Sprzęt do sportów walki – jak wybrać właściwie?

Autor
Jaki sprzęt wybrać - sporty walki

Sztuki walki stają się coraz bardziej popularne, a na pierwsze treningi wybierają się już nie tylko dorośli, ale również najmłodsze osoby. Mowa o sportach uniwersalnych, dla każdego, z możliwością dopasowania konkretnej dziedziny do oczekiwań danej osoby. Jak jednak właściwie dobrać sprzęt i poszczególne akcesoria do wybranych sportów walki?

Akcesoria do sztuk walki – na które z nich warto postawić?

W każdym sporcie walki potrzebne Ci będą rękawice – zarówno w MMA, boksie, jak i kickboxingu. Zacznij zatem od tego akcesorium, dopasowując je pod względem rozmiaru do własnej dłoni, a także uwzględniając sposób wykonania. Nawet będąc początkującym czeka Cię sporo intensywnych treningów, a nie chodzi o to, by szybko wymieniać używane sprzęty i akcesoria. Nie musisz stawiać na najdroższe produkty, ale zwróć uwagę na jakość wykonania, zastosowane materiały oraz przeznaczenie wybranych rękawic.

Dobierz do tego owijki, czyli bandaże bokserskie, które przydadzą się przede wszystkim założone pod rękawice do boksu. Ich zadaniem jest ochrona dłoni i amortyzacja uderzeń. Ponadto to w nie wsiąka pot czy starty podczas treningów naskórek, dzięki czemu rękawice łatwiej utrzymać w czystości. Oba typy tych akcesoriów treningowych znajdziesz na stronie https://bushido-sport.pl/.

Sprzęt do sportów walki dla każdego

Sprzęt do sportów walki – przyrządy treningowe

W sportach walki liczą się dynamika, koordynacja ruchowa, technika i siła uderzeń. Musisz pracować nad kondycją i wytrzymałością. Niezależnie od wybranych sztuk walki, które zamierzasz trenować na stałe, postaw na worek treningowy. Ćwiczenia wraz z nim pozwalają nie tylko spalić sporo kalorii, ale i wpływają na kształtowanie sylwetki. W zależności od rozmiaru czy wagi worka możesz ćwiczyć zarówno wytrzymałość i dynamikę, jak i celność czy siłę uderzeń.

Zaopatrz się również w tarcze bokserskie, jeśli planujesz ćwiczyć nie tylko w pojedynkę, lecz ze sparingpartnerem. Na pewnym etapie poznawania sztuk walki to wręcz niezbędne, aby efektywnie trenować rozmaite kombinacje i techniki, które wykorzystasz podczas starć w oktagonie.

Akcesoria sportów walki – pamiętaj o ochraniaczach

W zależności od wybranego sportu walki powinieneś zadbać o dopasowane ochraniacze. Są one niezbędne, aby uniknąć poważnych urazów, ale i nie zrobić krzywdy partnerowi, z którym ćwiczysz, szczególnie na początku swojej drogi, kiedy to brak umiejętności technicznych oznacza jeszcze sporo nieprawidłowo wyprowadzonych uderzeń.

W każdym sporcie walki niezbędny jest ochraniacz na zęby oraz ochraniacze krocza. Przydać się mogą również ochraniacze piszczeli, łokci, przedramion, kolan czy stóp. Poza tym kask bokserski. Poza osłoną na zęby oraz rękawicami pozostałe ochraniacze dobierzesz w zależności od konkretnego sportu walki.

Przemyśl, które sztuki walki są dla Ciebie interesujące. Możesz zapytać trenera, jakie akcesoria i przyrządy będą potrzebne na początek, a które z nich przydadzą Ci się, gdy wejdziesz na poziom średnio zaawansowany. Wszystkie elementy dobieraj zgodnie z własnymi potrzebami, zwracając uwagę na ich jakość wykonania oraz wytrzymałość. 

Rate this post
Kategorie artykułu:
Sport i ćwiczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *