Sprawdź, ile kosztuje oklejenie samochodu

Autor
folia samochodowa

Folie do oklejania samochodów cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej wykorzystywane są w celu modyfikacji wyglądu naszego pojazdu. Dzięki nim możemy nie tylko zmienić kolor karoserii, ale również nadać autu unikatowy charakter.

Tego rodzaju tuning jeszcze kilka lat temu był bardzo drogi. Aktualnie jest to wydatek, na który może pozwolić sobie wiele osób. Wielkim plusem jest fakt, że oklejenie samochodu za pomocą folii może być tańsze, niż tradycyjne malowanie. Ponadto jest to proces, który przebiega o wiele szybciej. Ważne jest, aby wybrać doświadczonego fachowca, który zna się na tym, co robi.

Jak wygląda oklejenie samochodu?

W pierwszej kolejności należy przygotować karoserię samochodu za pomocą odpowiednich detergentów. Relatywnie rzadko dochodzi do sytuacji, gdy demontuje się elementy pojazdu, takie jak np. lampy, drzwi, lusterka itd. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku – częściej jednak demontaż nadwozia nie jest konieczny. Zwykle odbywa się to w przypadku samochodów z wyższej półki, gdzie efekt końcowy tuningu ma być spektakularny.

Po przygotowaniu karoserii następuje nakładanie folii. Warto dodać, że jest ona nakładana dużymi płatami, gdyż w innym przypadku łącznia między arkuszami byłyby widoczne, a to nie prezentowałoby się najlepiej. Samo oklejanie nie jest zbyt skomplikowane, o ile oczywiście posiadamy dostateczne doświadczenie.

Na uwagę zasługuje fakt, że folia jest znakomitym zabezpieczeniem przed czynnikami zewnętrznymi, czy też drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Warto wiedzieć, że możemy nałożyć nie tylko folię, która zmienia kolor karoserii, ale również taką, która jedynie chroni nasz lakier. Folia zabezpieczająca stanowi niezawodna powłokę, która przedłuży świetny wygląd naszego auta.

Powinniśmy również zadbać o zabezpieczenie progów, czy też słupków. Potrzebna będzie na do tego folia strukturalna, która skutecznie ochroni elementy nadwozia np. przed zarysowaniami.

Koszt oklejenia samochodu

Koszt oklejenie samochodu w dużej mierze zależy od tego, czy decydujemy się na pokrycie całego pojazdu, czy tylko wybranego obszaru. Obklejenie całego samochodu folią polimerową kosztuje około 2500-3000 zł. Za samą pokrywę bagażnika zapłacimy około 400 zł. W przypadku obklejenia wyłącznie tyłu koszt będzie wynosił mniej więcej 500 zł. Podobnie jest w przypadki folii ochronnej, czyli takiej, która nie zmienia koloru karoserii, a jedynie zabezpiecza lakier.

Koszt oklejenia wewnętrznych elementów przy użyciu folii strukturalnej zależy od cennika konkretnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach tego typu. Zwykle jest to kilkadziesiąt złotych za jeden element.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Motoryzacja

Komentarze