Gorlickie drużyny piłkarskie. Klasa A Gorlice i inne

Autor
klasa a gorlice

Nawet mecze klubów piłkarskich z najniższych klas rozgrywkowych stanowią dla ich kibiców spore wydarzenia. Gorlice i okolice nie są pod tym względem wyjątkiem – także tutaj spotkania lokalnych drużyn wywołują sporo emocji. Najwyżej notowany klub z tych okolic występuje w IV lidze, ale lokalne derby szczególnie często oferuje klasa A Gorlice. Przedstawiamy gorlickie drużyny, które rywalizują na tym poziomie.

Gorlice – IV liga i liga okręgowa

Na początek jednak słów kilka o klubach, które plasują się nieco wyżej. Jedynym czwartoligowcem wywodzącym się z powiatu gorlickiego jest Glinik Gorlice. To najbardziej znany klub z tego miasta, który istnieje już od niemal 100 lat. Nigdy jednak nie udało mu się przebić wyżej niż do III ligi, nie występował więc w ligowych rozgrywkach centralnych. Gorlickie drużyny można znaleźć również w nowosądeckiej lidze okręgowej, gdzie w sezonie 2019/2020 występują LKS Kobylanka, LKS Zagórzany, LKS Uście Gorlickie oraz LKS Łużna.

Klasa A Gorlice – drużyny z miasta i okolic

Klasa A Gorlice, a dokładniej – klasa A Nowy Sącz-Gorlice, to pierwsza z lig, w której znajdziemy całkiem sporą grupę zespołów z terenów położonych nad Ropą. Nowy Sącz w nazwie może być zresztą nieco mylący, ponieważ wszystkie drużyny występujące w tych rozgrywkach mają swoje siedziby na terenie powiatu gorlickiego. Łącznie jest ich 14, jedynym zespołem z samych Gorlic są jednak rezerwy Glinika.

Stałym uczestnikiem rozgrywek jest KS Podhalanin Biecz, czyli klub z miejscowości, która przed wiekami była głównym miastem regionu. Historia zespołu sięga 1949 roku, w XXI wieku jego największym osiągnięciem były występy w lidze okręgowej. Podobnie jest z klubem KS Bobowa, istniejącym o cztery lata krócej niż drużyna z Biecza. Oba zespoły w sezonie 2019/2020 należą do czołówki klasy A – oprócz nich o wysokie lokaty walczy Olimpijczyk Racławice z miejscowości położonej w gminie Biecz.

Gmina Uście Gorlickie – kluby piłkarskie

Podczas gdy część kibiców zastanawia się, jak zostać sędzią piłkarskim, inni próbują swoich sił na boisku. Tak jest między innymi z mieszkańcami gminy Uście Gorlickie. Klasa A Gorlice kilka razy w sezonie staje się areną derbów gminy, ponieważ w lidze występują trzy drużyn z tych terenów. Piłkarzy ogrywa tutaj LKS Uście Gorlickie, który wystawia w klasie A swoje rezerwy. Dwa razy w roku rywalizują z nimi Biała Brunary oraz Victoria Śnietnica. Z tej dwójki klubów reprezentujących gminę Uście Gorlickie zdecydowanie lepiej wiedzie się ekipie Białej. Victoria to jedna klub ze znacznie krótszą historią, działa dopiero od 2007 roku.

Pozostałe drużyny występujące na tym poziomie rozgrywkowym reprezentują inne ościenne gminy Gorlic. O ligowe punkty walczą również: Nafta Kryg, Ogień Sękowa, LKS Wójtowa, LKS Ropa, Sokół Staszkówka, Moszczanka Moszczenica oraz LKS Szymbark. Najdłuższą historią wśród tych klubów może pochwalić się założony w 1948 roku zespół z Wójtowej w gminie Lipinki. W XXI wieku również zdołał na sezon awansować do ligi okręgowej.

Jesteś fanem footballu? Zajrzyj na spilkarza.pl

5/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Sport i ćwiczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *