Zadbaj o kondycję na wiosnę. Najlepsze sposoby na powrót do formy

Autor
trening

Koniec zimy to kolejny moment, gdy wiele osób decyduje się poprawić coś w wyglądzie swojej sylwetki. W końcu do wakacji coraz bliżej, a każdy chce pokazać się na plaży z wyrzeźbionym i wyszczuplonym ciałem. Jak zadbać o kondycję i poprawić formę wiosną? Podpowiadamy, co warto ze sobą zrobić!

Ćwiczenia w domu

Pierwszą możliwością jest trening w naszym mieszkaniu. Z pomocą przyjdą nam różnego rodzaju mobilne aplikacje, które pokazują, jakie ćwiczenia wykonywać, ilu powtórzeń potrzeba i jak długi czas na nie poświęcić. Szczególnie kobiety chętnie ćwiczą z Ewą Chodakowską czy Anną Lewandowską, oglądając filmy na YouTube przygotowane przez te trenerki. Jeśli natomiast mamy trochę miejsca w domu, możemy kupić sobie stacjonarny rowerek, bieżnię lub orbitrek. Efekty po miesiącu ciężkiej pracy mogą być naprawdę satysfakcjonujące!

Siłownia

Zastanawiasz się, czy tylko w wielkich miastach znajdują się siłownie? Gorlice, Wyszków czy Wągrowiec – również i w mniejszych miasteczkach powiatowych uda nam się trafić do miejsca, w którym będziemy mogli podnosić ciężary. Na siłowni możemy skorzystać z pomocy trenera personalnego, który pokaże nam odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym szybko osiągniemy oczekiwany efekt.

Kluby fitness

Alternatywą, szczególnie dla pań, są zajęcia fitness. Można skorzystać z wielu zorganizowanych aktywności, takich jak zumba, stretching, tabata i wiele innych. Nie jest oczywiście powiedziane, że i panowie nie mogą zapisać się na zajęcia fitness!

Sporty walki

A może MMA, kick-boxing albo boks? W Polsce sporty walki są coraz popularniejsze! Dobrze zorganizowany trening jest bezpieczny dla każdego uczestnika. Wiele czasu poświęca się na intensywną rozgrzewkę, która zmniejszy ryzyko kontuzji. Treningi to również żmudna praca nad techniką, refleksem i dynamiką, dlatego na początku przygody ze sportami walki nie będziemy nawet uczestniczyć w sparingach.

Bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach

Gdy na zewnątrz jest ciepło, warto wybrać się na krótki jogging albo przejażdżkę rowerową. Jeśli w okolicy są odpowiednie warunki, możemy także założyć rolki i ruszyć w trasę. Aktywność na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpłynie na dotlenienie naszego organizmu. Regularność, która jest tak ważna, gdy chcemy szybko osiągnąć niezłe rezultaty, zaburzyć może zmienna pogoda, na którą nikt nie ma wpływu. Wówczas trzeba szukać innego rozwiązania, by wykonać trening i spalić oczekiwaną liczbę kalorii.

Sporty zespołowe

Szczególnie w dużych miastach znalezienie grupy, która organizuje się wspólnie na grę, nie jest szczególnie trudne. Najczęściej jest to piłka nożna, ale łatwo można trafić także na pasjonatów siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej. Gry zespołowe wymagają włożenia w nie wiele wysiłku, który bardzo często nie jest jednostajny, co pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Jesteś fanem piłki nożnej ? Odwiedź blog: https://spilkarza.pl/.

Pływanie

Miasta, ale i mniejsze miejscowości – szczególnie w obiektach szkolnych – posiadają na swoim terenie pływalnie. Ruch w wodzie pomaga rozwijać mięśnie, a przy okazji odciąża stawy. Basen jest więc zalecany wszystkim, również tym, którzy wracają do sportu po kontuzji.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Sport i ćwiczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *