Podpowiadamy, jakie wybrać kosmetyki do auto detailingu

Autor
kosmetyki do auto detailingu

Pielęgnacja samochodu jest bardzo ważna, szczególnie, jeżeli chcemy zachować jego nienaganny wygląd na dłużej. Regularnie myte i polerowane karoserie mogą przez lata wyglądać jak nowe! Przedstawimy dzisiaj kilka kosmetyków, które są niezbędne lub bardzo przydatne, gdy chcemy sami rozpocząć przygodę z auto detailingiem.

Od czego zacząć?

Zdecydowanie od wyboru sprawdzonego producenta!

Chcąc mieć pewność, że stosowne kosmetyki będą bezpieczne dla karoserii Twojego samochodu, postaw na markę cieszącą się dobrą renomą. Profesjonalne kosmetyki samochodowe Meguiars zajmują pierwsze miejsce w wielu rankingach pod względem jakości. Warte uwagi są również kosmetyki Turte ax, a także Sonax. Łatwiej dostępne kosmetyki samochodowe, a jednak wciąż dające bardzo zadowalające efekty, oferuje marka K2.

Czego potrzebujesz?

Środek myjący

To oczywiste, że jest on niezbędny! Wybierz szampon lub specjalne pianki – myjące nie tylko karoserię, lecz także powierzchnię kół i podwozie. Bardzo polecamy Ci produkt marki Meguiars – szampon z woskiem, który sprawia, że karoseria już po samym myciu pięknie błyszczy. Duża piana oczyszcza samochód z zabrudzeń, a wosk nabłyszcza lakier.

Warto również przyjrzeć się środkom, które przeznaczone są do usuwania trwałych zabrudzeń, takich jak np. smoła, asfalt, soki z drzew i inne trudne do zmycia z osady. Podczas glinkowania bądź jednak bardzo ostrożny i delikatny. Na tym etapie łatwo o uszkodzenie lakieru.

Do mycia przyda się także gąbka o dużej powierzchni i odpowiednie ściereczki, które nie pozostawią zarysowań.

Kolejny etap – polerowanie

Jeżeli chodzi o niwelowanie rys na karoserii samochodu to mamy dwie drogi – wykonanie pracy za pomocą odpowiedniego sprzętu lub ręcznie. Jeśli jesteś na początku przygody z auto detailingiem, zdecydowanie wykonaj ten etap ręcznie. Chociaż to dosyć czasochłonne, a niekiedy meczące, minimalizujemy jednak prawdopodobieństwo uszkodzenia powłoki lakierniczej na karoserii. Potrzebny nam będzie pad do polerowania wosku (najlepiej dwustronny, o różnym stopniu twardości) i pasta. Do korekty lakieru świetnie sprawdzą się pasty polerskie Menzerna, która cechuje się nieco szybszym działaniem niż inne pasty dostępne na rynku.

Po wykonaniu wszystkich powyższych etapów, nie zapomnij o użyciu cleaner’a, który oczyści karoserię z wszystkich pozostałości lakieru, powstałych na skutek wcześniejszych prac.

Czas na woskowanie, czyli połysk i utrwalenie efektów naszej pracy

Stosowanie wosku sprawia, że karoseria nabiera jeszcze większego połysku, ale co najważniejsze – odpowiednio zaaplikowany wosk utrwala naszą pracę i chroni lakier nawet przez pół roku. Ważne jednak, aby dobrze rozpracować go na karoserii – w odpowiednim momencie (tuż przed zaschnięciem), niezbyt dużą siłą, i najważniejsze, kiedy powierzchnia samochodu nie będzie nagrzana. Tuż po wykonania woskowania odstaw samochód do garażu na kilka godzin, aby do świeżej powłoki nie przywarły drobne zabrudzenia.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Motoryzacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *