Koronawirus. Gorlice zamykają szkoły, nowe zasady w szpitalu

Autor
koronawirus gorlice

Koronawirus wpływa na kolejne aspekty życia ludzi, którzy zamieszkują Gorlice i okolice. Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego Urząd Miejski Gorlice podjął decyzję o zamknięciu miejskich szkół, przedszkoli i żłobków. Placówki będą świecić pustkami co najmniej do 25 marca. Obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest jednak więcej.

Koronawirus Gorlice – zamknięte szkoły, zasiłek dla rodziców

Decyzja premiera została podjęta w związku z kolejnymi przypadkami zarażeń koronawirusem. W Polsce jest ich już kilkadziesiąt. Na razie tylko jeden z nich dotyczy województwa małopolskiego, o czym pisaliśmy w artykule: Koronawirus w Krakowie. Zarażenia coraz bliżej Gorlic.

Urząd Miejski Gorlice poinformował, że 12 i 13 marca rodzice będą mogli jeszcze przyprowadzić dzieci do szkół i przedszkoli, które ostatecznie zostaną zamknięte w poniedziałek 16 marca. W związku z takimi decyzjami części opiekunów dzieci poniżej 8. roku życia będzie przysługiwać zasiłek. Zgodnie z zaleceniami władz dzieci w najbliższych dniach powinny pozostać w domach – to sposób na zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Przedstawiciele miasta odradzają także wizyty w urzędach. Sprawy administracyjne “zaleca się załatwiać tylko wtedy, gdy to konieczne, a jeśli to możliwe, drogą elektroniczną” – czytamy w komunikacie UM Gorlice.

Biblioteka, hala, basen – Gorlice zamykają obiekty

W mieście nieczynne będą również inne obiekty. Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił, że do 25 marca zamknięta będzie kryta pływalnia “Fala”, a także administrowana przez OSiR hala sportowa. Odwołane zostały wszelkie zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie zajęcia sportowe odbywające się w tych obiektach. W najbliższych dniach nie będziemy mogli także wypożyczać książek z miejskiej biblioteki. Placówka będzie nieczynna, a ewentualne kary za przetrzymanie książek w dniach 12-25 marca nie zostaną naliczone. Kilka wydarzeń zaplanowanych na najbliższe dwa tygodnie odwołało także Gorlickie Centrum Kultury.

W związku z pandemią koronawirusa, którą oficjalnie ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia, nastąpiły także zmiany w funkcjonowaniu gorlickiego szpitala. Od tej pory do placówki można dostać się tylko wejściem głównym od strony ulicy Armii Krajowej. Liczba wejść będzie jednak limitowana. Przed wkroczeniem w mury szpitala każdy będzie musiał też zmierzyć temperaturę i odpowiedzieć na kilka pytań.

Koronawirus w Gorlicach – uwaga na oszustów

Panika, która wybucha w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jest również polem do popisu dla oszustów. Gorlicka policja ostrzega przed osobami, które próbują sprzedawać cudowne leki zwalczające koronawirus. Podobne uwagi dotyczą także oferowania amuletów czy herbatek chroniących przed zarażeniem. “Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia” – czytamy w komunikacie Komendy Policji Powiatowej w Gorlicach.

5/5 - (34 votes)
Kategorie artykułu:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *