można stawiać pewne kroki. I bardzo wygodne – zamszowa skóra jest lekka i nie będzie ciążyć stopom.

Trzewiki zimowe R02 S3 Bearfield

najlepsze buty robocze na zimę
Trzewiki zimowe Berfield, źródło: strona sklepu sprzetbhp.pl

To kolejna warta uwagi propozycja od firmy Polstar. Wielu uznaje te trzewiki za najlepsze buty robocze na zimę. Są w całości wykonane z solidnej skóry o grubości 1,6-1,8 milimetra. Spełniają najważniejsze kryterium, na jakie zwraca się uwagę przy wyborze zimowych butów – dobrze ocieplają stopę. Oprócz skóry dba o to ocieplenie ze sztucznego futra. Gdy do tego dojdzie ciepła odzież robocza, pracownik spokojnie poradzi sobie zimą.

Do tego trzewiki zimowe Bearfield mają wszystkie cechy standardowych butów roboczych. Posiadają antyprzebiciową wkładkę, utwardzane noski, podeszwę odporną na oleje i węglowodory. To świetny wybór na zimę – dodatkowym atutem będą odblaskowe elementy na cholewce.

Półbuty robocze model 9-009 Alter

najlepsze buty robocze na ciepłe dni? perforowane!
Perforowane buty robocze Demar, źródło: strona sklepu sprzetbhp.pl

Półbuty firmy Demar to model, który dobrze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie stopy nie potrzebują dodatkowej ochrony. To buty robocze, w których producent postawił przede wszystkim na lekkość cholewki, komfort użytkownika, ale i stylowy wygląd.

Półbuty Alter nie mają utwardzanego noska, są za to wyłożone dzianiną, która pochłania pot. O wentylację stopy dbają także perforacje na przodzie butów. Z kolei stylowy wygląd zapewnia wysokiej klasy welurowa skóra. Ten model będzie długo służyć pracownikom i nie straci na jakości.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *