Jak tanio odmienić wygląd samochodu?

Autor
folia carbon

Kiedy jesteśmy w posiadaniu samochodu przez dłuższy czas, wybrany przez nas model, który kiedyś przyciągał wzrok za każdym razem, kiedy zostawialiśmy go na parkingu, może stać się nudny. Jednak zakup nowego pojazdu wiąże się najczęściej z bardzo dużymi kosztami. Co prawda, możemy sprzedać stary samochód, jeśli jest sprawny i w dobrym stanie, jednak nie oszukujmy się, nie dostaniemy za niego zbyt wygórowanej kwoty. Jak zatem odświeżyć wygląd posiadanego przez nas pojazdu i jednocześnie nie wydać majątku?

Nowe wydanie starego samochodu

Aby tanio odmienić wygląd naszego pojazdu warto zakupić folie karbonowe. Dostępne są w rozmaitych kolorach, jednak najczęściej wybierana jest barwa czarna. Folię możemy nanieść na dowolną część karoserii samochodu. Największą popularnością cieszą się folie 3M 2080 ze względu na doskonałą jakość, łatwą aplikację oraz długi okres gwarancyjny. Ponadto taka ozdoba samochodu prezentuje się niezwykle pięknie i elegancko. Może być elementem dekoracyjnym tylko niektórych części pojazdu. Zwykle produkt tego typu nanosi się na dach, lusterka boczne bądź maskę.

Co to właściwie jest folia carbon?

Okleina carbon jest to folia przeznaczona do zmiany wyglądu pojazdu. Pod wpływem ciepła staje się samoprzylepna, dzięki temu idealnie pokrywa powierzchnię samochodu. Najczęstszym powodem wyboru folii carbonowej jest jej wysoka odporność na ścieranie. Również pielęgnacja pojazdu oklejonego tym produktem nie będzie skomplikowana. Carbon jest odporny na działanie wszelkiego rodzaju detergentów, dlatego bez obaw możemy wybierać rozmaite kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji naszego pojazdu. Jeśli nasz samochód posiada specyficzne kształty czy wgniecenia, możemy być pewni, że folia carbon dopasuje się idealnie do wszystkich elementów na naszym pojeździe. Można nią oklejać zarówno elementy pokryte lakierem, jak i te szklane czy plastikowe.

Jak w prawidłowy sposób okleić samochód folią carbonową?

Może się wydawać, że oklejenie pojazdu folią carbonową nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Nic bardziej mylnego! Taki zabieg wymaga niesamowitej wprawy. O ile pojedyncze elementy samochodu możemy pokryć carbonem samodzielnie, o tyle jeśli chcemy okleić cały pojazd, powinniśmy udać się do specjalisty, który wykona taką usługę w sposób profesjonalny.

Zanim zaczniemy oklejać samochód, powinniśmy go odpowiednio przygotować. Co to oznacza? Najpierw należy go dokładnie umyć i opłukać czystą wodą. Bardzo ważne jest, aby po wykonaniu tych czynności odtłuścić karoserię pojazdu. Nie musimy posiadać specjalnego kleju do umieszczenia folii na samochodzie. Znajduje się on już na carbonie. Aby przykleić produkt do powierzchni auta, wystarczy użyć suszarki i rakli. Bardzo istotne jest prawidłowe przymocowanie folii. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wspaniałym wyglądem naszego pojazdu przez wiele lat.

5/5 - (5 votes)
Kategorie artykułu:
Motoryzacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *