Czekolada do picia – czy w lecie też może być idealnym napojem?

Autor
Czekolada do picia – czy w lecie też może być idealnym napojem

Czekolada do picia kojarzy Ci się przede wszystkim z napojem spożywanym w zimowe wieczory? Kto jednak powiedział, że musi być on zarezerwowany wyłącznie na mroźną porę roku? Jeśli masz tylko ochotę, napój ten świetnie sprawdzi się także latem. Poznaj sprawdzony przepis, który umili niejeden słoneczny dzień! Chociaż polskie lato bywa kapryśną porą roku, większość osób szuka ochłodzenia – szczególnie w upalne dni. Niektórzy decydują się na lody, a inni spożywają zimne napoje. Ciekawą opcją jest mrożona płynna czekolada, która stanowi alternatywę dla gorącej czekolady – typowej dla okresu zimowego.

Czekolada do picia na zimno – jak ją przygotować?

Przygotowanie mrożonej czekolady jest proste – będziesz potrzebować zaledwie kilku składników.

Niezbędne produkty:

  • 360 g Czekolady Mlecznej Klasycznej E.Wedel,
  • 2 łyżki cukru,
  • 3 szklanki mleka o zawartości tłuszczu 3,2%,
  • 6 szklanek z kostkami lodu (można użyć mniej).

Zacznij od posiekania czekolady na drobne kawałki, a następnie rozpuść ją w kąpieli wodnej. Dodaj cukier i mieszaj do połączenia się składników. Rozpuszczoną czekoladę zdejmij z ognia i dodawaj stopniowo mleko (1 szklankę). Wymieszaj i pozostaw do ostygnięcia.

W misie blendera umieść pozostałą ilość mleka, dodaj schłodzoną płynną czekoladę i kostki lodu (najlepiej już pokruszonego). Całość wymieszaj na najwyższych obrotach, a następnie przelej do wysokich szklanek. Napój powinien mieć konsystencję shake’a.

Mrożona czekolada do picia jest już gotowa. Serwuj ją tak często, jak tylko masz na to ochotę. Z pewnością przypadnie Ci do gustu – szczególnie, jeśli jesteś miłośnikiem czekolady pod każdą postacią.

Mrożona czekolada – jak ją udekorować?

Chociaż mrożona czekolada jest doskonała w smaku – tak samo jak gorąca czekolada do picia, nadaje się do udekorowania. Jeśli chcesz zadbać o aspekt wizualny napoju, warto:

  • przygotować bitą śmietanę na bazie kremówki 36% z niewielką ilością cukru,
  • dodać garść mini-marshmallow,
  • przygotować kogel-mogel.

Tak podana czekolada do picia na zimno będzie smakowała jeszcze bardziej.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Kulinaria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *