10 najbardziej przerażających miejsc na świecie

Autor
nawiedzone miejsca

Historie o duchach nie mają już dla Ciebie żadnych tajemnic? A może wręcz przeciwnie, wcale w nie nie wierzysz? Czy to mistyczne czy sceptyczne, nadnaturalne z pewnością nie pozostawia nikogo obojętnym. Jednak czy posunąłbyś się tak daleko, żeby odwiedzić nawiedzone miejsce?

Przygotowaliśmy listę 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie. Jeśli zabawy na Halloween chcesz zamienić na coś, co przyprawi Cię o gęsią skórkę, lub chcesz udowodnić, że nawiedzony dom Cię nie przeraża, wybierz się na pełną napięcia wycieczkę po świecie.

Wschodnie więzienie państwowe – Stany Zjednoczone

Zacznijmy naszą podróż przez Atlantyk, do jednego z najbardziej znanych nawiedzonych budynków na świecie. Wiadomo, że więzienie stanowe na wschodzie gościło znanych przestępców, takich jak Al Capone i Willie Sutton, ale to właśnie doniesienia o działalności paranormalnej od lat czterdziestych XX wieku ostatecznie ugruntowały jego ponurą reputację. Więzienie jako pierwsze wprowadziło politykę uwięzienia w izolatce, posuwając się nawet do umieszczenia czarnego kaptura nad głowami więźniów, aby uniemożliwić im oglądanie świata zewnętrznego. Ta praktyka doprowadziła niektórych z nich do szaleństwa, a ich duchy teraz nawiedzają to miejsce. Nie brakuje przykładów: sylwetki znikające, gdy się zbliżasz, duch w wieży strażniczej, niepokojący śmiech w sekcji 12, twarze wyłaniające się z ciemności w sekcji 4 oraz głosy, kroki i inne oznaki aktywności duchów w pustych celach i korytarzach.

Stary Szpital Changi – Singapur

Szpital Changi, który został otwarty w 1935 r., w czasie II wojny światowej był wykorzystywany przez japońską tajną policję, przerażającą Kempeitai, jako więzienie i obóz tortur. Po wojnie placówka odzyskała swój status szpitala aż do zamknięcia w 1997 roku. Ze względu na swoją niezwykłą historię mówi się, że miejsce to jest obecnie okupowane przez duchy krwawych japońskich żołnierzy, ludzi straconych podczas okupacji i pacjentów, którzy stracili tam swoje życie. Korytarze są nawiedzane przez staruszka wędrującego bez celu, pojawiającego się i znikającego do woli. Niektórzy zwiedzający zauważyli także w kilku pokojach ducha kobiety. Po skrzydle pediatrycznym wędrują duchy dzieci. Przedmioty spadają bez powodu, a znikąd pojawiają się krzyki.

Zamek Berry Pomeroy – Wielka Brytania

Nikt tak naprawdę nie wie, co się stało z zamkiem Berry Pomeroy, niegdyś imponującym budynkiem, który teraz jest tylko cieniem dawnej wielkości. Podczas gdy miłośnicy architektury będą podziwiać ruiny, atmosfera tego miejsca z pewnością zapewnia gęsią skórkę. Mówi się, że to miejsce nawiedzała „Błękitna Dama”, doprowadzajac odwiedzających do śmierci poprzez strącanie z wysokich wież. Legenda głosi, że „Błękitna Dama” zamieszkała w lochach po tym, jak została tam uwięziona. Te tajemnicze ruiny, które zostały nazwane „najbardziej nawiedzonym zamkiem w Wielkiej Brytanii”, zamieszkuje też wiele innych duchów.

Cytadela Akershus – Norwegia

Zbudowana około 1300 roku w celu ochrony Oslo, cytadela Akershus widziała w swojej historii wiele zwrotów akcji. W czasie okupacji hitlerowskiej była wykorzystywana jako więzienie, nic więc dziwnego, że obecnie zamieszkuje ją wiele duchów. Najbardziej znanym z tych paranormalnych mieszkańców jest demoniczny pies Malcanisen. Podobno strzeże bram zamku i szczeka na zwiedzających, zanim zniknie w dymie.

Uważaj, jeśli słyszysz też rżenie koni, bo to może oznaczać, że Twój koniec jest już blisko! Ale najstraszniejszym mieszkańcem zamku jest niewątpliwie bezimienna kobieta, która pływa z pokoju do pokoju w swojej długiej pelerynie.

Wyspa Lalek – Meksyk

Legenda głosi, że pewien Meksykanin – Don Julian Santana – opuścił kiedyś swoją rodzinę, by mieszkać samotnie na tej wyspie. Kiedy przyjechał, odkrył jednak w kanale martwe ciało małej dziewczynki z pływającą w pobliżu lalką. To, co zaczęło się jako pamiątka zaginionej dziewczyny, wkrótce przerodziło się w obsesję. Don Julian Santana zaczął zbierać lalki i wieszać je na gałęziach drzew na wyspie, czasem z liną, czasem z igłą wbitą w ich głowy. Wyspa została wówczas przemianowana na „Isla de las Muñecas”, czyli Wyspa Lalek. Mężczyzna dodawał tysiące lalek do czterech rogów wyspy aż do swojej śmierci w 2001 roku, kiedy to znalazł go jego bratanek. Don Julian utonął w tym samym miejscu, gdzie przed laty odkrył martwą dziewczynę. Wyspa Lalek znajduje się około 28 km na południe od miasta Meksyk.

Wyspa Poveglia – Włochy

W lagunie Wenecji leży przerażająca wyspa Poveglia. W XIV wieku miejsce to służyło jako kwarantanna i grobowiec dla wenecjan cierpiących na czarną dżumę. Wyspa odzyskała tę funkcję dwa wieki później, podczas epidemii, która zdziesiątkowała Europę. Aby pozbyć się trupów, zostały one spiętrzone i spalone na olbrzymich stosach. Mówi się, że w XIX wieku budynek na wyspie został przekształcony w zakład psychiatryczny. A przebywający w nim pacjenci byli maltretowani i poddawani brutalnym zabiegom eksperymentalnym. Wyspę wykorzystywano wówczas jako dom starców, a w 1975 roku na dobre ją opuszczono. Dzisiaj wyspę nawiedzają liczne duchy. Nie są niczym niezwykłym krzyki lub sylwetki widziane kątem oka. Niektórzy ludzie po postawieniu stopy na wyspie zostali opętani, w innych budziły się mordercze myśli.

Włochy słyną także ze świetnych piłkarzy. Więcej na temat tamtejszego futbolu przeczytasz na stronie wspieramyklub.pl

Hotel Banff Springs – Kanada

Po przybyciu do Banff Springs Hotel uważaj na portiera, który Cię przywita. Najprawdopodobniej będzie to prawdziwy, żywy człowiek… Ale jeśli ma na sobie mundur z lat 60-tych, może po prostu wpadniesz na Sama McCauleya. Sam zaprowadzi cię do pokoju, otworzy drzwi i włączy światło, ale zniknie całkowicie, jeśli spróbujesz z nim porozmawiać lub dać mu napiwek. Nie bez powodu: Sam nie żyje od wielu lat. Wśród innych zmarłych mieszkańców hotelu można natknąć się na pannę młodą, która złamała kark, gdy spadła ze schodów, lub na przerażającą rodzinę w pokoju 873. Wszyscy oni zostali zamordowani w tym pokoju, a nikt nigdy nie dowiedział się dlaczego. Miejsce to zostało zamurowane i tak jest do dziś. Ale mimo to goście mówią, że widzieli ich przy wejściu do pokoju, w którym stracili życie.

Rezydencja Monte Cristo, Junee – Australia

Od czasu budowy tego niesławnego dworu w 1848 roku doszło do wielu tragedii. Ciężarna służąca rzuciła się z balkonu, dziecko poniosło tragiczną śmierć po zrzuceniu ze szczytu schodów, młoda służąca zginęła w pożarze stodoły, dozorca został zastrzelony, a inny dozorca przez 30 lat trzymał syna przykutego do szopy. Nic dziwnego, że rezydencja Monte Cristo jest uważane za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Australii. Obecni właściciele (którzy odczuwali już czyjąś obecność w nocy lub dotyk zimnej ręki na ramieniu) oferują w każdą sobotę wieczorem kolację + pakiet na polowanie na duchy. A jeśli jesteś jednym z tych odważnych, możesz nawet zostać na noc.

Kirchlengern – Niemcy

Prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o Kirchlengernie, ale po przeczytaniu poniższego tekstu już o nim nie zapomnisz. W tym małym miasteczku w Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodnich Niemczech znajduje się las, który od XII wieku straszył mieszkańców.

Spacerowicze, którzy odważyli się zaryzykować i wejść między drzewa, powiedzieli, że w najlepszym przypadku odczuwali rozproszony niepokój, w najgorszym strach. Odnosi się wrażenie, że czai się tu czyjaś obecność i podąża za spacerowiczami. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że wiele zwierząt z pobliskich miast zniknęło bez żadnego wyjaśnienia, a w przerażającym lesie odkryto duże ilości krwi.

Hotel Stanley – Stany Zjednoczone

Witamy w hotelu, który zainspirował Stephena Kinga, gdy pisał „Lśnienie”. Pokój, w którym przebywał podczas pisania tej książki, znany jest z koncentracji nadprzyrodzonych zdarzeń, które miały tam miejsce od 1911 roku. Goście zgłaszali również, że widzieli przedmioty poruszające się samodzielnie, zapalające się i gasnące bez powodu światła, a nawet duchy dzieci bawiących się na korytarzach. Jeśli masz szczęście, możesz natknąć się na całkowicie upiorne przyjęcie w sali balowej. Wszyscy goście są duchami. Na szczęście, wszystko to przebiega życzliwie i nie zauważono żadnych złych duchów. Nic dziwnego, że hotel organizuje wiele wycieczek poświęconych tej paranormalnej działalności.

Pomimo tego, że wiele z wyżej wymienionych miejsc ma za sobą dość przerażającą historię, na pewno jest jedno lub dwa, które chciałoby się odwiedzić. Nawet jeśli przyprawiają o dreszcze na plecach.

Jeśli w któreś z tych miejsc wybierzesz się samolotem, powinieneś przeczytać poradnik dotyczący pakowania się w taką podróż: Bagaż do samolotu. O czym pamiętać przy pakowaniu?

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *